tematy na pierwsza randke

Pierwsza randka dla wielu z nas oznacza ogromną ekscytację, nadzieję na to, że spotkamy właściwą kobietę z którą będziemy mogli zbudować coś więcej niż przelotny romans. Coś za coś – wraz z euforią w pakiecie często dostajemy stres i poczucie, że możemy wypaść blado. Zanim więc stawisz się na miejscu pomyśl, o czym możesz porozmawiać, jakie tematy sprawią, że poznasz bliżej dziewczynę i jednocześnie stworzysz przestrzeń do rozwijania rozmowy i tym samym unikania niezręcznej ciszy.

O czym i jak rozmawiać na pierwszej randce?

Umówmy się, każdy z nas ma w sobie coś, co mu przeszkadza i coś czym może się pochwalić. Każdy z nas ma też pewien poziom stresu, który albo motywuje go do działania, albo skutecznie wiąże język i sprzyja ocieraniu potu z czoła. Zanim więc rozpoczniesz kolejną przygodę pod tytułem pierwsza randka, weź kilka głębokich wdechów i zastanów się nad tym, jak chciałbyś, żeby ona przebiegła. Oczywiście wiadomo, wszystkiego nie zaplanujesz, to jest nawet wręcz niewskazane – musisz też postawić na spontaniczność, ma być miło, a nie coś na styl realizacja planu od A do Z. Ale spokojnie, zacznijmy od początku.

Na początku planowania randki przemyśl, jakich tematów chcesz unikać. Jest kilka takich, które mogą spowodować, że atmosfera skutecznie się zagęści. Wśród tych najbardziej niewygodnych znajduje się między innymi obszar polityki i religii. Nie idź tą drogą.

Pamiętaj o tym, że kobiety lubią facetów dojrzałych, potrafiących panować nad emocjami i przy tym starających się ustawić je w uniwersum wydarzeń. Patrz jej w oczy, słuchaj uważnie, pokaż, że to, co ma do powiedzenia jest dla Ciebie ważne. Nie bądź pępkiem świata, który na siłę stara się jej udowodnić, że ma taki poziom testosteronu, że zaraz poleci na Marsa. Znajdź złoty środek. Poszukaj takich tematów, które po pierwsze – będą sprzyjały lepszemu poznaniu potencjalnej partnerki. Po drugie – dadzą Ci szansę na to, żeby Ona zobaczyła, jak i jesteś. Po trzecie – sprzyjały szukaniu punktów wspólnych. Przecież nie od dziś wiadomo, że pasje, poglądy czy też przeżycia łączą.

Tematy do rozmowy na randce są różne, jest naprawdę sporo takich, które sprawią, że spotkanie będzie przyjemne zarówno dla niej, jak i dla Ciebie. Chcesz wiedzieć o jakich mowa? Już Ci mówię.

10 najlepszych tematów do rozmowy na pierwszej randek

Wybrałem dla Ciebie 10 tematów do rozmowy na pierwszej randce. Myślę, że każdy z nich wpisze się w założenia lepszego poznania się i sprawienia, że zarówno ona, jak i Ty będziecie mieli okazję pokazać jakimi jesteście ludźmi, co lubicie, a czego absolutnie nie tolerujecie. Pamiętaj o tym, żeby dać jej przestrzeń, ale jednocześnie zaciekawić ją na tyle, że będzie miała ochotę na więcej.

Pierwsza randka o czym rozmawiać: hobby i zainteresowania

Pasje i zainteresowania, to jeden z najbardziej popularnych tematów, ale i tych, które pokażą z jakim kalibrem osoby masz do czynienia. Jeśli dowiesz się, co sprawia jej przyjemność, jak wypełnia wolny czas, będziesz w stanie określić czy znajdziecie wspólny mianownik. Przecież nie samą pracą człowiek żyje. Na dwoje babka wróżyła – albo będziecie mieli coś, co Was połączy, albo nie. Obie te opcje są dobre. W pierwszej wiadomo – jest potencjał na brak nudy, ale w drugiej kto wie, może staniecie się dla siebie inspiracją. Dobrze jest się rozwijać u boku bliskiej osoby i poznawać nowe rzeczy, albo przekonać się do tych, które nigdy nie było w kręgu Waszych zainteresowań.

O czym rozmawiać na randce – o marzeniach!

Z doświadczenia wiem, że kobiety mają zwykle wiele planów, mnóstwo marzeń, które napędzają ich do działania. W zasadzie z nami nie jest inaczej, jeśli mamy jakieś cele, to życie ma jakiś sens. Weź jednak na ten temat pewien margines błędu. Pamiętaj o tym, że nie każdy chce się mocno otwierać na pierwszym spotkaniu. Jeśli więc nie będzie woli opowiadania o przyszłości, nie ciśnij jej. Przyjdzie na to czas.

Porozmawiajcie o muzyce

O czym rozmawiać o randce, żeby nie było niezręcznej ciszy? O muzyce! Przecież każdy z nas jej słucha. To, jakie zespoły czy gatunki lubi twoja potencjalna partnerka wiele Ci o niej powie. Kobiety lubią gadżety z idolami, często nie mogą doczekać się ich koncertu. I tu masz pole do popisu. Jeśli wybranka wzbudzi Twoje zainteresowanie, masz już pomysł na prezent. Możesz kupić bilety na wspomniany koncert, albo płytę. Na pewno będzie jej miło i stworzy to okazję do rozwoju relacji. Także pytaj i działaj.

Lubisz zwierzęta?

To kolejne pytanie, które może przerodzić się w ciekawą rozmowę. Podpytaj ją szczególnie o pupile. Jeśli tak się złoży, że oboje macie psa, kota czy innych przyjaciół domu, stwarzasz sobie bardzo dobre pole do dalszego pociągnięcia tematu. Możecie pokazać sobie ich zdjęcia, filmiki, opowiedzieć zabawne anegdoty, albo wymienić się doświadczeniami. A może wspólnie wybierzecie się na spacer z psem? Zobacz, ile możliwości daje ten temat. No i masz kolejną informację o danej kobiecie – jeśli wykazuje empatię względem zwierzaków, dba o nie, albo chociażby po prostu je lubi, jest duża szansa na to, że jest wrażliwa i empatyczna. Myślę, że taka osoba, to dobry materiał na życiową partnerkę, nieprawdaż?

Seriale i filmy

Tutaj możecie popłynąć w temacie. Jest duża szansa na to, że nie będziesz miał okazji wykorzystać kilku innych tematów, które Ci podrzuciłem. Seriale i filmy są ponadto świetnym motywem przewodnim rozmowy, kiedy zapada niezręczna cisza. Mało która kobieta powie, że absolutnie jej nie interesują, a nawet jeśli, to zawsze możesz spróbować to zmienić. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że informacje o ulubionych mogą nieźle Cię zaskoczyć. Ot z pozoru sympatyczna, spokojna i miła dziewczyna może być fanką krwawych jatek, kryminalnych zagadek czy też trzymających w napięciu opowieści o psychopatach. To szansa na to, żebyś poznał ją z innej strony niż na pozór się wydaje. Oprócz tego, że rozwijasz temat, dowiadujesz się o niej wielu nowych rzeczy stwarzasz sobie możliwość zaproponowania kolejnej randki np. w kinie.

Podróże – idealny temat na pierwszą randkę

O ile nie każdy musi być globtroterem, o tyle jest małe prawdopodobieństwo, że twoja rozmówczyni w ogóle nie lubi ruszać się z domu. Na pewno zwiedziła ciekawe miejsca, a to już duża przestrzeń do rozwinięcia ciekawej rozmowy. Opowiedzcie sobie o swoich podróżach, mówcie, jakie macie plany, gdzie chcielibyście się wybrać. To naprawdę wdzięczny temat, który czasem z powodzeniem wystarczy nawet na kilka godzin spotkania. Kto wie, może znajdziecie wspólny mianownik i zaczniecie niebawem planować wspólny wyjazd, albo wycieczkę?

Praca

W sumie tego tematu nie da się uniknąć. Z założenia każdy z nas musi coś zrobić, żeby utrzymać się jakoś na powierzchni. To, co robi kobieta którą się zainteresowałeś może wiele Ci o niej powiedzieć. O ile nie zawsze praca jest tożsama z naszymi oczekiwaniami, albo ambicjami o tyle żadna nie hańbi i dobrze, jeśli robimy cokolwiek niż czekamy na przysłowiową mannę z nieba. Mówię o tym nie bez powodu. Wielu facetów lubi trochę podkoloryzować. Dźwigamy paczki na magazynie, a przedstawiamy się jako lidera zespołu. Podajemy drinki w barze, a mówimy, że mamy własny lokal. To samo działa w drugą stronę. To ślepa uliczka. Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw – po co świecić oczami? Akceptujmy siebie w pełni, a ponadto sprawdźmy na czym najbardziej zależy potencjalnej partnerce. Jeśli tylko na kasie – szybko to wychwycisz. Temat praca będzie do tego całkiem niezły.

Dzieci

Tutaj wiele zależy od tego, na jakim etapie życia jesteście. Możesz usłyszeć coś na styl: nie mam i nie chce mieć, albo nie mam, ale chciałabym, albo też mam dziecko/dzieci. Możesz też spodziewać się odpowiedzi pt. nie chcę o tym rozmawiać. Wiele poradników matrymonialnych opisuje sytuacje w których pytanie o rodzinę i dzieci może być na pierwszym spotkaniu nie na miejscu. Wiesz, wydaje mi się, że troszkę w tym racji, ale możesz spróbować wpleść ten temat bardzo delikatnie. Albo dowiesz się, że nie jest to ten moment, albo będziesz wiedział, w jakiej sytuacji jesteś. Bo skoro ma dzieci, to wiesz, ważna kwestia. Jeśli też masz – to świetny temat do pociągnięcia rozmowy. Jeśli nie masz i nie chcesz być z kobietą z dzieckiem, to też istotna informacja. Jeśli chcesz mieć dzieci, a ona powie, że nie, no to też zapali Ci się czerwona lampka. Ja mimo wszystko bym spróbował pociągnąć temat, ale wiadomo, z wyczuciem.

Co lubisz jeść?

O ile nie każdy lubi stać godzinami nad garnkami, o tyle każdy z nas ma potrawy, które lubi. To fajna przestrzeń do tego, aby nawiązać ciekawy dialog. Tutaj możecie dowiedzieć się wiele o sobie, spytać o to czy lubicie chodzić do restauracji, wyjeżdżać i poznawać nowe smaki, albo też wspólnie przygotowywać posiłki. To także dobry podkład na kolejne spotkania. W końcu możecie pokazać sobie ulubione lokale, albo spróbować coś wspólnie przyrządzić. Działaj.

Kolejne randki

Jeśli poczujecie, że jest między Wami chemia, to ten ostatni temat będzie w sam raz na zakończenie spotkania. Miło jest wspólnie planować, dzielić się pomysłami. To napędza do działania i pcha relację na kolejny poziom. Pokazuje, że oboje jesteście zainteresowani jej rozwijaniem. To także moment w którym możesz zobaczyć w jakich miejscach dziewczyna czuje się dobrze, gdzie lubi spędzać czas, czy jest aktywna czy jednak kocha wszystko co związane jest ze spokojem i chociażby względnym odpoczynkiem. Mam nadzieję, że dojdziecie do tego etapu i perspektywa kolejnych spotkań będzie bardzo pomyślna 🙂

12 / 100

One thought on “O czym rozmawiać na pierwszej randce? 10 najlepszych tematów”

Dodaj komentarz