Biały Lotos – fenomen serialu HBO. Czy będzie trzeci sezon?

najlepsze seriale

Spis treści

Biały Lotos to serial, który stał się prawdziwym hitem platformy HBO. Produkcja opowiada historie pracowników ekskluzywnych resortów i zamożnych gości hotelowych, którzy przyjeżdżają tam na wakacje. Serial ma formę społecznej satyry, która wyjątkowo celnie komentuje praktyki amerykańskiej klasy wyższej. Nietuzinkowi bohaterowie, świetne dialogi czy doskonałe zdjęcia to tylko część rzeczy, dla których warto obejrzeć tę produkcję.

Co to jest Biały Lotos?

Biały Lotos to serial, który miał swoją premierą latem 2021 roku. Choć pierwszy sezon składał się zaledwie z sześciu odcinków, to szybko namieszał w rankingach najchętniej oglądanych i najlepiej ocenianych produkcji HBO. Wszystko dlatego, że Biały Lotos to nie byle jaki serial. Nie zawaham się użyć stwierdzenia, że to prawdziwy hit. Serio, nie żartuję i nie jest to jedynie moja subiektywna opinia.

Jeśli coś ma Cię przekonać do tej produkcji, to na pewno wysoka ocena na Filmwebie i pokaźna kolekcja nagród znajdujących się na koncie Białego Lotosu. Serial zdobył dwa Złote Globy, 10 statuetek Emmy i jeszcze kilkanaście innych wyróżnień. Robi wrażenie, co?

Wszystkie te nagrody to zasługa świetnej obsady aktorskiej, twórców i Mike’a White’a, czyli reżysera tej hitowej produkcji. Ten ostatni nie próżnuje, ponieważ stworzył już dwa znakomite sezony serialu. Na ten moment Biały Lotos składa się łącznie z 13 odcinków, a każdy z nich ma formułę komediodramatu, który naprawdę potrafi przyciągnąć do ekranu niczym magnes.

O czym jest Biały Lotos?

Mike White to twórca, który znany jest z tego, że w swoich produkcjach często podejmuje tematy ważne społecznie. Przy okazji nierzadko okrasza je dawką ironii oraz sarkazmu. W końcu nic lepiej nie zwraca uwagi na problem, niż jego prześmiewcze i być może nieco wyolbrzymione wytknięcie.

Jeśli chodzi o Biały Lotos, to serial, oczywiście, wpisuje się w tematykę, która jest domeną White’a. Klasyczny styl twórcy również pozostał taki sam, ponieważ produkcja ma formę społecznej satyry. Myślę, że to właśnie ona zadecydowała o ogromnym sukcesie, jaki odniósł Biały Lotos. Jednak kilka miłych słów należy się także fabule serialu.

Biały Lotos opowiada o luksusowym kurorcie wycieczkowym, nazywającym się tak samo, jak tytułowa roślina. Fabuła skupia się na grupie uprzywilejowanych przedstawicieli amerykańskiej klasy wyższej, która przyjeżdża tam na wakacje all inclusive. Są to typowi bogacze, którzy uznają, że jeśli płacą, to wszystko im się należy. Choć pozornie wydają się całkiem mili, tak naprawdę skupiają się na czubku własnego nosa i nie rozstają się ze swoją roszczeniowością. 

Takich ludzi raczej się unika, a przynajmniej ja nie jestem fanem tego typu towarzystwa. Jednak nie każdy może tak po prostu wymazać ich ze swojego życia. Na pewno nie mogą zrobić tego pracownicy tytułowego hotelu, którzy muszą mierzyć się z obsługą gości – nawet tych najbardziej wymagających.

Cały serial nakręcono w bardzo ciekawy sposób, bo podczas seansu widz może obserwować wydarzenia zarówno z perspektywy gości resortu, jak i jego pracowników. Dzięki temu jesteś w stanie przyglądać się społecznym niesnaskom, które wynikają ze zgoła odmiennego podejścia do świata, życia oraz innych ludzi.

Warto jednak zaznaczyć, że Biały Lotos to nie tylko ilustracja zmagań obsługi hotelowej z zachciankami czy niezbyt przyjemnym zachowaniem bogaczy. Serial ma całkiem sporo wątków. Nie brakuje tam nawet kryminalnej intrygi, która zdecydowanie podgrzewa atmosferę.

Biały Lotos i przekrój amerykańskiej klasy wyższej

W Białym Lotosie ciekawe jest to, że można tam zobaczyć świetnie sparodiowany przekrój amerykańskiej klasy wyższej. W pierwszym sezonie na wakacje all inclusive przyjeżdżają nowożeńcy – Shane (Jake Lacy) i Rachel (Alexandra Daddario), a także rodzina Mossbacherów, czyli matka Nicole (Connie Britton), ojciec Mark (Steve Zahn), syn Quin (Fred Hechinger), córka Olivia (Sydney Sweeney) oraz jej koleżanka Paula (Brittany O’Grady). W Białym Lotosie pojawia się też Tanya (Jennifer Coolidge) – wdowa, która przyjechała rozsypać na Hawajach prochy męża.

Wszyscy urlopowicze mają coś za pasem. Rozpieszczony bogacz, kapryśna diwa, dziewczyna w typie gold digger czy kobieta sukcesu, która już dawno przestała interesować się swoim mężem i dziećmi to tylko część charakterków z pierwszej części serialu.

Drugi sezon Białego Lotosu też pokazuje ciekawe indywidua. Na ekranie można zobaczyć m.in. trzypokoleniową rodzinę o włosko-amerykańskich korzeniach czy dwie parki, które nie wiedzą, czy bardziej się przyjaźnią, czy jednak nienawidzą. Sporo się więc dzieje i na pewno nie ma czasu na nudę.

Sceneria i zdjęcia, czyli prawdziwe perełki Białego Lotosu

Biały Lotos to nie tylko niezwykle udana komedia i kąśliwa satyra, ale również prawdziwa uczta dla oczu. Wszystko dlatego, że w serialu można zobaczyć piękne zdjęcia z rajskich miejscówek. Fabuła pierwszej części produkcji rozgrywa się na Hawajach, a 2 sezon ma miejsce w bliższej nam Sycylii.

W obydwu przypadkach reżyser zadbał o to, aby pokazać widzom świetne obrazki nagrywane w plenerach. Widok sycylijskich i hawajskich krajobrazów sprawia, że człowiek sam pragnie wybrać się na wakacje w te miejsca. Poza tym serial kręcono w ekskluzywnych i eleganckich kurortach, więc jest na co popatrzeć. Warto obejrzeć Biały Lotos chociażby dla tych mistrzowskich ujęć.

Gdzie można obejrzeć serial Biały Lotos?

Serial Mike’a White’a to produkcj HBO Max, a więc na pewno znajdziesz go na tej platformie. Jednak Biały Lotos można obejrzeć też w kilku innych miejscach. Na ten moment dostępny jest dla subskrybentów serwisów takich jak Player oraz PLAY NOW. Zatem jeśli masz wykupiony abonament na którejś z platform, to bez problemu powinieneś znaleźć wszystkie odcinki tej produkcji.

Biały Lotos – czy będzie 3 sezon?

Czy będzie 3 sezon Białego Lotosu? No błagam, co to za pytanie. Oczywiście, że będzie! Zarówno pierwszy, jak i drugi sezon przyciągnęły do ekranów ogromne rzesze widzów. Po obejrzeniu historii z hawajskiego kurortu fani byli tak spragnieni kolejnych odcinków, że premiera drugiej części miała aż o 63% wyższą oglądalność niż debiutancki sezon w momencie wydania.

Tak duże zainteresowanie sprawiło, że producenci bez wahania podjęli się stworzenia trzeciej części Białego Lotosu. Decyzja o nagraniu kolejnego sezonu była zaskoczeniem, ponieważ została ogłoszona jeszcze zanim świat ujrzały wszystkie odcinki z „dwójki”.

Kiedy ukaże się 3 sezon serialu Biały Lotos?

Biały Lotos do tej pory pojawiał się cyklicznie po około roku. Pierwszy sezon zadebiutował w lipcu 2021, a drugi wszedł na antenę w październiku 2022. Zatem mimo że data premiery nowej części nie została oficjalnie ogłoszona, to najprawdopodobniej można spodziewać się jej pod koniec roku 2023 albo na początku 2024.

12 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy