Baseny infinity – co to jest i gdzie znajdują się najlepsze na świecie?

Spis treści

najlepsze baseny na swiecie

Kiedy wybiera się hotel na wakacje, pod uwagę bierze się mnóstwo parametrów – odległość od atrakcji, obecność siłowni, wyżywienie, wielkość pokoju i nie tylko. Na letnie wojaże do tej grupy dołączają również baseny,  a niektóre mogą naprawdę zapierać dech w piersiach. Mam na myśli przede wszystkim infinity pools, zlokalizowane zazwyczaj w przepięknych miejscach na całym świecie. Dowiedz się, czym są takie baseny i gdzie znajdziesz najlepsze!

Czym jest basen infinity?

Słowo „infinity” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „nieskończoność”. To odnosi się do wyglądu basenów, które powstają tak, aby wizualnie sprawiały wrażenie bezkresnych. Buduje się je zwykle na wysokościach, bo wtedy najłatwiej osiągnąć ten efekt. Można je znaleźć m.in. na szczytach drapaczy chmur czy skalnych zboczach wysp. Brzeg takiego basenu musi mieć niewidoczną krawędź. Dzięki temu, gdy wchodzi się do wody, doznaje się niesamowitego efektu połączenia jej z niebem.

Zwykle pod basenem znajduje się specjalny zbiornik, który zbiera wodę wylewającą się z nieskończonej krawędzi. Obiekty te pozwalają cieszyć się wspaniałym widokiem, a jednocześnie bezpieczeństwem. Baseny dają tylko złudzenie zawieszenia w powietrzu, a tak naprawdę, gdy zajrzy się za ich efektowny brzeg, tuż pod nim znajduje się kolejny zbiornik lub piętro budynku. Infinity pools pozwalają na zrobienie niesamowitych zdjęć, których całą masę możesz znaleźć w sieci.

Czy baseny infinity są w Polsce?

Baseny infinity to w niektórych miastach na świecie wręcz jedne ze sztandarowych punktów do odwiedzenia. Coraz więcej osób planuje swój wyjazd tak, aby choć jakąś jego część spędzić w hotelu z takim udogodnieniem. Polscy hotelarze dostrzegli ten trend i w naszym kraju również można odwiedzić miejsca z bezkresnymi basenami. Nie są to może zbiorniki z widokami na metropolie, ale wszystko jeszcze przed nami.

Jeden z najpopularniejszych basenów infinity pool w Polsce mieści się w Gródku nad Dunajcem, a dokładniej w Heron Live Hotel. Jest on niewielkich rozmiarów, ale robi ogromne wrażenie. Rozciąga się z niego widok na Jezioro Rożnowskie, którego powierzchnia ma kilkanaście kilometrów kwadratowych. Ta panorama zapiera dech w piersiach! Poza tym kilka basenów tego typu można znaleźć także nad morzem.

Aura Skypool w Dubaju

Aura Skypool w Dubaju to rekordzista, ponieważ jest to najwyżej zlokalizowany basen o takiej konstrukcji na świecie, który rozciąga się wokół budynku. Oznacza to, że można opływać go dookoła i z każdej strony podziwiać inną część Dubaju. Jeśli planujesz wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to wiedz, że jest to aktualnie jedna z najlepszych tamtejszych atrakcji. Basen znajduje się na wysokości ponad 200 metrów, a rezerwację koniecznie trzeba robić z wyprzedzeniem.

Bardzo ważne w przypadku Aury jest to, że nie trzeba spędzać nocy w żadnym hotelu. Basen jest atrakcją samą w sobie i właśnie na niego kupuje się wejściówki. Z tego wyjątkowego infinity pool widać m.in. Palmę Jumeirah czy jedyny na świecie hotel siedmiogwiazdkowy – Burj Al Arab Jumeirah. Można tam skorzystać z baru i restauracji. Nawet podczas leżenia na leżaku widoki są wręcz oszałamiające. Ceny różnią się w zależności od tego, o której godzinie chce się odwiedzić to miejsce. Jak można się domyślić, w czasie zachodu słońca wejściówki są najdroższe.

Marina Bay Sands w Singapurze

Wydaje mi się, że infinity pool w Singapurze może być najbardziej znanym na świecie basenem tego typu. Znajduje się na 57. piętrze i jest przeznaczony jedynie dla gości hotelu Marina Bay Sands. Nie ma co ukrywać, w wielu przypadkach jest głównym powodem do zameldowania. Zbiornik ma aż 150 metrów długości, więc przepłynięcie kilku basenów może okazać się męczące.

Nie jest to może basen 360-stopniowy, ale widok z niego rozpościera się niemal na całe miasto. Przez to, że jest tak długi, mieści wielu gości jednocześnie. Na miejscu można skorzystać z oferty napojów i posiłków. Basen sprawia wrażenie zawieszonego w powietrzu, ponieważ ma podłużny kształt i wygląda niczym ogromna belka położona na trzech wieżowcach. Koniecznie zobacz zdjęcia z zewnątrz!

The Kayon Jungle Resort na Bali

Któż w dzisiejszych czasach nie marzy o wycieczce na Bali? Mam wrażenie, że to aktualnie jedno z najbardziej pożądanych miejsc na wakacje na świecie. Rajskie plaże, świetne widoki i dzika natura to coś, do czego uwielbiają uciekać przede wszystkim mieszkańcy dużych miast. Wśród tych zachwycających krajobrazów znajduje się The Kayon Jungle Resort z basenem infinity inspirowanym naturalnymi polami ryżowymi.

Zbiornik ma falisty kształt i aż trzy piętra. W tym basenie można nie tylko pływać, ale także… zrobić grilla. Na najwyższej kondygnacji znajdują się okrągłe miejsca otoczone sofami, a pośrodku da się rozpalić ogień. Wokół oczywiście płynie woda. Aby skorzystać z oferty, nie trzeba być gościem resortu. Można wykupić wejściówkę na luksusowy basen w środku dżungli. Tutaj widoki są zdecydowanie inne niż wszędzie.

Cavo Tagoo na Mykonos

Mykonos to jedna z najbardziej luksusowych i pożądanych greckich wysp. Przyjeżdżają tam bogacze i celebryci, a wakacje dla zwykłego człowieka są dość kosztowne. Wyjątkowy klimat wyspy to nie jedyny powód, dla którego jest tak popularna. Sławy dodają jej ekskluzywne hotele, wśród których znajduje się Cavo Tagoo. Drugi obiekt o tej samej nazwie można znaleźć na Santorini. Jeśli chodzi o baseny, to wygrywa jednak Mykonos.

Hotel oferuje różne apartamenty i pokoje, a najlepszy z nich to Diamond Villa o powierzchni 250 metrów. Do niej przynależy zjawiskowy basen infinity z wbudowanymi leżakami dla kilku osób. Poza tym znajduje się tam zbiornik dla wszystkich gości, który jest jeszcze większy i również wykonany w stylu infinity. Widoki z Cavo Tagoo rozciągają się na Morze Egejskie.

Belmond Hotel Caruso w Ravello

Wybrzeże Amalfitanskie całe jest zachwycające. A co, gdyby spojrzeć na nie z nowej perspektywy basenu infinity? Jest to możliwe w hotelu usytuowanym w murach XI-wiecznego zamku – Belmond Hotel Caruso w miejscowości Ravello. To zupełnie inne doświadczenie niż nowoczesne projekty w Dubaju czy Singapurze.

Basen infinity w Ravello jest dostępny nie tylko dla hotelowych gości. Jest bardzo duży, a widok rozciąga się na wspaniałe wybrzeże. Wokół niego znajdują się przedwieczne ogrody, po których można spacerować godzinami. To miejsce wyjęte prosto z bajek, idealne na relaks i przeniesienie się do zupełnie innego świata.

Jeśli nie byłeś jeszcze nigdy w bezkresnym basenie, to zdecydowanie polecam. To świetna atrakcja zarówno w trakcie wypadu we dwoje, jak i z dziećmi. Podczas planowania kolejnych wakacji koniecznie sprawdź, czy w okolicy masz możliwość skorzystania z infinity pool.

13 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy