5 drogich gadżetów do samochodu dla faceta - MrGentleman.pl

Faceci lubią gadżety. Z jednej strony jest to przedłużenie dzieciństwa, a z drugiej sposób na ułatwienie i uprzyjemnienie sobie życia. Gadżety, choć nie są niezbędne, bywają bardzo pomocne. Potrzebujesz prezentu dla fana motoryzacji bądź sam nim jesteś? Wybraliśmy najciekawsze propozycje gadżetów do samochodu dla faceta. Uwaga, są to drogie propozycje!

Mobilny ekspres do kawy

Jeżeli należysz to tej grupy mężczyzn, którzy w samochodzie spędzają połowę życia, ale też nie wyobrażasz sobie dnia bez pysznej kawy z ekspresu, to możesz mieć problem. W długiej trasie raczej nie znajdziesz wysokiej klasy kawy, a jedyne to, co spotkasz po drodze to stacje benzynowe, na których kawa smakuje raczej podejrzanie. I jak tu sobie poradzić? Jak pogodzić te dwie wielkie miłości – podróżowanie i kawę? Otóż, da się. Wystarczy zakupić specjalny, ręczny ekspres do kawy, który pozwala na przygotowanie filiżanki pysznego espresso. Ekspres jest kompatybilny z torebkami różnego rodzaju kaw, więc nie musisz się obawiać o to, czy uda się przygotować tę ulubioną. Jest poręczny, mały, łatwo go wszędzie zapakować i wszędzie ze sobą zabrać.

5 drogich gadżetów do samochodu dla faceta - MrGentleman.pl

Lodówka samochodowa

Podróżowanie to nie tylko kawa. Szczególnie latem sprawdzą się zimne, schłodzone napoje. Tylko skąd wziąć zimne napoje w samochodzie? Oczywiście, można się zatrzymać na pobliskiej stacji benzynowej i tam kupić coś zimnego. Tylko jeżeli trasa jest długa, a napój się skończy, trzeba będzie znów zrobić postój. Rozwiązaniem jest lodówka samochodowa. Specjalnie przystosowana do warunków samochodowych pozwala schłodzić nie tylko napoje, ale również jedzenie.

Świetnie się sprawdzi nie tylko w podróży, ale również na pikniku. Bardzo długo utrzymuje niską temperaturę, jest poręczna i pakowna, a do tego bardzo wygodna w użyciu.

Czujnik zmęczenia

Dla często i długo podróżujących świetną propozycją będzie czujnik zmęczenia. Po jego pierwszym włączeniu należy go spersonalizować. Służy temu kilka pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Zazwyczaj znajdują się one na stronie internetowej promującej czujnik.

Przed rozpoczęciem jazdy, należy uruchomić czujnik i określić swój poziom zmęczenia. Szczegółowa instrukcja obsługi bardzo jasno tłumaczy w jaki sposób należy to zrobić. Czujnik jest aktywny przez całą podróż. W momencie, gdy zarejestruje on spadek formy kierowcy, zaczyna się uaktywniać. Sygnalizuje rosnące zmęczenie i wysyła intensywne dźwięki mające na celu pobudzenie kierowcy. Jeżeli to nie zadziała, czujnik sygnalizuje konieczność odpoczynku. Zaleca zjechanie z trasy i regenerację.

O ile jest to gadżet, bo każdy z nas mniej więcej jest w stanie określić poziom swojego zmęczenia, o tyle jest on bardzo przydatny. Może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo w czasie jazdy – mówi doradca obsługujący serwis kalkulator-ac-oc.pl.

5 drogich gadżetów do samochodu dla faceta - MrGentleman.pl

Kamerka samochodowa w lusterku

Popularność kamerek samochodowych rośnie z dnia na dzień. Użytkowane są nie tylko do rejestrowania drogi na wypadek kolizji drogowej, w czasie której dzięki kamerce łatwiej określić, kto zawinił i jest sprawcą zdarzenia. Służą również rejestrowaniu piratów drogowych, których zachowanie zagraża innym użytkownikom ruchu. Popularne stały się też filmiki wrzucane do sieci z absurdalnymi zachowaniami kierowców. One również pochodzą z takich właśnie kamerek.

Ta sugerowana, montowana jest w lusterku wstecznym. Nie przeszkadza więc kierowcy i nie ogranicza pola widzenia przedniej szyby. Nagrywa w full HD, więc filmy mają doskonałą jakość. Jesteś tropicielem drogowych absurdów – ta kamerka jest dla Ciebie.

Nawigacja z telewizją

Nawigację mamy już szeroko dostępną. Nie potrzebne są w tym celu nawet specjalne urządzenia, bo telefon dostarcza bardzo skuteczne i dokładne narzędzia nawigacyjne. Jednakże na długie trasy doskonale sprawdza się urządzenie z nawigacją i możliwością odbierania TV. Może to być zwykły tablet,  ale może się okazać on niewystarczający. Inwestując w znacznie lepszy sprzęt można sobie zapewnić dokładniejszą i bardziej aktualną nawigację, ale również doskonałą jakość obrazu oglądanych na nim filmów. To ciekawa propozycja zarówno na trasę, jak i na czas odpoczynku.

Wszystkie prezentowane gadżety są dość kosztowne. Przeznaczone są dla osób dobrze sytuowanych. Warto jednak wiedzieć, że oszczędzając na ubezpieczeniu, po niedługim czasie będziemy mogli sobie pozwolić nawet na droższy gadżet! Rozejrzyj się po najtańszych opcjach ubezpieczenia OC spośród tych, które są dostępne obecnie na rynku.

Kilkaset złotych oszczędności pozwoli, z lżejszym sercem, kupić sobie któryś z powyższych przedmiotów. Dowiedz się, jak kupić tanie ubezpieczenie i przestać przepłacać – a zaoszczędzone pieniądze odłóż… lub wydaj na przyjemności.