Jesienne krawiectwo z włoskich tkanin - MrGentleman.pl

LAVARD, polska marka o podhalańskim rodowodzie, przedstawia limitowaną męską kolekcję LAVARD GOLD, której elementy wykonano z najwyższej jakości materiałów wyprodukowanych we Włoszech. Miłośnicy stylu mediolańskich ulic docenią w niej włoską finezję strojów na polską jesień.

Inspiracje ponadczasowym krawiectwem Italii zostały przeniesione w sezon Jesień-Zima 2019 pod postacią luksusowych płaszczy z wełny z domieszkami moheru, jedwabiu czy alpaki. Garnitury o miękkim, włoskim kroju wykonano z wełny dostarczanej przez przędzalnię Lanificio f.lli Cerruti z Bielli, miasta nazywanego „wełnianą stolicą świata”. 

Jesienne krawiectwo z włoskich tkanin - MrGentleman.pl

Kolekcję LAVARD GOLD uzupełniają spodnie typu chino i sportowe koszule wykonane z bawełn z Prato i Bergamo. Delikatne szale i krawaty powstały z wełny pochodzącej z Como, a marynarki z wełny Marzotto – przędzalni o ponad 175-letniej historii. O ochronę przed deszczem zadbają funkcjonalne kurtki, a ciepło zapewni wyjątkowy kraciasty płaszcz z tkaniny o 20% zawartości wełny pochodzącej z recyklingu, która nadaje mieszance unikalną miękkość. Do kompletnej męskiej garderoby dobrano eleganckie pantofle typu monk, zapinane na klamry.

Jesienne krawiectwo z włoskich tkanin - MrGentleman.pl

Luksusowy charakter linii LAVARD GOLD tworzą także najwyższej jakości wykończenia, w tym guziki z bawolego rogu i piny z orzechowego drewna. Wyjątkowość kolekcji podkreślają filcowania i lamowania w odcieniu rdzawego pomarańczu oraz symbol dziewięćsiła. Umieszczony na jedwabnym krawacie czy na przypinkach klap, ten wyjątkowy górski kwiat – Carlina acaulis – występuje na Podhalu, gdzie jest tradycyjnym motywem lokalnej sztuki, i gdzie bije serce marki LAVARD. 

Jesienne krawiectwo z włoskich tkanin - MrGentleman.pl

Kolekcja limitowana dostępna w wybranych salonach LAVARD i na lavard.pl od 27 września.

O MARCE LAVARD

LAVARD to polska rodzinna marka, która od trzech pokoleń tworzy wyszukane krawiectwo dla kobiet i mężczyzn. Serce firmy od 1975 r. bije na Podhalu, gdzie na bazie inspiracji najlepszym włoskim i angielskim rzemiosłem projektowane są kolekcje garniturów, okryć wierzchnich, koszul czy akcesoriów. Dzięki połączeniu tkanin od najlepszych światowych dostawców ze sprawdzonymi konstrukcjami i starannym wykonaniem, kolekcje LAVARD pozwalają Klientom i Klientkom odkrywać świat krawiectwa najwyższej próby na co dzień i podczas wyjątkowych okazji.

One thought on “Jesienne krawiectwo z włoskich tkanin”

Dodaj komentarz