relacje partnerskie

Zdania mężczyzn na temat idealnej partnerki są podzielone. Niełatwo dogodzić każdemu w ten sam sposób. Poszukiwania często bywają żmudne, a to, że ktoś wzbudził Twoje zainteresowanie, jeszcze o niczym nie świadczy. Bez odwzajemnionych uczuć, możesz co najwyżej pomarzyć o Waszym wspólnym życiu. Jakich cech kobiety szuka prawdziwy facet i co jest ważne, gdy tworzy nową relację? Mam odpowiedzi na te pytania i chętnie się nimi z Tobą podzielę.

Relacja z drugą osobą – czy trafiłeś na idealną kobietę?

Randkując za pośrednictwem Tindera zapewne zauważyłeś, że wiele poznanych w aplikacji osób nie będzie Ci dane zobaczyć na żywo, a to, jak się z kimś rozmawia przez telefon, często nijak ma się do spotkań w rzeczywistości. Na szczęście nastają momenty, gdy dobrze bawisz się na wspólnych wypadach, kobiety, które poznajesz, są atrakcyjne, a czas poświęcony na spotkania nie należy do zmarnowanych – wręcz chcesz takich randek więcej. To dobry znak, taka relacja ma szansę rozwinąć się w oczekiwanym kierunku. Jednak co, jeśli czujesz, że od pierwszego spotkania nie iskrzy?

Nie wszystko jest od razu stracone. Wiele osób zyskuje po bliższym spotkaniu, podobnie może być w Twoim przypadku. Jeśli nie zwróciłeś uwagi na bardzo rażące red flagi, a dziewczyna podoba Ci się, ale czegoś Ci jeszcze brakuje – daj jej szansę, może nie było okazji o czymś prozmawiać. Miłość od pierwszego wierzenia nie jest tak powszechna, jak może Ci się wydawać. Tym bardziej, jeśli ilość randek, którą miałeś okazję wcześniej przerobić, sięga co najmniej dwucyfrowych liczb – Twoje zaufanie i entuzjazm są mniejsze niż na początku randkowej przygody. Dlatego nie rezygnuj od razu, pozwól komuś się przy Tobie otworzyć. Nie jest to proste, to prawda, jednak poznając coraz więcej osób, możesz dokładnie zrozumieć, czego właściwie oczekujesz i co jest dla Ciebie ważne w relacji z przedstawicielkami płci pięknej. Poznając nowe osoby, jednocześnie poznajesz siebie!

Cechy charakteru: pozytywne

Wiadomo, że każdy ma swoje gusta i guściki a cechy idealnej kobiety to składowa wielu doświadczeń, upodobań i nawyków. Jest jednak kilka cech szczególnie pożądanych, które sprawiają, że zainteresowanie daną osobą z miejsca robi się większe.

  1. Inteligencja jest cechą cenioną zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jeśli masz do czynienia z kimś oczytanym, zainteresowanym światem i z pewnym doświadczeniem życiowym, na pewno łatwiej będzie znaleźć nić porozumienia, wspólne tematy do rozmów czy podobne zainteresowania. To przyjemne rozmawiać z kimś, kto ma coś do powiedzenia, prawda?

  2. Jeszcze lepiej, gdy łączy się to z umiejętnością słuchania, która wcale nie jest taka oczywista. Znalezienie kobiety, która potrafi Cię wysłuchać i wesprzeć w trudnych chwilach to bezcenny skarb, o który warto zadbać.

  3. Optymizm to cecha, która sprawia, że łatwiej jest iść przez życie. Zawsze jest jakieś światełko w tunelu, szklanka jest do połowy pełna i nie ma sytuacji bez wyjścia. Takie usposobienie to cecha, która przejawia się w wielu aspektach życia i ma na nie niebagatelny wpływ. Pozwoli radzić sobie z trudnościami, bo Twoja dziewczyna w ogóle będzie chciała szukać rozwiązania, a nie załamie ręce, czekając, aż coś stanie się samo.

  4. Rozwiązywanie konfliktów i chodzenie na ugody to niezwykle trudna sztuka, jednak możliwa do opanowania. Kobiety umiejące znaleźć kompromis w sytuacjach spornych wykazują się dużą dojrzałością, a to bardzo ważna kwestia, jeśli spotykasz się z kimś i planujesz wspólne życie.

  5. Każdy ma swoje poczucie humoru, a jeśli Wasze do siebie pasują to ewidentny znak z niebios. Żartowanie i dystans do siebie jest oznaką wysokiej inteligencji, wspólne żarty na pewno scementują Wasz związek, ale masz też pewność, że zrozumie Twoje słowa, a nie obrazi się przez żart.

  6. Last but not least, w kobietach niezwykle pociągająca jest ich samodzielność. Dzieje się tak, ponieważ na starcie wychodzi z innego założenia – spotyka się z Tobą, bo chce, a nie dlatego że Cię potrzebuje. Jest niezależna, zna swoją wartość i potrafi zadbać o swoje potrzeby. Nie oznacza to, że nie trzeba o nią dbać – wchodzenie w relacje z niezależną kobietą ma zupełnie inną dynamikę; traktuje Cię jak partnera, a nie opiekuna. Oczywiście, sprawi to, że Twoja potencjalna partnerka wie czego chce i nie boi się stawiać wymagań, ale który z nas nie chce podjąć takiego wyzwania?

Cechy charakteru: negatywne

Lista pewnie mogłaby nie mieć końca, ale nie o to chodzi, żeby marudzić, bo panowie często sami od marud stronią. Ciężko jest tworzyć coś z kimś, kto na wszystko kręci nosem, jest wiecznie niezadowolony, ale o zgrozo, nie podejmuje żadnych działań, żeby to zmienić. To w końcu nie podoba mu się zaistniały stan rzeczy, czy jest mu wszystko jedno? Takie samo podejście może mieć przecież do Waszej relacji.

Proponujesz kolejny wypad na weekend, chcesz iść do kina, restauracji albo na imprezę, ale za każdym razem słyszysz tylko odmowę? Co gorsza, druga strona nie wychodzi z własną inicjatywą „bo tak”? Propozycje spędzania czasu nie powinny wypływać tylko z jednej strony, poza tym to dosyć trudne – wciąż entuzjastycznie proponować kolejne rzeczy, jeśli jesteś gaszony przy każdej możliwej okazji.

Tak jak pewność siebie dla wielu jest pożądaną i niezwykle seksowna kobiecą cechą, tak większość panów będzie uciekać od dam przekonanych o własnej nieomylności. Zaznaczanie na każdym kroku, że ma rację i podważanie Twojego zdania, nie dlatego, że jest błędne, tylko sprzeczne z jej światopoglądem to ciężki przypadek, nie ma co. Lepiej sobie darować, dopóki dziewczyna nie uzna, że może trzeba zmienić strategię – będzie tylko gorzej.

Związek to miejsce, w którym powinieneś czuć się bezpieczny – jeśli wracając do domu, musisz się liczyć z tym, że czeka Cię kolejna wymiana ostrych zdań, przytyki i uwagi, uciekaj. Takie zachowania to duży red flag, który spowoduje spustoszenie w Twojej głowie. Wypominanie przeszłości i popełnionych błędów nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką, pokazuje tylko brak dojrzałości i dążenie do destrukcji drugiej strony. Będąc z kobietą, nie wchodzisz na ring, to nie tu masz nieustannie trzymać gardę.

Słuchasz, że jesteś beznadziejny, jej były zrobiłby to lepiej albo ocenia Cię, że robisz coś nie tak, „jak na mężczyznę”? Przy takiej kobiecie nie czeka Cię nic więcej poza kryzysami i utratą wszelkiej pewności siebie. To odwrotność wspierania, w tym związku szanse na rozwój są nikłe, żeby nie powiedzieć, że niemożliwe. Podcinanie skrzydeł w najprostszych kwestiach powoduje, że nawet nie próbujesz podejmować większych wyzwań. Zamiast wzrastać, zakopujesz się coraz głębiej we własnej bezsilności. Uciekaj, póki nie jest za późno.

Małe rzeczy mają znaczenie

Poza cechami charakteru, które sprzyjają i utrudniają budowanie relacji, jest cały zestaw innych zmiennych, które mogą zaważyć nad Waszym związkiem. Jeśli Ty lubisz porządek, a zauważyłeś, że u niej w domu panuje lekki rozgardiasz, funkcjonujecie w zupełnie innym czasie – ona jest rannym ptaszkiem, a Ty wolisz pospać, macie różne podejście do aktywności fizycznej i sposobów na wspólne spędzanie czasu… cóż, na Twoim miejscu bym się zastanowił.

Faktycznie, są to małe rzeczy, na które można przymykać oczy, gdy spotykacie się na weekendy lub nie wiążesz z nią wybiegających w przyszłość planów. Problem w tym, że te drobnostki staną się Twoja codziennością. Dlatego warto zadać sobie pytanie, czy jesteś w stanie na co dzień znosić nieporządek, w którym nie możesz się skupić lub wstawanie samemu, gdy Twoja ukochana jest już po śniadaniu i ma za sobą połowę dnia. W gruncie rzeczy te małe rzeczy scalają związki najbardziej, wspólne pasje są bardzo dużym plusem, ale o wiele bardziej koniecznym aspektem jest podobne podejście do życia i zmierzanie w tym samym kierunku.

Daj Wam czas

Spotykacie się już od jakiegoś czasu, dobrze czujesz się dobrze w jej towarzystwie, czasem zostaje u Ciebie na noc, dogadujecie się na co dzień, w łóżku i kiedy trzeba wybrać film na wieczór. Gratuluję i życzę Ci jak najlepiej. Musisz pamiętać o tym, że to dopiero początek tej wyprawy i nie możesz teraz odpuścić. Jeszcze jej nie zdobyłeś, mało tego, możesz ją jeszcze stracić – dużo zależy od Ciebie. To, że już ją „zaklepałeś” nie sprawia, że już zawsze będzie tak, jak jest i nic się nie zmieni. Jeśli stawiasz oczekiwania, nie dziw się, że ktoś stawia je również wobec Ciebie. Zapewniam Cię, że jeśli trafisz na swój ideał kobiety, będzie warto się starać.

Kluczowe pytanie, na które chciałbyś znać odpowiedź, to czy to „ta jedyna”? Nie odpowiem na nie za Ciebie. Jedyne czego jestem pewien, to to, że związek nie zależy wyłącznie od Twojej partnerki. W końcu tworzycie go oboje, a nic nie jest idealne od początku – diament też trzeba oszlifować. Tylko dając czas sobie nawzajem, jesteście w stanie się poznać, zobaczyć, jak wam się ze sobą żyje i czy to wam odpowiada. Może to kolejna lekcja, która zakończy się po kilku miesiącach, a może faktycznie trafiłeś na kogoś, z kim zdecydujesz się spędzić życie. Dopóki tego nie sprawdzisz, nie masz szans się o tym przekonać.

11 / 100

Dodaj komentarz