wyspy kanaryjskie z dziecmi

Podróżowanie w parze lub w grupie znajomych to czysta frajda niezależnie od tego, dokąd się leci. Dopiero gdy na świat przychodzą dzieciaki, człowiek zaczyna się bardziej zastanawiać nad tym, w jakie miejsca się z nimi wybrać. Maluch potrzebuje atrakcji, a zabranie go w podróż to też więcej obowiązków dla rodziców. Jak w tej kwestii wypadają poszczególne Wyspy Kanaryjskie?

Ile jest Wysp Kanaryjskich?

Wyspy Kanaryjskie składają się z siedmiu wysp głównych i kilku mniejszych. Leżą na Oceanie Atlantyckim i należą do Hiszpanii. Do najczęściej wybieranych na wakacje trzeba wyróżnić: Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura. Na ich popularność wpływa dobra pogoda niemal przez cały rok. To też idealne miejsca dla miłośników rozległych, piaszczystych plaż.

Na podziw zasługuje bujna przyroda i widoki, które obejmują zarówno gęste lasy, jak i spektakularne wulkany. Powstało tam mnóstwo kurortów nastawionych na turystów z całego świata. Przyjezdni mogą korzystać z parków wodnych, animacji hotelowych i wielu innych atrakcji.

Wakacje na Kanarach to okazja do poznania świetnej kuchni i smakowania doskonałych win produkowanych na miejscu. Każda wyspa pozwala zarówno na zorganizowanie samodzielnego zwiedzania, jak i korzystanie z ofert wycieczek z biur podróży. Która opcja jest najlepsza na wyjazd z całą rodziną?

Gran Canaria a wakacje z dziećmi

Ta wyspa słynie z najdłuższych plaż, które idealnie sprawdzą się na spędzanie czasu z najmłodszymi. Wystarczy porządnie wysmarować dzieciaki kremami przeciwsłonecznymi, założyć im kapelusze na głowy i podarować zabawki do piasku, aby budowanie zamków pochłonęło je bez reszty.

Gran Canaria to także obszerna baza hotelowa z licznymi animacjami, wśród których nie brakuje tych dla dzieci. Najlepiej wybierać noclegi z placami zabaw i atrakcjami wodnymi, aby maluchy nie miały okazji do nudy. Im więcej zjeżdżalni czy huśtawek, tym lepiej. Warto wybrać się do Las Palmas, czyli stolicy wyspy. Stanowi idealną bazę na spacery, nawet z wózkiem.

Kilkuletnie pociechy z pewnością ucieszy wizyta w ogrodzie botanicznym Palmitos Park. Jedno z najlepszych zoo na świecie zachwyci je obecnością wielu zwierząt, których nie widziały nigdy wcześniej. Powierzchnia tego miejsca wynosi aż 20 hektarów, więc naprawdę jest tam co oglądać.

Teneryfa z całą rodziną

Podczas poszukiwań hotelu na Teneryfie warto skupić się na niedalekiej odległości od lotniska. Wyspa oferuje lądowania zarówno w północnej, jak i w południowej części. Całą rodziną poleca się wycieczkę do Siam Park, czyli najlepszego parku wodnego w Europie. To masa atrakcji dla osób w każdym wieku. Można tam spędzić czas od godz. 10 rano do wieczora.

Teneryfa ma zróżnicowaną bazę hotelową z animacjami dla dzieci. Znajdziesz tam atrakcje w postaci zorganizowanych zabaw tanecznych i artystycznych, a także masę basenów ze zjeżdżalniami i fontannami.

Kolejnym punktem wyprawy może być Loro Park, czyli ogród zoologiczno-botaniczny. To jedno z najpopularniejszych miejsc na Kanarach, które pozwala na bliskie spotkania z pingwinami, delfinami czy meduzami (spokojnie, nie aż tak bliskie). Da się tam zobaczyć nawet sztuczną noc polarną.

Lanzarote z maluchami

W przypadku Lanzarote ze względu na pogodę wakacje z dziećmi lepiej spędzić na bardziej słonecznym południu. Z pociechami warto udać się do dostosowanego pod nie resortu, ale w celu dalszego zwiedzania najwygodniej wynająć auto. Powinno się skorzystać z tego rozwiązania, bo wyspa jest niewielka i szybko da się ją objechać.

Podobnie jak na reszcie Kanarów znajdziesz tu sporo piaszczystych plaż. Dodatkowo bez kłopotów niemal wszędzie udasz się z wózkiem, więc nawet podróżowanie z niemowlakiem nie będzie uciążliwe. Lanzarote słynie z powulkanicznych widoków, które trzeba tam zobaczyć jak nigdzie indziej.

Fuerteventura z dzieciakami

Fuerteventura to kolejna wyspa idealna do zwiedzania samochodem. Jest rozległa, w wielu miejscach dość surowa (skały, piach, puste przestrzenie), dlatego przed wyjazdem najlepiej sprawdzić prognozę pogody. Jak na wszystkich poprzednich, można tu skorzystać z pełnych atrakcji dla dzieci hoteli w formule all inclusive.

Resorty na Kanarach, szczególnie w podróży z dziećmi, warto wybierać z pełnym wyżywieniem, ponieważ szeroki zakres dań podpasuje każdemu. Codzienne gotowanie dla siebie i malucha zajmuje sporo czasu, a chodzenie po restauracjach po czasie staje się uciążliwe i dość kosztowne na dłuższą metę.

W bufecie każdego dnia czekają świeże owoce i dania, z których skorzystają i mali, i duzi goście. Natomiast czas pomiędzy posiłkami można przeznaczać na zwiedzanie i zabawę. Z doświadczenia wiem, że jedną z ulubionych atrakcji dzieciaków są minidyskoteki, na których mogą powygłupiać się z innymi maluchami z całego świata.

Najmniej wiatru jest w południowej części Fuerteventury, więc przy małych dzieciach warto o tym pamiętać. Piękne plaże znajdują się niemal wszędzie. Poza tym zdecydowanie powinno się udać do Oasis Parku, czyli kolejnego ogrodu zoologicznego, w którym czekają ciekawe zwierzęta typu flamingi czy foki.

Kanary z dziećmi

Wszystkie najpopularniejsze Wyspy Kanaryjskie mają punkty wspólne, ale mimo podobieństw są dość różne. Przed wyborem konkretnej opcji trzeba określić, jak chce się spędzać czas – tylko w hotelu, a może w trasie? Jeśli w trasie, to jakim środkiem transportu zamierza się podróżować? Warto sprawdzić koszty wynajmu auta, transferu na lotnisko czy odległości noclegu od lądowiska.

Moim zdaniem najlepiej na wyjazd z dziećmi nadaje się Teneryfa. Ma najwięcej zalet dotyczących zarówno szerokiej oferty hotelowej, jak i atrakcji poza resortami. Łatwo się tam przemieszczać samochodem. Są tam świetne parki rozrywki, genialne krajobrazy i cudowne plaże. Parki narodowe zachęcają do spacerów nawet z kilkuletnimi maluchami, które uwielbiają odkrywać przyrodę.

Polecam przejrzeć oferty z każdej z wysp i dokładnie przeczytać opisy hoteli, lokalizacji i udogodnień dla rodzin. W ten sposób znajdziesz wakacje idealne. Za rok zawsze można polecieć na kolejną część archipelagu.

16 / 100

Dodaj komentarz