perfumy męskie podobające ę kobietom

Chcesz poznać perfumy, które działają na kobiece zmysły? Pomoże nam w tym Roja Dove. To słynny brytyjski kompozytor perfum, założyciel luksusowej marki Roja Parfumes. Podczas jednego z wywiadów udzielonych specjalizującemu się w męskich tematach magazynowi GQ został on poproszony o wskazanie pięciu dedykowanych mężczyznom zapachów, które jego zdaniem doprowadzają kobiety do szaleństwa. W odpowiedzi mistrz bez namysłu wskazał na następującą piątkę: Aramis, Santos, Terre d’Hermès, Reckless pour Homme oraz Antaeus pour Homme. Chciałbym zatem pokrótce przedstawić powyższe kompozycje.

Męski zapach w stylu retro
Aramis – Aramis Edt

perfumy Aramis – Aramis Edt

Aramis to skórzany szypr, który powstał w 1964 roku a jego autorem jest francuski perfumiarz – Bernard Chant. Już od pierwszych chwil po aplikacji tych perfum na skórę nie można mieć żadnych wątpliwości, co do tego, jaki składnik jest ich głównym bohaterem. Z początku skórzana nuta okraszona została sporą ilością aldehydów oraz ziół. Kompozycja jest wytrawna i męska, a z czasem wrażenie to przybiera jeszcze na sile. Obok skóry bardzo ważną rolę odgrywa także mech dębowy. Drzewno-żywicznych akordów jest jednak w bazie tych perfum jeszcze więcej. Aramis to zresztą zapach bardzo złożony, obfitujący w pozorne sprzeczności i przez to niezwykle ciekawy. Ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza w USA. Niestety, posiada też zauważalny retro charakter. Nie powinno to jednak dziwić, skoro od jego premiery minęło już ponad pół wieku. Mimo to niewątpliwie warto znać tę kompozycję.

Dla miłośników przygód i przypraw
Cartier – Santos

perfumy Cartier Santos

Santos to orientalno-drzewne perfumy nazwane na cześć brazylijskiego pioniera lotnictwa Alberto Santos-Dumont’a. Powstały w 1981 roku. Od tego czasu przeszły jednak kilka reformulacji, które znacząco obniżały ich jakość. Dopiero ostatnia z nich przywróciła tę kompozycję do kształtu, jaki miała ona pierwotnie. O orientalnym charakterze zapachu przesądza spora ilość występujących w jego składzie przypraw. Wśród nich dominują czarny pieprz i gałka muszkatołowa. Nie brakuje też ziołowych akcentów wprowadzonych głównie za sprawą lawendy. Baza tych perfum jest już jednak zdecydowanie bardziej drzewna. Obok drewna sandałowego pojawiają się w niej też między innymi cedr i wetyweria. Santos cechuje się także bardzo dobrym balansem pomiędzy poszczególnymi nutami oraz wyraźnie męskim charakterem. To zapach stworzony dla miłośników przygód.

Ulubieniec eleganckich mężczyzn
Hermès – Terre d’Hermès

perfumy Hermès - Terre d’Hermès

Terre d’Hermès to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych męskich perfum skomponowanych po 2000 roku. Przez wielu uważaną są też za szczytowe osiągnięcie geniuszu Jean-Claude’a Elleny. Kompozycja ta jest bardzo transparentna i utrzymana w minimalistycznym stylu. Jednocześnie nie brak jej głębi. Uwagę zwraca zwłaszcza bijący od niej specyficzny aromat krzemionki. Początek jest jednak pieprzno-cytrusowe. Z czasem zaczynają zaś pojawiać się nuty drzewne. Dominują wśród nich wetyweria i cedr. Całość sprawia wrażenie zapachu niezwykle jasnego i przejrzystego. Do tego eleganckiego, męskiego i świeżego. Zdecydowanie najświeższego w tym zestawieniu. Choć Terre d’Hermès znalazł wielu naśladowców nie wszyscy uważają go jednak za dzieło wybitne. Perfumy te mają swoich krytyków, którzy zarzucają im między innymi średnią jakość wykonania.

Dla lubiących ryzyko
Roja Perfumes – Reckless Pour Homme

perfumy Reckless Pour Homme

Reckless pour Homme to jedyny zapach w tym zestawieniu, którego nie miałem jeszcze okazji poznać. Niewątpliwie jednym z czynników wpływających na taki stan rzeczy jest wysoka cena tych perfum – ok. 1.600,00 zł za flakon. Z tego względu również i próbki są trudno dostępne. W związku z powyższym ograniczę się jedynie do przytoczenia informacji, które na temat tej kompozycji znaleźć można w sieci. Reckless pour Homme to perfumy dla mężczyzny, który nie boi się podejmować ryzyka i zawsze dostaje to, co chce. Tak przynajmniej przedstawia je oficjalna strona Roja Parfumes. W składzie zapachu kluczową rolę odgrywają kardamon, pieprz, mech dębowy oraz szlachetne drewna – cedr i cyprys. Dzięki nim kompozycja ta jest słodka, przyprawowa i bardzo zmysłowa. Stanowi doskonały przykład nowoczesnego szypru. Chyba więc trzeba będzie się z nią w końcu zapoznać.

Zmysłowość i drapieżność w jednym flakonie
Chanel – Antaeus pour Homme

perfumy Chanel – Antaeus pour Homme

Antaeus pour Homme zainspirowany został postacią mitycznego tytana Anteusza. Perfumy te w postały w 1981 roku a ich twórcą jest naczelny wówczas nos Chanel – Jacques Polge. Kompozycja ta od samego początku silnie pachnie skórą, której na wstępie towarzyszą również nuty ziołowe. Z czasem przechodzi jednak w bardziej kwiatowe klimaty zbudowane w oparciu o różę i jaśmin. Wciąż zachowuje jednak męski charakter. Najbardziej zaś uwidacznia się on w bazie tych perfum. Do jej stworzenia posłużyły między innymi labdanum oraz kastoreum. Dzięki nim zapach staje się zarazem zmysłowy i drapieżny. Wyraźnie czuć w nim też pewne retro akcenty. Antaeus pour Homme wyraźnie ewoluuje w czasie, a obserwacja sposobu w jaki się zmienia sprawić może dużą przyjemność. Niestety, jest to też przykład kompozycji, która znacząco ucierpiała w skutek reformulacji. Niemniej, na pewno warto się z nią zapoznać.

Perfumy, które działają na kobietę połącz ze swoim zapachem

W podsumowaniu chciałbym stwierdzić, że wszystkie wskazane przez Roję Dove’a zapachy uznać należy za co najmniej ciekawe. Przynajmniej jeden z nich to już zresztą absolutny klasyk męskiej perfumerii. Moim faworytem w tym zestawieniu jest zaś Santos od Cartier’a. Kompozycja ta zaskoczyła mnie swoim niezwykłym aromatem. Jestem też pewien, że kiedyś zagości na stałe w mojej kolekcji. A jak na wyżej wymienioną piątkę reagują kobiety? Czy aromat wytypowanych przez Dove’a perfum naprawdę doprowadza je do szaleństwa? Proponuję, abyście sami dobrali perfumy do swojego własnego stylu

One thought on “Perfumy, które działają na kobietę”

Dodaj komentarz