jak wyrzezbic miesnie brzucha

Idealnie wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu facetów. Jeśli jesteś jednym z nich, to mam dla Ciebie garść przydatnych porad. Stawiając na systematyczność i odpowiednie podejście do tematu masz szansę na to, aby stało się ono rzeczywistością.

Wyrzeźbiony brzuch wymaga dużo pracy

Jeśli marzysz o sześciopaku lub tak zwanym kaloryferze na brzuchu to z pewnością zdajesz sobie doskonale sprawę z tego, że uzyskanie takich efektów wymaga poświęceń i regularnej pracy w formie treningów. Nie ma niestety innych tak efektywnych możliwości uzyskania potrzebnych efektów, więc zażywanie magicznych tabletek lub korzystanie z urządzeń, które wykonają mozolną pracę za Ciebie nie jest możliwe do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Musisz po prostu zmotywować się do tego, aby zacząć ćwiczyć oraz pomyśleć o dobrej diecie, która przybliży Cię do płaskiego brzucha.

5 ćwiczeń na wyrzeźbienie brzucha

Oto pięć propozycji ćwiczeń na brzuch, które nie wymagają specjalnych umiejętności, ani odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i mogą być wykonywane zarówno w domu jak i na siłowni. Zadbaj o urozmaicony plan treningowy do którego powinieneś także dodać dowolną aktywność fizyczną opartą o cardio, czyli poprawę wydajności oddechowej. Gotowy? To zaczynamy.

1. Sprężyna

Połóż się na macie plecami do dołu, a ręce wyciągnij równolegle wzdłuż ciała. Zacznij unosić powoli nogi. Staraj się za wszelką cenę nie odrywać dłoni od podłoża i utrzymywać brzuch w tej samej pozycji, przy okazji napinając jego mięśnie. Nogi w tym przypadku powinny być lekko ugięte. Wykonuj nimi sprężynujące ruchy w dół i w górę.

2. Deska

To popularny trening, które warto wykonywać jak najczęściej, aby poprawić jakość mięśni gładkich brzucha. Połóż się na brzuchu, a następnie oprzyj ciężar ciała na przedramionach. Ręce powinny znaleźć się w pozycji pod barkami. Teraz najtrudniejsza część – podnieś cały tułów w momencie w którym opierasz go z tyłu na palcach stóp, a z przodu na sile swoich rąk. Postaraj się stworzyć linię prostą poprzez właściwe napięcie brzucha. Wytrzymaj tak przez około 30 sekund, z czasem powinieneś zwiększać czas utrzymania się w desce.

3. Siad narciarski

Stań przy samej ścianie i oprzyj na niej swoje ciało. Teraz opuść się do przysiadu i zatrzymaj się w tej pozycji jak najdłużej tylko możesz wykorzystując siłę docisku. Ta prosta praca fizyczna jest nieodzowna do tego, aby wzmocnić mięśnie nóg oraz brzucha, a to przyda się szczególnie w efektywnym wykonywaniu wymagających treningów.

4. Brzuszki

Jeśli wykonujesz je w sposób poprawny i regularny to bardzo szybko zauważysz rezultaty w postaci silniejszych mięśni brzucha. Połóż się na plecach i oprzyj swoją głowę na dłoniach. Zegnij nogi w kolanach w taki sposób, aby Twoje stopy płasko dotykały podłoża. Następnie zacznij powoli podnosić tułów wykorzystując jedynie mięśnie brzucha. Najlepsze efekty osiągniesz wykonując je w trzech seriach w których występuje 15 powtórzeń.

5. Deska bokiem

Tym sposobem możesz poprawić stan mięśni brzucha oraz boczków, co pozwoli Ci nieco wysmuklić talię. Połóż się na boku, opierając ciało na ugiętej lekko ręce. Zadbaj o to, aby utrzymać linię prostą. Zacznij powoli unosić biodra wyżej, a po chwili wracaj do poprzedniej pozycji. Staraj się jak najdłużej utrzymać podniesioną sylwetkę oraz wykonuj do kilku powtórzeń na jedną serię.

Co jeszcze oprócz ćwiczeń musisz robić, aby wyrzeźbić brzuch?

Aby wyrzeźbić mięśnie brzucha potrzebujesz regularnie ćwiczyć. Tego nie da się zastąpić niczym innym. Jeśli chcesz natomiast poprawić efektywność swojego planu treningowego to powinieneś zastanowić się całkiem poważnie nad właściwą dietą. Szczególnie taką, która poprawi Twój metabolizm i pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy, które stoją na przeszkodzie do sukcesu. Oprócz tak oczywistej kwestii jak odżywianie się w sposób zdrowy, niezbędne będzie także dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka. To rzecz kluczowa w przypadku intensywnych i wymagających treningów.

Przy planowaniu jadłospisu upewnij się, że jej bilans kaloryczny odpowiada Twojej wadze i zgodny jest z aktualną aktywnością fizyczną. Może to brzmieć skomplikowanie dla Ciebie, więc jeśli traktujesz to wyzwanie całkiem poważnie to nie wahaj się i skorzystaj z doświadczenia i wiedzy profesjonalnego dietetyka, który stworzy dla Ciebie idealny plan żywieniowy. Nie zapomnij także o tym, aby zawsze mieć pod ręką butelkę ze zwykłą wodą i nawadniać organizm. Raczej wystrzegaj się energetyków.

Zastanów się także nad tym czy nie potrzebujesz skorzystać z odpowiedniej suplementacji preparatami dla sportowców. Są to kompleksowe produkty, które zawierają właściwą ilość witamin i minerałów, które uzupełniają codzienne zapotrzebowanie w przypadku, gdy po prostu brak czasu lub umiejętności na przygotowanie pełnowartościowych posiłków.

Potrzeba dużej motywacji i sporych wyrzeczeń, aby móc zobaczyć pierwsze efekty, a co dopiero osiągnąć ostateczny sukces, więc pamiętaj, aby się nie zniechęcać pierwszymi porażkami. Podpowiem Ci, że dobrym sposobem motywacji będzie drobiazgowe monitorowanie osiągnięć. Sięgnij po aparat, sprawdzaj znikające kilogramy na wadze i zapisuj swoje przemyślenia oraz efekty po poszczególnych reżimach treningowych. W ten sposób będziesz w stanie znaleźć idealny kompromis między nadmiernym wysiłkiem, a szybkimi efektami.

Ile czasu zajmuje wyrzeźbienie brzucha?

Musisz wiedzieć, że nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Czas potrzebny na wyrzeźbienie brzucha zależny jest od wielu różnych czynników. Na pierwszym miejscu jest Twoja motywacja i regularność w dążeniu do obranego celu. Kluczowe znaczenie mają także Twoje predyspozycje. Jeśli do tej pory przejawiałeś małą aktywność fizyczną i preferowałeś siedzący tryb życia to będzie Ci niezwykle trudno osiągnąć zamierzone efekty we względnie krótkim czasie. Szczególnie jeśli pierwsze co musisz zrobić to zrzucić zbędne kilogramy.

Widoczne efekty możesz zaobserwować już po miesiącu, a nawet wcześniej. Natomiast wymarzony brzuch może stać się rzeczywistością dopiero po pół roku regularnych, ale niekoniecznie intensywnych ćwiczeń. Oczywiście w takim przypadku musisz także trzymać się przeznaczonej dla Ciebie diety.

17 / 100

Dodaj komentarz