Business dress code, biurowy dress code

Czasy, kiedy każdy pracownik zatrudniony w poważnej firmie czy korporacji musiał pokazywać się w pracy w garniturze, białej koszuli i wypolerowanych na błysk lakierkach odeszły w niepamięć. Nowoczesny dress code choć dalej formalny, pozwala na wprowadzenie nieco życia i polotu do codziennych stylizacji biznesowych. Jak wyglądać z klasą, a jednocześnie wyrazić swój styl? Podpowiadamy, jak nie wyglądać nudno i przewidywalnie na spotkaniach biznesowych.

Dobrze skrojony garnitur

Business dress code, czyli przepis na elegancki wygląd w biurze - MrGentleman.pl

Garnitur powinien być podstawowym wyposażeniem każdej, męskiej garderoby, niezależnie od tego jaką profesję się wykonuje. Ślub, pogrzeb, wyjście do eleganckiej restauracji – zastosowanie garnituru nie ma granic. Również w business dress codzie garnitur stanowi bazę udanej stylizacji. Pierwszą i najważniejszą cechą dobrze dobranego garnituru jest jego rozmiar. Pamiętajcie, że zarówno marynarka, jak i spodnie powinny podkreślać Wasze atuty, a nie zaburzać proporcji sylwetki wisząc na ciele niczym worek pokutny. Zwróćcie uwagę na długość nogawek spodni i rękawów marynarki – przecież nie chcecie wyglądać jak w garniturze po swoim starszym bracie.

Kolor garnituru do biura

kolor garnituru do biura

Kolorystyka całego stroju powinna opierać się na stonowanych odcieniach, uznawanych powszechnie za eleganckie i stylowe. Od wielu sezonów prym wiedzie tutaj granat, który nie jest ani zbyt ciemny, ani zbyt jasny. Co więcej, garnitur w kolorze granatowym nie przytłacza, a podkreśla męską urodę. Czarny garnitur choć uniwersalny, w realiach biznesowych wygląda zbyt sztywno i przewidywalnie. Obawiacie się, że do granatowej marynarki i spodni nie dobierzecie odpowiednich dodatków? Nic bardziej mylnego. Granat pozwala na wiele różnych połączeń kolorystycznych, które zachwycą nie tylko Waszego szefa, ale również kontrahentów.

Dodatki do garnituru

Wybór odpowiednio skrojonego garnituru to zaledwie połowa sukcesu. Niezwykle istotne jest dopasowanie koszuli, butów czy krawata. Po perypetiach związanych z wyborem garnituru panowie często nie mają już cierpliwości do wyboru kompatybilnych dodatków. I jest to błąd – źle dobrana koszula czy buty mogą zepsuć cały Wasz wysiłek.

Koszula

koszula do garnituru do biura

Najbezpieczniejszą opcją będzie tutaj niezawodna, biała koszula. Sprawdza się w każdej sytuacji, niezależnie od charakteru uroczystości czy spotkania biznesowego. Biała koszula pasuje zarówno do garnituru, jak i do mniej formalnych stylizacji ze sportową marynarką i eleganckimi dżinsami. Jeśli jednak nie chcecie podążać wytartą ścieżką, postawcie na nieco mniej standardowe rozwiązania. Blady róż, a może koszula z modnymi, kraciastymi printami? Stawiając na mocne akcenty w postaci wzorów zrezygnujmy z odważnych kolorów.

Krawat

krawat do garnituru do biura

Bezsprzecznie najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem będzie krawat gładki lub neutralnych wzorach. Kolor męskiego krawata również nie jest bez znaczenia. Oczywiście jego odcień powinien korespondować z kolorem koszuli i garnituru. Trendem, który lansują największe domy modowe świata jest garnitur i męski krawat „matchy-matchy” – oba elementy w tym samym odcieniu. Połączenie niezwykle uniwersalne, które sprawdzi się w każdej sytuacji.

Buty

buty do garnituru do biura

Wiele osób ma tendencję do zwracania szczególnej uwagi na wygląd obuwia. Zadbane buty świadczą o uporządkowaniu i sumienności człowieka, dlatego warto postawić na eleganckie buty z wysokiej jakości skóry. Jeśli wybraliście granatowy garnitur, postawcie na buty w brązowym kolorze. Połączenie kolorystyczne godne najważniejszych osobistości. Jednak nie rezygnujcie z czarnego obuwia, które może uratować Was w sytuacjach awaryjnych.

Nie lubicie garniturów? Nic straconego

Jeśli należycie do tej grupy mężczyzn, którzy z garniturami są na bakier, jest i na to sposób. Zamiast całego „opancerzenia” można zaopatrzyć się w nieco bardziej casualowy zestaw w postaci sportowej marynarki, koszuli i casualowych spodni materialnych. Stylizacja „na luzie”, jednak w dalszym ciągu spełniająca wymogi businness dress codu.

3 thoughts on “Business dress code, czyli przepis na elegancki wygląd w biurze”

Dodaj komentarz