Nie trać czasu w korku! 4 porady, jak produktywnie wykorzystać czas na zatłoczonej ulicy - MrGentleman.pl

Jeżeli pracujesz lub mieszkasz w dużym mieście i wyjeżdżasz na ulice w okolicach porannych lub popołudniowych, utknięcie w korku przynajmniej raz w tygodniu możemy Ci niemal zagwarantować. Możesz niepotrzebnie psuć sobie humor albo… nie denerwować się rzeczami, na które i tak nie masz wpływu, a wykorzystać je maksymalnie na swoją korzyść. Sprawdź nasze propozycje na spędzenie czasu w korku, aby na koniec ruszyć w dalszą trasę z uśmiechem na twarzy!

Nie trać czasu w korku! 4 porady, jak produktywnie wykorzystać czas na zatłoczonej ulicy - MrGentleman.pl

Posłuchaj audiobooka

Chcąc zagłuszyć wielkomiejski hałas, którym jesteś otoczony stojąc w korku, nie musisz włączać stacji radiowych, grających 10 tych samych piosenek dziennie – wbrew pozorom ta wtórność może stanowić dodatkowe źródło stresu. Zamiast tego sięgnij po wartościowe dla Ciebie treści, których będziesz słuchać mimochodem. Włącz audiobook z dziedziny najbliższej Twojemu sercu. Możesz wybierać w książkami fabularnymi, poradnikami, literaturą faktu, poezją… To także świetny sposób na naukę języków. Książka może się okazać tak ciekawa, że będzie Tobie żal, gdy ruch na ulicy się rozluźni!

Zaplanuj swój dzień

Długie chwile bezczynności za kółkiem poświęć na uporządkowanie swoich krótkoterminowych planów. Zachęcamy, aby zrezygnować w tym przypadku z roli smartfona w planowaniu dnia. Mimo wielu dedykowanych tej czynności aplikacji, telefon szybko i skutecznie może odwrócić Twoją uwagę nie tylko od faktycznego planowania, na rzecz sprawdzania społecznościowych aktualności, ale także od jazdy – przypominamy, że wciąż siedzisz w uruchomionym samochodzie i musisz być przygotowany na szybką reakcję. Postaw na opcję analogową – planuj dzień za pomocą swojej głowy oraz zegarka. Ciekawy design zegarka sprawi, że jeszcze chętniej będziesz na niego zerkał, tym samym sprawdzając godzinę i panując nad upływającym czasem. Na męskim nadgarstku świetnie sprawdzi się wyrazisty Lorus RH967KX9 w kolorze czarnym z czytelnymi indeksami i wskazówkami, które ułatwią Ci odczyt godziny za kółkiem.

Lorus RH967KX9 w kolorze czarnym
Lorus RH967KX9 w kolorze czarnym

Jednoosobowa burza… mózgu

Planujesz założenie biznesu, zorganizowanie imprezy urodzinowej dla swoich bliskich, a może szykujesz się w pracy do ważnego spotkania? Czas spędzony w zatorze drogowym poświęć na przemyślenia i zastanowienie się nad rozwiązaniem założonych spraw. Wbrew pozorom takie okoliczności mogą wpłynąć pozytywnie na Twoje kreatywne myślenie – nikt nie będzie Ci przeszkadzał, a Ty wpadniesz na pomysł, który tak ciężko było Ci do tej pory osiągnąć. Po wyjechaniu z korka i dotarciu do celu spiszesz swoje pomysły, które mogą odegrać bardzo ważną rolę w realizacji planów.

Nadrób zaległości towarzyskie

Od kilku dni telefon przypomina Ci o nieodczytanej wiadomości od przyjaciółki, a wczoraj obiecałaś mamie, że oddzwonisz, jak tylko znajdziesz wolną chwilę. Bezczynne stanie w korku to doskonały moment na to, abyś nadrobić kontakty z osobami, które są dla Ciebie ważne. W ferworze codziennych spraw bywa, że ciężko Ci znaleźć dla nich choć 5 minut. Z pewnością będzie im miło, jeżeli pierwsza się do nich odezwiesz, bez kolejnego upominania z ich strony. Rozmowa z bliskimi jest ważniejsza, niż nam się wydaje – poczucie zrozumienia pozytywnie wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Głos ukochanej osoby z pewnością rozluźni Twoje napięcie spowodowane utknięciem w korku. Dla bezpieczeństwa jazdy skorzystaj z zestawu głośnomówiącego.

2 thoughts on “Nie trać czasu w korku! 4 porady, jak produktywnie wykorzystać czas na zatłoczonej ulicy”

Dodaj komentarz