Jak zorganizować tanią podróż do Japonii? - MrGentleman.pl

W obecnych czasach niełatwo zorganizować tanią podróż za granicę, a w szczególności w dalekie zakątki świata. Chcesz polecieć do Japonii, ale przeraża Cię wyjazdowy budżet? Podpowiem Ci, jak wybrać się na przygodę do wschodnich krańców Azji po taniości!

Dlaczego warto odwiedzić Japonię?

Japonia leży na wschodnich krańcach Azji i jest państwem składającym się z czterech głównych wysp, są to: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu, i Sikoku. Obecnie całą Japonię zamieszkuje około 125 milionów mieszkańców. Przy tak zaludnionym państwie wydaje się, że turystyka powinna kwitnąć, jednak prawda jest inna.

W 2021 roku Japońska Agencja turystyki zanotowała najniższą liczbę turystów w ciągu 60 lat. Wbrew temu, co mówią statystyki, Japonia jest krajem, jaki zdecydowanie powinno się odwiedzić, chociaż raz w swoim życiu. Powodów jest wiele, jednak tym, co powinno Cię przekonać, jest niezwykła architektura oraz rozwój technologiczny, jaki przeplata się z pięknymi krajobrazami i dobrodziejstwami natury.

W tym miejscu znajdziesz wszystko, co sprawi, że Twoja podróż będzie wyjątkowa! Od toalet z wodotryskami, sushi barów, świątyń, sanktuariów, targów, po wieżowce, promenady i to, co jest charakterystyczne dla Japonii, czyli kwitnące wiśnie i piękna roślinność. Ponadto Japonia jest przepełniona atrakcjami turystycznymi. Do ekscytujących rozrywek, jakie miejscowi mają do zaoferowania turystom odwiedzającym Japonię, należy wliczyć: spacer po lesie bambusowym czy też parku tematycznym, uczestnictwo w rytuale, ale również kąpiel w gorącym źródle. Planując wycieczkę do Japonii, nie zapomnij o poznaniu jej ciekawej kultury i historii. W tym celu warto dopłacić za tego rodzaju przyjemność i zdać się na przewodnika, który z niezwykłą dokładnością opowie o zabytkach i historycznej wartości, jaką posiada ten azjatycki kraj.

Czy wycieczka do Japonii musi być droga?

Przeglądając oferty, zauważyłem, że już same ceny przelotów oscylowały w okolicach sześciu tysięcy! Na lotach ciężko jest cokolwiek oszczędzić, dlatego dam Ci kilka rad, jak cieszyć się tanim życiem na miejscu. Dzięki temu prawdopodobnie uda Ci się ograniczyć koszty związane z noclegami czy posiłkami. Przy planowaniu wycieczki do Japonii:

  1. Zrezygnuj z organizacji wyjazdu przez biuro podróży. To dlatego, że każda firma sprzedająca usługi turystyczne nalicza niemałą marżę, nawet w wysokości 16 procent wartości wycieczki.
  1. Znajdź tanie wyszukiwarki lotów i ich promocje. Korzystanie bezpośrednio ze stron popularnych przewoźników jest przeważnie bardziej kosztownym wydatkiem.
  1. Wynajmij pokój od Japończyka! Obecnie istnieje wiele portali dla turystów, gdzie miejscowi oferują możliwość przenocowania zagranicznego wędrowca w przystępnej cenie za noc.
  1. Posiłki rób na miejscu! Rzecz jasna to nie znaczy, że masz nie próbować jedzenia regionalnego. Chodzi o to, aby chociaż w małym stopniu ograniczyć koszty związane z jedzeniem w restauracjach.
  1. Wyjeżdżaj poza sezonem! Jeżeli planujesz swoją podróż do Japonii, lepiej zrób to w momencie, gdy przeminie miesiąc dużego ruchu turystycznego. Wtedy ceny są zdecydowanie niższe. Zdecydowanie najbardziej turystycznym okresem jest końcówka marca/ początek kwietnia. To czas kwitnięcia wiśni, która jest znakiem rozpoznawczym Japonii..

Japonia – co warto wiedzieć przed wylotem?

Wiele osób, które chcą odwiedzić kraj wschodzącego słońca, zastanawia się, czy potrzebuje w tym celu wyrobionej wizy. Otóż nie. Aby zrealizować podróż do kraju kwitnącej wiśni, jedyne czego potrzebujesz to ważnego paszportu. Kolejną kwestią, która zazwyczaj interesuje turystów to, w jaki sposób płacić w tym kraju.

Rzecz jasna japońską walutą jest jen, który przekłada się w stosunku do złotówki w kwocie 0,034 PLN. Jednak jaką metodą płatności posługują się najczęściej miejscowi? Mimo że Japonia jest rozwiniętym technologicznie krajem, jej mieszkańcy są przywiązani do tradycji. W związku, z czym za towary czy usługi wolą płacić gotówką.

Ta właśnie metoda zalecana jest również turystom, ze względu na problem z honorowaniem kart debetowych czy też kredytowych. Przed wyjazdem należy się zorientować jakie kantory w Twojej okolicy mają najlepszy kurs, a następnie wykupić odpowiednią ilość jenów. Jaki ustawić budżet na dwutygodniowy pobyt w Japonii? Przedstawię to na przykładzie posiłków.

Azjatyckie jedzenie jest smaczne i niedrogie. Za jedno danie należy liczyć od 100 (około 3 złote) do 1000 jenów (34 złote). W zależności jak często będziesz chciał próbować potraw kuchni orientalnej, taką stawkę powinieneś ustalić. Jeżeli masz zamiar jadać standardowo 3 razy dziennie, na osobę przekłada się to w kwocie mniej więcej 3000 jenów. Co daje nam w przełożeniu na 14 dni 42 000 tysiące jenów, czyli około 1427 złotych na osobę za 2 tygodnie.

Wielu turystów interesuje również to czy w związku z pandemią koronowirusa należy nosić maseczki w Japonii. Obecnie nie trzeba nosić środków zabezpieczenia przed wirusem. Nie znaczy to jednak, że całkowicie powinieneś z nich zrezygnować. Zagrożenie jest w dalszym ciągu jak najbardziej realne. W związku, z czym w bardziej zatłoczonych miejscach w Japonii dobrze jest nosić maski ochronne. Ponadto turyści, którzy odznaczą się większą odpowiedzialnością, mogą liczyć na przychylny wzrok mieszkańców. Dzieje się tak, ponieważ Japończycy cenią bycie odpowiedzialnym i konsekwentnym. Dlatego nawet dla szacunku do tego narodu, należy założyć coś do przykrycia ust i nosa.

Kolejnym ważnym elementem, jaki jest niezwykle ważny przed wyjazdem, jak i w trakcie odwiedzin to przestrzeganie zasad obyczajowych. Niestety są one zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż w krajach europejskich. To, co może obrazić Japończyka to na przykład spożywanie posiłku, korzystając z transportu publicznego, ale również w miejscach publicznych, które nie są wyznaczone do tego celu jak na przykład ulice. Oprócz tego głośne smarkanie, czy rozmowy telefoniczne w miejscach publicznych też nie są mile widziane.

Jeżeli zdecydowałeś się na wynajem pokoju od mieszkańca Japonii, warto przywieźć dla niego prezent z Polski. Dawanie prezentu gospodarzowi jest mile widziane w kulturze Japońskiej i świadczy o Twojej kulturze osobistej.

16 / 100

Dodaj komentarz