domowy barek

Nawet jeśli nie jesteśmy specjalnymi smakoszami alkoholu, jakieś butelki w mieszkaniu zawsze się znajdą, z reguły te otrzymywane w prezencie. Kiedy sztuk będzie co najmniej kilka, szybko pojawi się myśl o zaaranżowaniu domowego barku. Jeśli nazwa ta kojarzy Ci się przede wszystkim z elementem meblościanki z lat osiemdziesiątych, a chciałbyś zorganizować swoją kolekcję bardziej stylowo i pomysłowo, koniecznie sprawdź nasze propozycje.

Domowy barek idealny na kilka butelek pełnych procentów

Jeśli nie mamy pokaźnej kolekcji kieliszków, a i samego alkoholu zwykle znajdzie się w naszym mieszkaniu kilka sztuk, zakup dodatkowego mebla specjalnie dla ich organizacji będzie zbędnym wydatkiem. Postawmy na proste rozwiązania, które nie tylko pozwolą na uzyskanie osobnej przestrzeni dla samych alkoholi, ale przy okazji podkreślą styl pomieszczenia.

Świetnym pomysłem na mały domowy barek jest wykorzystanie kuchennych półek wiszących na ścianie. Wystarczy wmontować pomiędzy nie kilka LED-owych lampek w kontrastującym kolorze czy ozdobić przestrzeń pomiędzy nimi bambusowymi listwami, by nadać tak prostemu rozwiązaniu niezwykłego charakteru.

W przypadku braku wolnych półek puśćmy wodze fantazji – wykorzystajmy drewniane skrzynki. Kupimy je za grosze na internetowych aukcjach lub dostaniemy wraz z warzywami na rynku czy giełdzie. Odmalowane i wyszlifowane staną się wyjątkowym, a przy tym ekologicznym elementem dekoracyjnym mieszkania. Skrzynkę możemy powiesić na ścianie w formie półki lub postawić na niewielkim stoliku w rogu pokoju gościnnego; poustawiane w niej butelki z pewnością będą przyciągać uwagę.

Intrygujące pomysły na barek do zadań specjalnych

Im większa kolekcja, tym większej przestrzeni będzie potrzebować; miejsce na półkach czy w drewnianej skrzynce szybko się skończy. Jeśli podejrzewamy, że ilość alkoholi będzie raczej rosnąć, niż maleć, zdecydujmy się na zdecydowanie bardziej pojemne rozwiązania.

Zarówno butelki, jak i dedykowane im zestawy kieliszków najlepiej pomieszczą się we wszelkiego rodzaju witrynach. By nadać im oryginalnego charakteru, warto postawić na stare, z pozoru zniszczone meble. Im nowocześniej urządzone jest nasze mieszkanie, tym większe wrażenie robią w nim dodatki takie jak maszyna do pisania, ciężkie, metalowe świeczniki czy wiszące zegary z wahadłem. Doskonałym barkiem na bogatą kolekcję alkoholi będzie więc odrestaurowana komoda po babci nosząca wyraźne znamiona przebytych lat czy nawet wnętrze wspomnianego zegara. Wystarczy pozbawić go mechanizmu i wstawić na środek jedną półkę.

Pomysłem, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu, jest także barek na kółkach. Możemy przewozić go z jednego pomieszczenia do drugiego, wygodnie przewieźć na taras czy dostarczyć alkohol wraz z przekąskami do salonu pełnego gości. Stojący w pokoju gościnnym będzie przy tym stałym, eleganckim wystrojem wnętrza.

Najbardziej kreatywne pomysły na barek

Jeśli cenimy oryginalność i lubimy zaskakiwać, z pewnością docenimy poniższe propozycje na oryginalny domowy barek. Każdy przynajmniej raz trafił w sieci na popularny barek ukryty w globusie i zamarzył o podobnym rozwiązaniu w swoim mieszkaniu. Zbliżony efekt uzyskamy w przypadku dużego bębna typu djembe, drewnianej beczki, skrzynki ściennej przypominającej te na blokach służących do wrzucania ulotek czy we wnętrzu starego telewizora kineskopowego. Możliwości jest naprawdę wiele i warto szukać ich w przedmiotach, które otaczają nas każdego dnia – wystarczy spojrzeć na nie z nieco innej strony.

Dodaj komentarz