Pozytywne pranie mózgu

Pozytywne pranie mózgu jest nam potrzebne, gdy czujemy brak wewnętrznej siły. Żyjemy w wieku, gdzie najczęstszą przyczyną zgonów jest depresja. Nasz organizm jest skomplikowaną strukturą. By prowadzić życie na stałym, zrównoważonym poziomie i cieszyć się z każdej chwili powinniśmy skupiać się na dobrych decyzjach. Należy pamiętać o tym, by zdrowo się odżywiać i dbać o codzienną dawkę ruchu. Zdrowy styl życia to jednak nie tylko odżywianie i sport. Bardzo dużą rolę w naszym życiu odgrywa nastawienie psychiczne. Myślami możemy się zmotywować, dostarczyć sobie pozytywnych emocji, ale również tych negatywnych. Skupienie na pozytywnym odczuwaniu otaczającego nas świata jest kluczowe w realizacji małych i większych zadań. Jak możemy poprawić nasze nastawienie? Istnieją trzy skuteczne sposoby.

Zacznijmy naprawdę być wdzięczni

Technika wyrażania wdzięczności jest powszechnie znana, niewielu jednak wierzy w jej moc. Wprowadzanie się w pozytywny nastrój jest jednak łatwiejsze niż nam się wydaje. W każdym dniu możemy znaleźć kilka małych rzeczy lub wydarzeń, które uznamy za dobre i sprzyjające lepszej aurze. Możemy doceniać naprawdę wszystko: kubek porannej kawy z mlekiem, śpiew ptaków za oknem, ale również naprawę pralki. W końcu to dzięki naprawie będziemy mogli włożyć świeżą koszulę następnego dnia. Codziennie wdzięczności najlepiej zapisywać dzień po dniu i wracać do nich, kiedy tylko nadarzy się okazja.

Pozytywne pranie mózgu, jak to robić?

Kolejnym sposobem są afirmacje. To ułożenie zdań sprzyjających naszemu rozwojowi i swoiste programowanie mózgu poprzez stałe wyrażanie rzeczywistości w czasie dokonanym. Myślisz o bogactwie? Powiedz sobie, że już jesteś bogaty. To proste! Czasem musimy być sprytniejsi nawet od naszego mózgu i pomóc mu w realizacji naszych zamierzeń. Zdania afirmujące również należy zapisać i stosować regularnie. Powtarzanie i konsekwencja ma tu szczególne znaczenie.

Weź głęboki wdech i zrób ten krok w przód

Sprawdzonym, chociaż trudniejszym sposobem jest przekraczanie swoich barier i wychodzenie ze strefy własnego komfortu. Każdy z nas ma do przekroczenia pewien próg, za którym nie czujemy się już panami sytuacji. Im częstsze podejmowanie nowych wyzwań i odważne stawianie się w obliczu wyzwania tym lepsze efekty! Poradzenie sobie w nowej pracy, zapisanie się na zajęcia ze śpiewu, pokazanie komuś swoich rysunków to tylko niektóre przykłady. W zestawie gwarantowane jest zdobycie doświadczenia i satysfakcja ze swoich dokonań.

Pozytywne nastawienie odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Warto więc zadbać o to, by nasz humor był jak najlepszy. By to osiągnąć, należy skupić się na własnych potrzebach, zweryfikować znajomości, które są tak ważne w życiu mężczyzny, wrócić do marzeń! W ten sposób sami sobie dodajemy energii do pracy, a z każde problemy w życiu traktujemy jak zadanie.

2 thoughts on “Pozytywne pranie mózgu”

  1. Nasze nastawienie do życia jest bardzo ważne i przekłada się na to jak funkcjonujemy w społeczeństwie. Jednak, żeby coś zaczęło działać to trzeba być systematycznym i po prostu teorię przekładać w praktykę 🙂

Dodaj komentarz