DDlg co to?

DDlg jest angielskim skrótem, którego rozwinięcie brzmi Daddy Dom/little girl. Jest to forma relacji, stanowiąca gałąź BDSM-u. Układy DDlg są zawierane między dorosłymi za obopólną zgodą. Jedna strona (określana jako opiekun/tatuś) jest dominująca, natomiast druga –  uległa (nazywana podopieczną). Zabawy te, są cały czas wyjątkowo szokujące dla polskiego społeczeństwa.

DDlg – co oznacza – definicja słownikowa

DDlg (ang. Daddy Dom/little girl) to relacja między dwiema dorosłymi osobami (nie zawsze mająca podłoże seksualne), w której mężczyzna jest stroną dominującą i pełni rolę opiekuna, natomiast kobieta wciela się w rolę uległej podopiecznej, co objawia się m.in. poprzez posłuszeństwo wobec opiekuna, infantylne zachowanie oraz zakładanie ubrań w cukierkowych kolorach.

Przykłady użycia w zdaniu: 1. Relacja DDlg jest zawierana między partnerami za obopólną zgodą. lub 2. Istnieją grupy, które skupiają zwolenników DDlg.

Na czym polega DDlg?

Angielska nazwa tego układu jest nieco myląca. Sugeruje, że opiekun jest mężczyzną, a podopieczna – kobietą, jednak w rzeczywistości obie role mogą być odgrywane przez każdą płeć. Ponadto, sama nazwa tego układu budzi kontrowersje i niesłusznie jest kojarzona z pedofilią/kazirodztwem. W dodatku DDlg bardzo często jest mylone z BDSM-em. W rzeczywistości zawiera ono jedynie pewne elementy BDSM-u, na przykład klapsy czy kary. Całkowite poddanie się partnerowi w łóżku to fantazja większości kobiet, więc warto się przekonać czy jest to element, który nada Waszemu związkowi pikanterii.

Dynamika każdej pary zaangażowanej w układ DDlg może być w pewien sposób inna. Nie wszystkie pary decydując się na układ DDlg, przenoszą go również do sypialni, jednak mogą to zrobić. Niektóre układy DDlg zawierają elementy związane z ageplay. To znaczy, że opiekun może czytać swojej podopiecznej bajki przed snem lub bawić się z nią w typowo dziecięce zabawy.

Jakie są zasady DDlg?

Nadrzędnym założeniem DDlg jest to, że podopieczna ma być uległa, ma zachowywać się infantylnie. Ważną rolę odgrywa tutaj też podziw podopiecznej w stosunku do opiekuna. Podopieczna chce być dobra i posłuszna swojemu opiekunowi. Chce być nagradzana prze niego. Chociaż nie oznacza to, że od czasu do czasu nie może się zbuntować. Jednak podstawą jest przyjęcie kary, gdy zachowa się nieposłusznie wobec opiekuna. Strona dominująca daje stronie uległej poczucie bezpieczeństwa, opiekę, a także wsparcie.

Dodatkowo, niezwykle ważną częścią układu DDlg jest cała otoczka, w postaci stroju i wyglądu podopiecznej. Na wieszaczkach w jej szafie bardzo często wiszą bluzeczki w pudrowych, cukierkowych odcieniach oraz tiulowe sukienki i spódniczki. Jednak należy tutaj wspomnieć, że wiele par daje wyraz swojemu układowi w nieco bardziej subtelny sposób. Nie zawsze podopieczna, w tak oczywisty sposób, przypomina lolitkę.

Dla niektórych osób zaangażowanych w układ DDlg ważne jest, by między opiekunem/opiekunką a podopieczną/podopiecznym istniała pewna różnica wieku.

Daddy’s Little Girl, czyli dziewczynka tatusia

Daddy’s Little Girl, czyli dziewczynka tatusia

Dorosła kobieta określa się jako Daddy’s Little Girl, a jej partner czyta jej książki na dobranoc, kąpie, daje klapsy, jeśli jest niegrzeczna i uwielbia, gdy nosi dziewczęce stroje. O co chodzi? Znany fetysz o nazwie BDSM (bondage, discipline, sadism and masochism) ma swój słodki odłam o nazwie DDlg (Daddy Dom, little girl). Cała zabawa nadal polega na dominowaniu jednego z partnerów (dominować może również kobieta, którą nazywa się wtedy Mummy), lecz drugi z partnerów ma za zadanie emanować słodkością, niewinnością oraz dziecinnością. Należy zaznaczyć, że jest to związek zdrowych na ciele i na umyśle, a przede wszystkim dorosłych, ludzi. Niewątpliwie, rozwój tych dwóch fetyszy ma związek z coraz większą świadomością seksualną kobiet.

Zestaw | BDSM | Bad Kitty


Jeśli chcesz przekonać się, czy Twoją kobietę kręcę klimaty DDlg bądź BDSM, zamów zestaw, który wpisuje się w obydwa klimaty, a przy tym nie jest wulgarny. Z tym zestawem masz ogromne szanse, że Twoja kobieta nie przestraszy się eksperymentu, a być może spodoba jej się nowa zabawa podczas gry wstępnej.

UWAGA: DDLG NIE JEST DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH, a używane w stosunku do osoby nieletniej jest wykorzystywaniem seksualnym.
Wszelkie próby zaproszenia do takiego kontaktu osoby nieletniej powinny być zgłaszane na policję lub przynajmniej rodzicom lub opiekunom.

Daddy’s little girl, a Sado-Maso

Różnica między BDSM, a DDlg jest bardzo nieduża, ale istotna. Można przyjąć rolę Pana (Sir) i Uległej (Kitten) albo Tatusia (Daddy) i Dziewczynki (BabyGirl). W pierwszej relacji dominuje mroczny klimat, sprawdzanie granic oraz upodlanie, natomiast w drugiej, opiekun musi otaczać, swoją słodką podopieczną, opieką. Należy pamiętać, że są to fetysze, które uaktywniają się głównie w formie gry wstępnej oraz w czasie seksu. Większość osób, które realizuje te fantazje są osobami niezależnymi, aktywnymi zawodowo oraz w pełni akceptowani społecznie. Pamiętajmy jednak, że fantazje, zupełnie niczym gust i smak, można wyrobić. Należy wiedzieć, jak postępować z kobietą, by nam na to pozwoliła.

Szok dla społeczeństwa

Jeśli chcesz zobaczyć jak prezentuje się Dziewczynka Tatusia, wystarczy przejrzeć profil jednej z najpopularniejszych polskich posiadaczek instagramowego konta. Joanna Kuchta zszokowała polską widownię pokazując zdjęcia na których ubrana jest w różowe, słodkie ciuszki, królicze uszy, białe pończochy i krótkie futerka. Erotyzm na jej zdjęciach był wyjątkowo subtelny, ale również specyficzny. Właśnie ten klimat pozwolił jej wyróżnić się wśród polskich celebrytek i zdobyć ogromną widownię.

View this post on Instagram

instagramming w a big bear 🐻 #raggedxjoanna

A post shared by joanna ⋆ ☆ (@joannakuchta) on

Tatuś na pełen etat

Osobiście zapewne ich nie poznamy, natomiast są pary, które w relacji tatuś-dziewczynka żyją cały czas. Tatuś dba o swoje maleństwo, które jest podziwiane, zadbane i adorowane. Podstawą takiego związku jest system kar i nagród, które głównie dotyczą Little. Muszą one dbać o swojego Tatusia i jego humor, pilnować by były zawsze ubrane tak, jak chce Tatuś, a nawet pytać o zgodę przy każdej najmniejszej czynności (przykładowo, wyjście z domu). Dziewczynka musi być bardzo zależna od Tatusia. Oczywiście, chęć bycia w takim związku musi być wyrażona po obydwu stronach. A Ty, chciałbyś zostać Tatusiem Dziewczynki?


Czytaj również o zjawisku Sugar Babe

Galerianka, utrzymanka, czy… Sugar Babe?


85 / 100

19 thoughts on “DDlg dla początkujących”

 1. Czy autor artykułu zdaje sobie sprawę, że w DDlg bawią się 13-14-letnie dziewczynki instruowane przez internetowych pedofili?!!! W teorii jest dla dorosłych, może nawet jest spora grupa dorosłych, która bawi się w ten sposob, ale ciemna strona tego zjawiska o nieokreślonej skali (podejrzewam, że olbrzymiej) to promocja DDlg wśród dzieci, instrument pedofilow do wciągania w niby niewinne kontakty (bo to taka „zabawa”). Rozumiem, że strona jest o czymś innym, ale opowiedzialnie byłoby o tym wspomnieć. Dzieciaki guglują.
  Jeżeli czyta ten komentarz osoba niepełnoletnia – podkreślić to wyraźniej – DDLG NIE JEST DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH, a używane w stosunku do osoby nieletniej jest wykorzystywaniem seksualnym i wszelkie proby zaproszenia do takiego kontaktu osoby nielegniej powinny być zgłaszane na policję lub przynajmniej rodzicom lub opiekunom.

  1. Znam mnóstwo osób dorosłych, kobiet po 30. roku życia, które bawią się w DDlg. To że Pani ma jakieś obserwacje/doświadczenia, nie znaczy, że odnoszą się do całej populacji. Rzucanie „statystykami” pokroju „olbrzymia grupa” bez jakichkolwiek badań, na podstawie swojego widzimisię jest niepoważne. Poza tym jest znaczna różnica między DDlg a opisywanymi czynami związanymi z wykorzystywaniem osób niepełnoletnich.

   1. Dyskredytujesz kogoś, bo użył sformułowania „olbrzymia grupa”, a sam posiłkujesz się stwierdzeniem „znam mnóstwo osób dorosłych (…) które bawią się w DDlg” – gdzie w tym co napisałeś są źródła? To tak samo jest twoje widzimisię, jesteś wzorcowym hipokrytą w tym momencie. Twoi znajomi nie są żadną reprezentatywną grupą, o ile oni w ogóle istnieją, bo nie ma na to żadnych dowodów.

  1. Nie mają prawo być legalne, bo napisze tak jakiś zapewne katolicki kocmołuch, co uznaje jedynie watykańską Kamasutrę, czyli broszurkę z jedną pozycją „po bożemu”? Nawet jeśli coś takiego nie byłoby legalne, to i tak ludzie mają gdzieś to, bo prawo, które ingeruje w życie seksualne swoich obywateli jest godne osrania litery prawa.

  1. Chory to jesteś Ty człowieku. Masz ubogi świat biedaku. Jeżeli jest coś co sprawia obydwum stronom przyjemność i mieści się w granicach prawa to jest najbardziej ok. Tylko tacy pseudo analitycy mogą tak napisać i raczej głównie z tego powodu że sami nie mają żadnego polotu w kwestii uprzyjemniania zasranego życia i żal im tyłek ściska. Najczęściej niestety zabierają głos osoby , które mają upośledzone życie erotyczne albo reprezentują hipokryzję kościelną…

Dodaj komentarz