Męski portfel – edukacja finansowa

Spis treści

Męski portfel - edukacja finansowa

Wiele dziś słyszy się o tzw. inteligencji emocjonalnej, która według wielu jest znacznie ważniejsza od tej, opisywanej za pośrednictwem różnego rodzaju testów IQ. Faktem jest, że inteligencja emocjonalna jest niezwykle ważna w naszym życiu, bo dzięki niej min. potrafimy skutecznie budować relacje międzyludzkie czy zarządzać sobą w czasie. Składową inteligencji emocjonalnej jest inteligencja finansowa, a jej niezaprzeczalnym fundamentem finansowa edukacja. Właśnie o edukacji będzie dziś nieco więcej.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale są podstawą dobrego samopoczucia. Niektórzy mogliby rzecz inaczej, podążając ścieżką scenarzysty jednej z polskich komedii, że pieniądze, to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch… Bez względu na to, jaki mamy stosunek do samych pieniędzy, faktem niezaprzeczalnym jest, że wszyscy potrzebujemy ich do życia. Odkąd Fenicjanie przenieśli ludzkość na nieco inny wymiar niż barter, pieniądz stał się naturalnym elementem życia.

Skoro jednak posiadanie pieniędzy jest sprawą dla wszystkich nas tak bardzo istotną, to nasuwa się pytanie, dlaczego tak mało o nim wiemy.

Z jakich powodów nie staramy się zdobywać rzetelnej wiedzy na temat możliwości zarabiania, budowania źródeł dochodów pasywnych czy też prowadzenia domowego budżetu, a zamiast tego, często pod wpływem zwyczajnej chciwości inwestujemy w dziwne, internetowe programy finansowe, bazujące na zasadach działania piramid finansowych.

Facebook i inne media społecznościowe są wręcz zasypywane ofertami wspaniałych zysków, przy minimalnym wkładzie i ryzyku ograniczonemu praktycznie do minimum. Wmawia się nam, że te wszystkie niesamowite narzędzia generowania zysków wielokrotnie wyższych niż pozwalałaby na to zasada działania rynków czy zwykła logika ekonomiczna, są w pełni bezpieczne, a wniesiony przez nas wkład nie może zostać stracony.

W efekcie jednak 99% programów inwestycyjnych, o których właśnie czytasz, nastawionych jest na krociowe zyski dla ich właścicieli! Z pewnością nie dla Ciebie.

Wiedziałbyś o tym, gdyby kiedykolwiek przyszło Ci zetknąć się z tym, ale i wieloma innymi tematami z zakresu inwestycji, oszczędzania, dodatkowych zarobków – szeroko pojętych finansów osobistych. Niestety. Nasz system edukacji zapewni Ci wiele, zupełnie niepotrzebnej wiedzy, jednak słowem nie wspomina o przedsiębiorczości (tej prawdziwej, z życia wziętej, a nie suchych formułek teoretyków, którzy nigdy w życiu nie prowadzili własnej działalności gospodarczej), budowaniu kariery zawodowej, czy kwestii związanych właśnie z edukacją finansową.

Dlatego jeśli chcesz, aby Twój portfel nie stał się w perspektywie czasu podobny do plastra szwajcarskiego sera, musisz sam, we własnym zakresie edukować się w tej materii i stale zdobywać nową wiedzę. Pamiętaj, że ludzkość weszła w epokę informacji. Informacja, a zatem i wiedza, której jest bezpośrednim nośnikiem są dziś – poza czasem – najbardziej cennym aktywem! Każdy z nas chciałby być zamożnym człowiekiem. Facet tym bardziej!

Świadomy mężczyzna wie, że musi zacząć od początku, nie od końca.

Powinien też wiedzieć, że nie pieniądze są celem. Są one jedynie „środkiem” dającym możliwość realizacji prawdziwych, rzeczywistych celów i pragnień. Środkiem do spełniania marzeń.

Mam za sobą 12 lat działalności w sektorze usług finansowych. Ogromne sukcesy, jak i spektakularne porażki. Trzykrotnie bankrutowałem i tyleż samo razy zaczynałem całkowicie od zera. Z perspektywy czasu wiem, że gdybym wówczas zatrzymał się na chwilę, pomyślał, dokonał rzeczowej analizy faktów i tendencji na rynku, to kolejny raz nie musiałbym przechodzić przez to samo.

Dzisiaj mam 35 lat i jestem świadomym kreatorem swojego życia dosłownie w każdej jego dziedzinie, w tym związanej z finansami osobistymi również. Okazuje się, że wiedza, którą zdobyłem dała mi potężne narzędzie do tego, aby krok po kroku stać się człowiekiem niezależnym a może i całkowicie wolnym finansowo w przyszłości. Przyjmijmy, że w chwili obecnej jestem w połowie drogi…

Są trzy, absolutnie niezbędne rzeczy do tego, abyś za jakiś czas mógł powiedzieć o sobie, że jesteś zamożnym człowiekiem.

Należą do nich:

  • prowadzenie domowego budżetu
  • stałe i sukcesywne podwyższanie comiesięcznych dochodów
  • zbudowanie „buforu” bezpieczeństwa finansowego

Domowy budżet to nie jest mit!

To podstawowe narzędzie do walki z niedostatkiem, o czym przekonasz się na własnej skórze w chwili, kiedy zbilansujesz swój pierwszy budżet w cyklu miesięcznym. Zobaczysz wówczas ile pieniędzy dosłownie wypływa szerokim strumieniem z Twojego portfela na rzeczy, których tak naprawdę w ogóle nie potrzebujesz! I nie chodzi tu o to, że próbuję namówić Cię do ascetycznego oszczędzania i odmawiania sobie czegokolwiek. Absolutnie nie! Chcę Cię natomiast przekonać i pokazać Ci na Twoim własnym przykładzie, że marketingowcy doskonale wiedzą w jaki sposób drenować Twoją kieszeń.

Całkiem niedawno wydałem krótki przewodnik w formie e-booka, dzięki któremu skutecznie stworzysz swój pierwszy, domowy budżet. Kolejne będą jego kopią. Nauczysz się z niego przede wszystkim wartościowania wydatków metodą ustalania priorytetów, dzięki czemu po 30 stu dniach zauważysz, że mogłeś zyskać kwotę wolną nawet w wysokości 30% swoich średnio miesięcznych wydatków.

Od czego zacząć wypełniać portfel?

Zachęcam Cię do zakupu tej publikacji. „Domowy Budżet. Kontroluj wydatki. Twórz oszczędności” kosztuje dokładnie 8,79 złotych, czyli mniej niż połowa paczki wypalanych przez Ciebie papierosów!

E-book kupisz na beezar.pl

Zapoznaj się proszę również z opisem. Kupując e-book dostaniesz pewne dodatkowe benefity i korzyści, o których wartości możesz dziś jeszcze nie mieć większego pojęcia, ale obiecuję Ci, że wkrótce się to zmieni! Stałe i sukcesywne podwyższanie dochodów również nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli pracujesz dziś na etacie i w pracy spędzasz 8 godzin dziennie – masz wolne weekendy, to zachęcam Cię do zainteresowania się możliwością generowania źródeł dochodów pasywnych, np. poprzez przystąpienie do niezliczonej ilości programów partnerskich.

Nie wiem czy wiesz, ale właśnie w ten sposób zarabia wielu polskich blogerów, a Ci działający w USA potrafią miesięcznie wygenerować zysk rzędu kilku tysięcy dolarów. I to każdego miesiąca regularnie! To tylko pokazuje siłę tej formy zarabiania pieniędzy. Oczywiście jeśli aktualnie w ogóle nie pracujesz, to możesz uczynić z programów partnerskich swoje podstawowe źródło utrzymania.

Wszystko zależy od Twojej inwencji, wytrwałości i cierpliwości.

O aktualnie działających w Polsce, rzetelnych programach partnerskich możesz dowiedzieć się z jednego z wpisów na moim blogu „Twój Osobisty Trener Sukcesu”, a także z e-booka pt. „Dochód Pasywny” – zbuduj swoją niezależność finansową i zacznij zarabiać w sieci. Książkę możesz nabyć na virtualo.pl, a jej koszt w wersji elektronicznej to 9,88 złotych.

Do skutecznego zbudowania finansowej niezależności, potrzebny Ci będzie jeszcze jeden, ostatni warunek. Bezwzględnie musisz (!) posiadać swego rodzaju poduszkę bezpieczeństwa, bufor, który zapewni Ci spokój ducha na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (a uwierz mi, że takie się zawsze zdarzają nawet wówczas, kiedy wszystko w życiu robisz zgodnie z wcześniej ustalonym planem!). Taki bufor stworzysz bez najmniejszego problemu, odkładając każdego miesiąca kwotę równą 5-10% Twoich regularnych przychodów.

Na koniec pozwól, że odeślę Cię jeszcze w dwa miejsca, w których możesz skutecznie rozpocząć i prowadzić swoją edukację finansową. Na moim blogu „Twój Osobisty Trener Sukcesu”, w zakładce „Edukacja Finansowa” znajdziesz wiele ciekawych narzędzi do tego, abyś skutecznie nauczył się rozumieć Twoje finanse i w odpowiedni sposób nimi zarządzać. Zachęcam Cię do sprawdzenia dostępnych tam opcji i dokonania wyboru najlepszego dla siebie.

Koniecznie również zapoznaj się z książką Fryderyka Karzełka – cenionego coacha, multimilionera i właściciela 10 firm, który w autobiograficznym poradniku pt. „Pieniądze są sexy!” krok po kroku pokaże Ci zalety edukacji finansowej oraz nauczy prawdziwego i właściwego podejścia nie tylko do finansów.

Książkę Fryderyka Karzełką kupisz TUTAJ

Bycia bogatym możesz się nauczyć.

Możesz wdrożyć w swoje życie rozwiązania, które sprawdziły się u tysięcy osób na całym świecie. Podobnie, jak w szkole podstawowej nauczyłeś się tabliczki mnożenia, tak teraz możesz nauczyć się właściwego podejścia do Twoich finansów osobistych! W tym nie ma żadnej magii. To nie jest sekret, skrzętnie skrywany przed ogółem ludzi na ziemi. To taka sama wiedza, jak biologi, historia czy geografia i dokładnie w ten sam sposób należy do niej podchodzić. Jak wiele możesz skorzystać przekonasz się, kiedy zaczniesz zgłębiać jej tajniki i zmienisz swoje nastawienie do pieniędzy.

76 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy