Podróże do Niemiec – najlepsze sposoby

Spis treści

Podróże zagraniczne stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest to, że bardzo dużo ludzi wyjeżdża do pracy za granicę. Jednym z najczęściej wybieranych przez nas krajów są nasi zachodni sąsiedzi Niemcy. Dlatego przejazdy i podróże w tamtym kierunku są bardzo popularne. Warto przyjrzeć się, jakie są najlepsze sposoby na podróżowanie do Niemiec.

Podróż taka wbrew pozorom nie musi być bardzo droga. Ważne jest to, aby wcześniej zainteresować się gdzie chcemy dotrzeć i jakie środki transportu możemy wziąć pod uwagę. Rzeczą oczywistą jest to, że nie wszędzie dotrzemy za pomocą samolotu i w takim przypadku nie bierzemy pod uwagę tego środka transportu. Wcześniejsze planowanie podróży może przynieść nam również korzyści finansowe. Bardzo dużo firm sprzedaje bilety z dużym rabatem jeśli kupimy je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Podróż samolotem

Jeśli chcesz dotrzeć do jakiegoś dużego miasta w Niemczech, to z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie podróż samolotem. Jest to najszybszy środek transportu, jeśli nam się bardzo spieszy to warto wybrać samolot. Jednak ta opcja ma również negatywne strony. Jeśli zdecydujemy się na lot w ostatniej chwili, to ceny biletów mogą być bardzo drogie. Jednakże, jeśli planujemy naszą podróż z wyprzedzeniem. to jest szansa, że dostaniemy bilety w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy szukaniu oferty najlepiej szukać tzw. tanich linii lotniczych. Tam możemy dostać bilety w najniższych cenach.

Kiedy najlepiej latać samolotem?

Ceny biletów lotniczych zależą również od tego jakie zainteresowanie jest lotami w danym czasie. Dlatego też, najlepiej jest wybierać mało popularne okresy lotów. Kiedy możemy się ich spodziewać? Tanie bilety możemy dostać w okresach: od połowy stycznia do lutego i marca oraz w okolicach października i listopada.

Podróż busem

Busy z Niemiec do Polski i odwrotnie jest również bardzo szybką i wygodną opcją. Istnieje wiele firm, które oferują bardzo częste przejazdy do naszych zachodnich sąsiadów. Ceny również są bardzo korzystne w stosunku do innych środków transportu. Tutaj również możemy trafić na ciekawe promocje, z których będziemy zadowoleni. Warto przy tym dodać, że podróż busem jest dla nas dużo bardziej wygodna w porównaniu do jazdy samochodem, ponieważ nie musimy sami prowadzić auta.

Coraz bardziej popularna jest usługa przewozu od drzwi do drzwi. Czyli przewoźnik odbiera nas z naszego miejsca zamieszkania i dowozi pod wskazany przez nas adres. Jest to bardzo wygodna opcja, z której najczęściej korzystają osoby pracujące za granicą. Taka opcja jest chyba najbardziej komfortowa i najczęściej wybierana przez osoby w naszym kraju.

Podróż pociągiem

Połączenia kolejowe do naszych zachodnich sąsiadów nie są aż tak popularne w porównaniu do innych środków transportu. W Niemczech pociągi są bardzo drogie w stosunku do naszego kraju, jednakże komfort przejazdu jest nie porównywalny do naszego kraju. Jednym sposobem na to, aby zapłacić mniej z bilet jest zakup go z odpowiednim wyprzedzeniem.

Podsumowując, najlepszą opcją podróżowania do Niemiec wydają się być przewozy busem. Stosunek komfortu jazdy do ceny wydaje się tutaj najlepszy. Dodatkowo możemy trafić na przewoźnika, który oferuję usługę z dojazdem pod konkretny adres co jeszcze bardziej ułatwia naszą podróż.

Źródło: belbus.pl

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy