Z człowieka w cyborga – inwestycja miliardera

Spis treści

Z człowieka w cyborga

Co mają ze sobą wspólnego PayPal, rakiety Falcon oraz samochody sportowe marki Tesla? Tego samego wynalazcę! Gość, którego majątek szacowany jest na ponad 13 miliardów dolarów, wpadł na kolejny, genialny pomysł – zrobi cyborga z człowieka! Chociaż musimy wbić małą szpilę w Elona Muska. Możliwe, że uznaje on cyborga za rozwiązanie swoich problem z pracownikami w swojej fabryce samochodów.

NeuraLink już zajmuje się badaniami medycznymi

Jeśli kojarzysz jego projekty, ale nie pamiętasz nazwiska, tym razem je zapamiętaj. Elon Musk zdecydowanie na to zasługuje, zwłaszcza, że stara się popychać technologię mocno do przodu. Jego najnowsza firma „Neuralink” jest już zarejestrowana od lipca i działa jako przedsiębiorstwo badań medycznych. Uwaga miliardera skupiła się na naszym systemie nerwowym. Musk chce stworzyć technologię miniaturowych elektrod, które będą się integrowały z naszymi nerwami. Tę technologię nazwano „neuronową koronką”. Brzmi ciekawie.

„Neuronowa koronka” z Twittera

Informację odnośnie zaawansowanych prac nad ową technologią wrzucił na Twittera sam pomysłodawca. O samej firmie zajmującej się tą technologią na razie niewiele wiemy, ponieważ nie wydano w tej kwestii oficjalnego oświadczenia. Możliwe, że wykorzystywana jest do badań nad ludzkim systemem nerwowym pod kątem nieuleczalnych chorób. Elon Musk pragnie, by ludzki mózg dotrzymał kroku maszynom, a przede wszystkim, nie pozwolić na poddanie się jej. By to osiągnąć, musimy najpierw poznać tajemnice ludzkiego mózgu. Dopiero potem, łączyć go z maszyną.

Milionowe inwestycje w cyborga

Niejaki Bryan Johnson również jest zainteresowany tematyką łączenia mózgu z komputerem. Planuje on zainwestować ponad 100 milionów dolarów na badania w tym kierunku. Johnson był nieco bardziej rozmowny i zdradził, że obie firmy (jego i Muska) skupią się na ulepszeniu intefejsów neuronalnych. Jego słowa potwierdziły, że najpierw chcą pokonać choroby męczące człowieka, a dopiero w drugiej kolejności – zoptymalizować nasze możliwości.

Konsekwencje spełnienia obietnicy

Musk bardzo ambitnie dąży do spełnienia swoich celów. Dzięki jego inwestycjom, człowiek zwiększy swoje możliwości. Obecnie, ludzie mogą przesyłać informacje w tempie około dziesięciu bitów informacji na sekundę, komputer zaś w tempie biliona bitów na sekundę. Podłączenie ludzkiego mózgu do komputera, a tym samym do globalnej sieci będzie dla nas ogromnym przeskokiem technologicznym. No chyba, że będziemy korzystać z tych możliwości do oglądania większej ilości małych kotków w Internecie.

77 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy