Regeneracja kloszy samochodowych

Regeneracja kloszy samochodowych to obowiązek, który należy wykonać raz na jakiś czas. Zwłaszcza, jeśli zależy nam na dobrej widoczności w nocy. Plastikowe klosze samochodowe mają tendencję do matowienia, żółknięcia i rysowania się. Można jednak w szybki i efektywny sposób o nie zadbać! Wypolerować, usunąć żółte zabarwienia oraz rysy, przywrócić przejrzystość i wygląd ich salonowych odpowiedników. Do przeprowadzenia tej wyjątkowo szybkiej i przyjemnej operacji nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. Nie potrzebujesz maszyny polerskiej, żeby zadbać o klosze w swoim samochodzie. Wystarczą najprostsze rzeczy, które są dostępne w każdym większym mieście.

Regeneracja kloszy samochodowych – potrzebne materiały

Wymagane rzeczy powinieneś zakupić bez problemu podczas wizyty w jednym sklepie. Przede wszystkim należy się rozejrzeć za papierem ściernym, przeznaczony do matowania na mokro 1200 i 2500. Do pracy przyda się również najzwyklejsza taśma malarska. Wykorzystasz ją do oklejenia zderzaka, maski i grila dookoła lampy. Taśma malarska będzie nam potrzebna tylko w przypadku, gdy nie zdecydujesz się na wymontowywanie lamp do polerowania, z uwagi na czas oraz możliwość uszkodzenia lampy. Będziesz również potrzebował pasty polerskiej (mocno ściernej). Można ją kupić w sklepach lakierniczych, sklepach z częściami samochodowymi czasami również na stacjach paliwowych. Jeśli nie masz czasu robić zakupów tego typu, zawsze można wykorzystać możliwość zrobienia zakupów online!

Regeneracja kloszy samochodowych – ścierka z mikrofibry

Należy przygotować również miękkie szmatki. Najbardziej polecane są szmatki wykonane z mikrofibry. Są one nie tylko bezpieczne, ponieważ nie podrażniają lakieru i wosku, ale również są wyjątkowo poręczne przy sprzątaniu wszelkiego rodzaju powierzchni. No i najważniejsze, ich cena jest porównywalna do zwykłych sklepowych szmatek służących do nakładania pasty i polerowania.

Regeneracja kloszy samochodowych – czyszczenie właściwe

Po zgromadzeniu wszystkich potrzebnych materiałów, pozostaje nam wyczyścić lampy! Wystarczy tylko okleić karoserie po to, by móc bezpiecznie zmatowić klosze papierem ściernym (o gramaturze od 1200 do 2500), a następnie wypolerować reflektory. To wszystko! Efekt gwarantowany. Lampa odzyska swój dawny blask, przejrzystość. Poprawi się również widoczność w ciemne noce oraz deszczowe dni. Polecamy ten zabieg, gdyż jest on długotrwały, niezawodny, a przede wszystkim poprawia bezpieczeństwo Twoje oraz wszystkich pasażerów z którymi akurat jedziesz samochodem. Dotyczy to zwłaszcza wieczorowej pory, kiedy intensywność światła jest niezwykle ważna dla dobrej widoczności.

One thought on “Regeneracja kloszy samochodowych”

Dodaj komentarz