Włochy to świetny kierunek podróży

Spis treści

Włochy to świetny kierunek podróży

Włochy to piękne plaże i wspaniałe miasta, a wycieczki po tym kraju są jedną z najważniejszych pozycji w turystycznych katalogach. Od lat są jednym z tych państw, których turystom specjalnie zachwalać nie trzeba. Dlaczego biura podróży tak chętnie proponują wyjazdy do tego kraju? Jakie atrakcje turystyczne czekają tam na turystów, którzy chcą spędzić czas w przyjemny i pożyteczny sposób? Niezależnie od tego, czy jest sezon wakacyjny, czy też planujesz wycieczkę po sezonie, Włochy to kraj, który warto odwiedzić o każdej porze roku.

Włochy to gwarancja niezapomnianych wakacji

Włochy to wspaniały kierunek podróży dla tych turystów, którzy chcą spędzić wczasy na pięknej plaży i korzystać z morskich kąpieli. Wspaniały klimat oraz doskonałe zagospodarowanie sprawiają, że wczasy we włoskich kurortach są niezwykłym doświadczeniem dla każdego. Biura podróży chętnie organizują też wycieczki do najpiękniejszych miejscowości tego kraju, a wyjazdy do Rzymu i Watykanu od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Turyści chętnie odwiedzają też Mediolan oraz Florencję. W tych miastach można się przekonać, że Włochy to raj dla każdego miłośnika sztuki. Malarstwo oraz wspaniała architektura to walory, którymi mogą się również pochwalić takie miasta, jak Neapol oraz Piza. To wyjątkowe zakątki Europy, z których państwo włoskie może być naprawdę dumne.

Co warto zobaczyć w Neapolu?

Jest jednym z najciekawszych miast, jakimi mogą się pochwalić Włochy, a wycieczki po jego terenie dla każdego z nas mogą się okazać wspaniałą przygodą. Neapol, bo o nim mowa, ma się czym pochwalić. To słynne miasto i bardzo ważny ośrodek turystyczny, na terenie którego nudzić się nie można. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po jego terenie? Dla wielu turystów Neapol to przede wszystkim wspaniałe budowle, które przypominają o długiej historii tego miasta. Neapol, położony nad malowniczą zatoką, to imponująca kolekcja zabytkowych budowli. Wiekowe zamki i pałace mogą oczarować każdego, choć nie są to jedyne atrakcje, jakim warto tu poświęcić swój czas. W Neapolu warto też odwiedzić Muzeum Archeologiczne, w którym przypomina się m. in. o ofiarach Wezuwiusza – wulkanu, który zniszczył starożytne miasta Herkulanum oraz Pompeje. Wizyta w tym muzeum będzie rewelacyjną lekcją historii dla każdego, podobnie zresztą jak spacer po malowniczych uliczkach Neapolu.

Watykan to konieczny punkt w programie wycieczki

Jest państwem wyjątkowym, a jego tajemnice od lat pobudzają wyobraźnię turystów. Watykan stanowi przecież część Wiecznego Miasta, a wizyta na jego terenie jest zazwyczaj łączona ze zwiedzaniem Rzymu. Watykan to państwo znane przede wszystkim jako cel licznych pielgrzymek, warto tu jednak zajrzeć nie tylko ze względów religijnych.

Ten niezwykły skrawek świata ma swoją specyfikę

Pomimo niewielkich rozmiarów, odgrywa ogromną rolę we współczesnym świecie. To państwo to centrum katolicyzmu oraz miejsce, w którym można ujrzeć wiele ciekawych zabytków. Z tego też względu zaglądają tu nie tylko pielgrzymki, ale i krajoznawcze wycieczki – bardzo chętnie organizowane przez znane biura podróży. To unikalne państwo kościelne oraz pełna tajemnic rezydencja papieży ma się czym pochwalić. Watykan to wspaniała bazylika i zgromadzone w niej dzieła sztuki oraz słynny plac, na którym gromadzą się pielgrzymki z całego świata. To również ciekawa architektura pałacowa oraz tak ciekawe miejsca, jak watykańskie ogrody oraz muzeum. Biura podróży chętnie rezerwują wejścia do tych obiektów. Kuszącym celem jest też możliwość zwiedzenia biblioteki, w której zgromadzono wiele cennych dzieł.

Sycylia to dobry kierunek, niezależnie kogo ze sobą zabierasz

Niezależnie od tego czy planujemy zorganizować rodzinne wakacje, czy też romantyczny wyjazd we dwoje lub szalony urlop z grupą znajomych idealnym wyborem będzie Sycylia. To malownicza, otoczona złą sławą mafii włoskiej, wyspa.

Zawiera wszystko, czego na wakacjach możemy potrzebować

Jeśli planujemy szalony urlop ze znajomymi, wypełniony imprezami i nocnym życiem wybierzmy bardziej turystyczną wschodnią cześć wyspy w okolicach Katanii. Jeśli natomiast chcielibyśmy zdecydować się na spokojniejsze wakacje, idealnym wyborem będzie zachodnia część wyspy, na przykład prowincja Trapani. Niezależnie od wszystkiego, warto wybrać się na słynną Etnę – najbardziej aktywny czynny wulkan Europy. Spędzając urlop w Katanii istnieje duża szansa, że Etnę będziemy mogli podziwiać z hotelowego pokoju. Sycylia to także wyspa pysznego jedzenia i najlepszych na świecie słodyczy. Warto ich spróbować, chociaż należy pamiętać, że są one dużo słodsze niż polskie wyroby cukiernicze.

Magiczne pejzaże w słonecznej Toskanii

W gronie tych najpiękniejszych regionów, jakimi mogą nas oczarować Włochy, znajduje się magiczna Toskania. Jest ona doskonałym celem wycieczki dla każdego, kto chce się nacieszyć pięknymi zabytkami oraz pejzażami. Toskańskie atrakcje są coraz lepiej znane, a rosnące zainteresowanie nimi sprawia, że Polacy coraz chętniej stawiają właśnie na ten kierunek podróży. Miłośników historii może oczarować wyspa Elba, znana jako miejsce zesłania Napoleona. W trakcie wycieczki po tej części Włoch koniecznie trzeba też odwiedzić najsłynniejsze miasta Toskanii. Kusi Florencja, niezwykłymi atrakcjami przyciąga Piza… Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Toskania jest regionem niezwykle ciekawym dla turystów.

Bolonia i fontanna Neptuna

Jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie oraz ośrodkiem turystycznym z którego Włochy mogą być wyjątkowo dumne. Bolonia to przecież miasto o wyjątkowej przeszłości, które dla każdego z nas może się okazać niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. Wspaniałe atrakcje i bezcenne zabytki czekają tu na nas niemal na każdym kroku.

Co koniecznie powinniśmy tu zobaczyć?

Jedną z tych atrakcji, której w czasie wycieczki po Bolonii nie można pominąć, jest fontanna Neptuna. Powstała ona w połowie XVI wieku, a obecnie jest jednym z ważniejszych symboli tego niezwykłego miasta. Włochy na terenie Bolonii mogą się też pochwalić tak ciekawymi zabytkami średniowiecznej architektury, jakimi są dwie wieże z XII stulecia. Każda z nich zachwyca swą formą i rozmiarami, każda z nich zajmuje bardzo ważne miejsce w panoramie tego miasta. Nie brak tu pięknych kościołów, których budowę rozpoczynano w XIII lub w XIV wieku. Bazylika San Petronio, kościół San Dominico oraz kościół San Francesco – oto atrakcje, którym w czasie wycieczki po Bolonii z pewnością warto się przyjrzeć.

Warto przejść się po starówce w Bergamo

Położenie w pobliżu Mediolanu, wspaniała atmosfera oraz liczne zabytki – oto powody, dla których polscy turyści tak chętnie odwiedzają Bergamo. To miasto to idealny kierunek wycieczki dla tych, których fascynują Włochy i którzy chcą zapoznać się z jego najciekawszymi zabytkami. Bergamo to przede wszystkim jedno z najpiękniejszych starych miast, jakimi mogą się pochwalić Włochy. Biuro podróży, które chce oczarować swych klientów, w pierwszej kolejności oferuje im spacer po tutejszej starówce. Pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich, zabytkowe domy i pałace utrzymane w stylu weneckim – oto atrakcje, z jakimi można się spotkać w czasie wycieczki po tej części Bergamo. Miasto to może się jednocześnie pochwalić ciekawymi galeriami sztuki, w których zgromadzono wiele ciekawych dzieł dawnego malarstwa. Wizyta w tych placówkach muzealnych to wyjątkowa gratka dla miłośników sztuki i kultury, dla których Włochy od lat są atrakcyjnym kierunkiem wypraw.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy