Jak ubrać się na pierwszą randkę?

styl ubierania

Spis treści

Wybór stroju na pierwszą randkę to naprawdę ważna decyzja. Musisz pamiętać o tym, że ubiór ma ogromny wpływ na to, jak postrzega Cię kobieta. Poza tym kreacja w dużej mierze decyduje również o Twoim własnym samopoczuciu. Jak przygotować się do randki, aby wypaść dobrze w oczach wybranki serca?

Dlaczego ubiór na pierwszej randce jest ważny?

Pierwsza randka to ważny moment w każdej znajomości. Obydwie osoby starają się wtedy wywrzeć jak najlepsze wrażenie na partnerce lub partnerze. W końcu to właśnie ono tak naprawdę decyduje o chęci do kontynuowania romantycznej przygody.

Niestety, do pojęcia wrażenie nie zalicza się tylko obycia, uprzejmości, rozmowności czy innych cech osobowości. Bądźmy szczerzy – przynajmniej na początku znajomości to wygląd odgrywa główną rolę w damsko-męskich relacjach. Z tego względu niezwykle ważne jest to, jak ubierzesz się na pierwszą randkę.

W dzisiejszych czasach przygotowanie do spotkania ma jeszcze większe znacznie niż kiedyś. Jest tak, ponieważ obecnie znajomości często zawierane są przez internet. Rendez-vous w realu stanowi więc pewnego rodzaju konfrontację zdjęć i wyobrażeń z rzeczywistym człowiekiem.

Oczywiście, w przypadku randki oprócz ubioru ważna jest też ogólna prezencja. Badania z zakresu psychologii potwierdzają, że uśmiech, fryzura, otwarta postawa, mimika czy nawet tembr głosu mają wpływ na pierwsze wrażenie.

Wszystkie elementy oddziałujące na to, jak jesteś odbierany, zostały opisane w teorii dotyczącej efektu aureoli zwanego też efektem halo. W skrócie traktuje ona o tendencji do kształtowania opinii o człowieku na podstawie jego wyglądu czy mowy ciała. Cały proces jest dość automatyczny, podświadomy i ultraszybki. Mózg drugiej osoby wystawia Ci ocenę w czasie wynoszącym od 4 do 11 sekund! Pierwsza randka niesie więc ryzyko tego, że kobieta może dość szybko źle nastawić się do spotkania.

Da się jednak zminimalizować takie zagrożenie. O ile na aspekty takie jak tembr głosu czy mimika twarzy masz ograniczony wpływ, o tyle problem wyglądu leży całkowicie w Twojej kwestii. Warto więc zadbać o strój, który pod względem wywierania pierwszego wrażenia może zrobić połowę roboty!

Dopasowanie stroju do miejsca spotkania ma znaczenie

Szykując się na randkę, warto dobrze zastanowić się nad stylem ubioru. Na decyzję dotyczącą stylizacji w znacznej mierze wpływa charakter miejsca, w którym planujesz odbyć spotkanie. Jednym słowem – musisz ubrać się odpowiednio do okoliczności.

Przykładowo, jeśli zabierasz partnerkę do baru lub kawiarni, to możesz założyć casualowy strój. Natomiast idąc do teatru czy restauracji, musisz już postawić na bardziej eleganckie odzienie. Randka może też odbywać się w mniej konwencjonalnych miejscach. Lokalizacja spotkania zależy tylko od Twojej inwencji oraz kreatywności!

Jeśli Ty i Twoja wybranka macie jakieś wspólne zainteresowania, to warto wykorzystać tę zbieżność. Możesz wtedy zaprosić ją w miejsce, które w jakiś sposób wiąże się ze wspólnym hobby. Słuchacie tej samej muzyki? Pokuś się o wypad na koncert. Lubicie aktywność fizyczną? Zaproponuj udział w wydarzeniu sportowym. Jesteście fanami zagadek oraz intryg? Skorzystajcie z escape roomu.

Opcji jest naprawdę wiele! Niezależnie od tego, gdzie pójdziecie, pamiętaj o dopasowaniu ubioru do okoliczności. Jeśli wystroisz się za bardzo, to możesz wyglądać po prostu śmiesznie. Natomiast zbyt luźny styl w oficjalnych miejscach sprawi, że zyskasz łatkę niechluja.

Ubranie na randkę a pewność siebie

Warto pamiętać o tym, że strój potrafi mocno oddziaływać na samopoczucie. Na pewno masz jakieś ciuchy, w których czujesz się wyjątkowo dobrze i atrakcyjnie. Wskazane jest więc, abyś ubrał je na pierwszą randkę.

Odpowiedni ubiór może zarówno podkreślić Twoje atuty fizyczne, jak i efektywnie podbudować samoocenę oraz pewność siebie. Nie muszę chyba wspominać o tym, że te dwa aspekty są bardzo ważne zwłaszcza podczas pierwszego spotkania.

Strój, w którym czujesz się komfortowo i przystojnie, może także pomóc w doświadczeniu swobody przy kobiecie. Wskazówka ta przyda się zwłaszcza introwertykom lub panom, którzy z natury są nieco wstydliwi.

Pamiętaj też o tym, że jeśli zazwyczaj nosisz się w swobodnym stylu, to możesz czuć się słabo w mocno eleganckiej kreacji. Dobre samopoczucie musisz stawiać na pierwszym miejscu, więc nie ubieraj się na siłę w coś, co nie pasuje do Twojego stylu. Zawsze możesz połączyć style i skomponować kreacje typu smart casual. Dzięki temu zabiegowi uzyskasz po trochę luzu oraz elegancji.

Klasyka i sprawdzone zestawienia

Jeśli nie wiesz, jak ubrać się na pierwszą randkę, to postaw na klasyczne zestawienia i sprawdzone sety ubrań. Każdy facet powinien mieć swoje ulubione ciuchy, a najlepiej nawet całe outfity. Dodatkowo warto wiedzieć, które kolory pasują do Twojego typu urody.

Nie każda osoba wygląda dobrze w beżach, błękitach, zieleniach czy jeszcze bardziej intensywnych kolorach. Jednak mam nadzieję, że o tym wiesz. W końcu na dopasowanie barw garderoby do swojej karnacji, koloru włosów czy oczu powinieneś zwracać uwagę nawet przy codziennym ubieraniu. Odpowiednia kolorystyka ciuchów może podbić atuty Twojej urody.

Na pierwszej randce nie warto eksperymentować ze stylem. Nie kupuj nowych ciuchów, tylko postaw na sprawdzone ubrania. Poza tym raczej nie polecam tworzenia skomplikowanych kreacji. Im więcej kolorów, wzorów lub dodatków zdecydujesz się wybrać, tym większe ryzyko, że coś nie będzie do siebie pasować.

Lepiej uniknąć gryzących się elementów, które z pewnością nie umkną uwadze kobiety. Panie zawsze zauważają takie rzeczy! Klasyczne zestawienia i minimalizm w kwestii wzornictwa to moim zdaniem klucz do sukcesu na pierwszej randce.

16 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy