DDlg dla początkujących – definicja

Spis treści

DDlg co to?

DDlg jest angielskim skrótem, którego rozwinięcie brzmi Daddy Dom/little girl. Jest to forma relacji, stanowiąca gałąź BDSM-u. Relacja DDlg jest zawierana między dwiema dorosłymi osobami za obopólną zgodą. Jedna strona (pełni rolę opiekuna / tatusia) jest dominująca, natomiast druga –  uległa (nazywana podopieczną). Zabawy te, są cały czas wyjątkowo szokujące dla polskiego społeczeństwa.

DDlg – co oznacza – definicja słownikowa

DDlg (ang. Daddy Dom / little girl) to relacja, nie zawsze mająca podłoże seksualne, między dwiema dorosłymi osobami, w której mężczyzna (Daddy Dom) jest stroną dominującą i pełni rolę opiekuna, natomiast kobieta (little girl) wciela się w rolę uległej podopiecznej, co objawia się m.in. poprzez posłuszeństwo wobec opiekuna, infantylne, dziewczęce wręcz zachowanie oraz zakładanie ubrań w cukierkowych kolorach.

Przykłady użycia w zdaniu: 1. Relacja DDlg jest zawierana między partnerami za obopólną zgodą. lub 2. Istnieją grupy, które skupiają wielbicieli DDlg.

Na czym polega relacja DDlg?

Angielska nazwa tego układu jest nieco myląca. Sugeruje, że rola opiekuna jest wyłącznie dla mężczyzny, a podopiecznej – dla kobiety, jednak w rzeczywistości obie role mogą być odgrywane przez każdą płeć. Ponadto, sama nazwa tego układu budzi kontrowersje i niesłusznie jest kojarzona z pedofilią lub kazirodztwem. W dodatku DDlg bardzo często jest mylone z BDSM-em. W rzeczywistości zawiera ono jedynie pewne elementy BDSM-u, na przykład klapsy czy kary. Całkowite poddanie się partnerowi w łóżku to fantazja większości kobiet, więc warto się przekonać czy jest to element, który nada Waszemu związkowi pikanterii.

Dynamika każdej pary zaangażowanej w układ DDlg może być w pewien sposób inna. Nie wszystkie pary decydując się na układ DDlg, przenoszą go również do sypialni, jednak mogą to zrobić. Niektóre układy DDlg zawierają elementy związane z ageplay. To znaczy, że opiekun może czytać swojej podopiecznej bajki przed snem lub bawić się z nią w typowo dziecięce zabawy.

Jakie są zasady relacji DDlg?

Nadrzędnym założeniem DDlg układu miedzy dwiema dorosłymi osobami jest to, że podopieczna ma być uległa, ma zachowywać się infantylnie. Ważną rolę odgrywa tutaj też podziw podopiecznej w stosunku do opiekuna. Podopieczna chce być dobra i posłuszna swojemu opiekunowi. Chce być nagradzana prze niego. Chociaż nie oznacza to, że od czasu do czasu nie może się zbuntować. Jednak podstawą jest przyjęcie kary, gdy zachowa się nieposłusznie wobec opiekuna. Opiekun jest stroną dominującą w tej relacji. Strona dominująca daje stronie uległej poczucie bezpieczeństwa, opiekę, a także wsparcie.

Dodatkowo, niezwykle ważną częścią układu DDlg jest cała otoczka, w postaci stroju i wyglądu podopiecznej. Na wieszaczkach w jej szafie bardzo często wiszą bluzeczki w pudrowych, cukierkowych odcieniach oraz tiulowe sukienki i spódniczki. Jednak należy tutaj wspomnieć, że wiele par daje wyraz swojemu układowi w nieco bardziej subtelny sposób. Nie zawsze podopieczna, w tak oczywisty sposób, przypomina lolitkę.

Dla niektórych osób zaangażowanych w układ DDlg ważne jest, by między opiekunem/opiekunką a podopieczną/podopiecznym istniała pewna różnica wieku.

Daddy Dom Little Girl, czyli dziewczynka tatusia

Daddy Dom Little Girl, czyli dziewczynka tatusia

Dorosła kobieta określa się jako Daddy Dom Little Girl, a jej partner pełniący rolę opiekuna (jest on stroną dominującą) czyta jej książki na dobranoc, kąpie, daje klapsy, jeśli jest niegrzeczna i uwielbia, gdy nosi dziewczęce stroje. O co chodzi? Znany fetysz o nazwie BDSM (bondage, discipline, sadism and masochism) ma swój słodki odłam o nazwie DDlg (Daddy Dom, little girl). Cała zabawa nadal polega na dominowaniu jednego z partnerów (dominować może również kobieta, którą nazywa się wtedy Mummy), lecz drugi z partnerów ma za zadanie emanować słodkością, niewinnością oraz dziecinnością. Należy zaznaczyć, że jest to związek, za obopólną zgodą, zdrowych na ciele i na umyśle, a przede wszystkim dorosłych, ludzi. Niewątpliwie, rozwój tych dwóch fetyszy ma związek z coraz większą świadomością seksualną kobiet.

Zestaw | BDSM | Bad Kitty


Jeśli chcesz przekonać się, czy Twoją kobietę kręcę klimaty DDlg bądź BDSM, zamów zestaw, który wpisuje się w obydwa klimaty, a przy tym nie jest wulgarny. Z tym zestawem masz ogromne szanse, że Twoja kobieta nie przestraszy się eksperymentu, a być może spodoba jej się nowa zabawa podczas gry wstępnej.

UWAGA: Relacja DDLG to styl życia tylko dla dorosłych, związek taki jest obopólną zgodą, a DDlg używane w stosunku do osoby nieletniej jest wykorzystywaniem seksualnym. Wszelkie próby zaproszenia do takiego kontaktu osoby nieletniej powinny być zgłaszane na policję lub przynajmniej rodzicom lub opiekunom.

Daddy’s little girl, a Sado-Maso

Różnica między BDSM, a DDlg jest bardzo nieduża, ale istotna. Można przyjąć rolę Pana (Sir) i Uległej (Kitten) albo Tatusia (Daddy) i Dziewczynki (BabyGirl). Pierwsza relacja to  styl życia w którym dominuje mroczny klimat, sprawdzanie granic oraz upodlanie, natomiast w drugiej, opiekun musi otaczać, swoją słodką podopieczną, opieką. Należy pamiętać, że są to fetysze, które uaktywniają się głównie w formie gry wstępnej oraz w czasie seksu. Większość osób, które realizuje te fantazje są osobami niezależnymi, aktywnymi zawodowo oraz w pełni akceptowani społecznie. Pamiętajmy jednak, że fantazje, zupełnie niczym gust i smak, można wyrobić. Należy wiedzieć, jak postępować z kobietą, by nam na to pozwoliła.

Szok dla społeczeństwa

Jeśli chcesz zobaczyć jak prezentuje się Dziewczynka Tatusia, wystarczy przejrzeć profil jednej z najpopularniejszych polskich posiadaczek instagramowego konta. Joanna Kuchta zszokowała polską widownię pokazując zdjęcia na których ubrana jest w różowe, słodkie ciuszki, królicze uszy, białe pończochy i krótkie futerka. Erotyzm na jej zdjęciach był wyjątkowo subtelny, ale również specyficzny. Właśnie ten klimat pozwolił jej wyróżnić się wśród polskich celebrytek i zdobyć ogromną widownię.

Tatuś na pełen etat

Osobiście zapewne ich nie poznamy, natomiast są pary, dla których relacja tatuś-dziewczynka to styl życia albo nawet to ich całe życie. Tatuś dba o swoje maleństwo, które jest podziwiane, zadbane i adorowane. Podstawą takiego związku jest system kar i nagród, które głównie dotyczą Little Girl. Muszą one dbać o swojego Tatusia i jego humor, pilnować by były zawsze ubrane tak, jak chce Tatuś, a nawet pytać o zgodę przy każdej najmniejszej czynności (przykładowo, wyjście z domu). Dziewczynka musi być bardzo zależna od Tatusia. Oczywiście, chęć bycia w takim związku musi być wyrażona po obydwu stronach. A Ty, chciałbyś wejść w rolę opiekuna i zostać Tatusiem Dziewczynki?


Czytaj również o zjawisku Sugar Babe i Sugar Daddy

Słodki świat sugardatingu: Arbuz sugar baby i sugar daddy


78 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy