zarost męski

Barber shopy obecnie przeżywają prawdziwe oblężenie. Tradycyjne salony fryzjerskie damsko-męskie już nie wystarczają. Panowie coraz częściej decydują się na wizytę u profesjonalnego fryzjera męskiego, który zadba nie tylko o męski zarost, ale również o modną męską fryzurę. Kim jest barber i czego oczekiwać po wizycie w barber shopie? Spróbuje odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Barber – stara-nowa profesja

Jeszcze do niedawna mężczyzna w Polsce nie miał innego wyboru niż udać się do fryzjera damsko-męskiego, który nie zawsze potrafił wstrzelić się w męskie oczekiwania. Wizyta u takiego fryzjera rzadko kiedy łączyła również pielęgnację czy przycięcie zarostu.

Na szczęście dla mężczyzn od kilku lat można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania względem męskiego fryzjerstwa. I barberingu. Liczba barber shopów z każdym kolejnym rokiem wzrasta, co może cieszyć. Zwłaszcza panów z nieco mniejszych miast, gdzie obecnie również można skorzystać z usług barbera.

Jak pracuje barber?

kim jest barber

Barber to rzemieślnik o duszy artysty. Wielu barberów wykonuje swoją pracę z wielkim zaangażowaniem, nie ograniczając się jedynie do wyświechtanych schematów. Prawdziwy barber to osoba, która z zaniedbanej brody może wyczarować prawdziwe arcydzieło.

Atrybutami barbera są nożyczki i brzytwa, której wielu mężczyzn do tej pory unikało. Oczywiście barber shop z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez trymera, z pomocą którego można uzyskać odpowiednią długość zarostu.

Dlaczego warto wybrać się do barber shopu?

Korzyści płynące z wizyty u barbera wydają się nie mieć końca. Po pierwsze i najważniejsze to zadbany zarost. Brody, które „żyją swoim życiem” nie wyglądają estetycznie. Ba! Sprawiają wrażenie oddzielnie funkcjonującego tworu pełnego zarazków i bakterii. Kołtuny czy odstające włoski? Nic nowego. Wizyta u barbera sprawi, że Wasza broda będzie wyglądać jak z okładki magazynu dla panów.

Barber nie tylko przytnie męską brodę, ale również zadba o jej pielęgnację. Choć dla większości mężczyzn kosmetyki dla panów to „czarna magia”, na rynku aż roi się od preparatów do pielęgnacji brody. Barberzy chętnie korzystają z dobrodziejstw rynku kosmetycznego, nie oszczędzając na pastach, olejkach czy balsamach poprawiających kondycję zarostu.

Barber to nie tylko broda

W barber shopie przytniesz nie tylko zarost, ale również włosy. Profesjonaliści z prawdziwego zdarzenia zajmują się również stylizacją męskich włosów, która w zdecydowanej większości bardziej przypomina sztukę niż zwykłe strzyżenie czy układanie włosów.

modna męska fryzura

Męskie fryzury są przewidywalne i nudne? Nie u barbera. Obowiązkiem barbera jest dobór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy, dzięki czemu możemy przejść prawdziwą metamorfozę, i to w kilkadziesiąt minut.

Męska atmosfera

Wielu panów odwiedza barber shopy nie tylko ze względu na profesjonalne usługi fryzjerskie czy barberskie. W męskim salonie panuje niepowtarzalna atmosfera, która sprawia, że panowie nie chcą schodzić z fotela. Dlatego też próżno szukać kobiet zatrudnionych w barber shopach, które często nie czują „klimatu”.

Ile trzeba zapłacić?

Za jednorazową wizytę u dobrego barbera możemy zapłacić już od 70 zł. Jest to jednak kwota mało prawdopodobna, bo średnia cena stylizacji brody i włosów to mniej więcej 150 zł. Dla wielu z nas jest to kwota „z komosu”, jednak są i tacy, których wysoka cena nie odstrasza. Trzeba również zaznaczyć, że na wizytę u profesjonalisty można czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego też warto wcześniej zabukować sobie termin, aby uniknąć rozczarowania.


Artykuł powstał przy współpracy z Warszawska Szkoła Barberingu