Gdzie na wakacje we Włoszech? - MrGentleman.pl

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wakacji we Włoszech. Nie może to dziwić, ponieważ jest to kraj, do którego zdecydowanie warto pojechać na wakacje. Niezależnie od tego, czy udamy się na północ, czy na południe Włoch, każdy region ma coś do zaoferowania. Wspaniałe miasta jak Rzym, Wenecja czy Piza, malownicze jeziora, skaliste wybrzeża, wysokie góry i piaszczyste plaże. Jaki cel warto obrać podczas pierwszej podróży do Włoch? Oto kilka podpowiedzi.

Toskania, Sycylia i Sardynia – najpiękniejsze regiony Włoch

Każdy włoski region ma do zaoferowania co innego. W idealnym scenariuszu świetnie byłoby móc spędzić, choć chwilę w każdym z nich, ale niestety nie jest to możliwe. Jednym z miejsc obowiązkowych do zobaczenia podczas spędzania wakacji na Półwyspie Apenińskim jest bez wątpienia Toskania. Jest to kraina słynąca z zachwycających krajobrazów, ciągnących się po horyzont winnic oraz wspaniałych zabytków architektonicznych. Wartymi zobaczenia toskańskimi miastami są Florencja i Siena, jednak tym, co najbardziej przeciąga turystów w ten region, jest jednak malownicza prowincja. Na czoło wysuwa się tutaj dolina Val d’Orcia, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jadąc na wakacje do Włoch, warto odwiedzić największą włoską wyspę, czyli Sycylię. Ma ona do zaoferowania zdecydowanie więcej niż tylko piaszczyste plaże. Główną atrakcją Sycylii jest wulkan Etna – najwyższy i najbardziej aktywny wulkan w Europie. Na jego szczyt prowadzi kilka szlaków turystycznych, więc jest on idealnym miejscem na piesze wędrówki. Odwiedzając tę piękną wyspę, warto również zwiedzić historyczne centrum Palermo, katedrę w Monreale, Syrakuzy oraz zobaczyć piękny wapienny klif Scala dei Turchi. Jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie jest szeroka plaża San Vito Lo Capo. Klimatyczne miasteczka, piękne widoki i plażowanie. Sycylia to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek rodzin z dziećmi.

Kolejnym pomysłem na urlop jest Sardynia. To druga co do wielkości włoska wyspa. Jej stolicą jest Cagliari. W mieście tym warto zobaczyć dzielnicę Castello, która jest najstarszą i jednocześnie najbardziej malowniczą częścią miasta. Znajdziemy w niej pochodzący z przełomu XIX i XX wieku bastion, a także amfiteatr rzymski. Wybierając się na wakacje na Sardynię warto znaleźć nocleg w mieście Olbia. Jest to popularny kurort turystyczny położony na samym wybrzeżu. Stanowi on znakomitą bazę wypadową do zwiedzania każdej części wyspy. Warto wybrać się stamtąd na zwiedzanie tzw. Grot Neptuna, czyli najbardziej znanych jaskiń Sardynii. Ta część Włoch oferuje piękne plaże, ciepłe morze, a także skaliste wybrzeża.

Gdzie na wakacje we Włoszech – jakie miasta warto zobaczyć?

Jadąc do Włoch na wakacje, nie można odpuścić zwiedzania stolicy kraju, czyli Rzymu. Jest to miasto wypełnione różnymi atrakcjami. Najważniejszym zabytkiem i obowiązkowym punktem zwiedzania jest oczywiście Koloseum. Jest to starożytny amfiteatr, który w czasach swojej świetności mógł pomieścić od 45 do 50 tys. widzów. Stolica Italii przepełniona jest klimatem starożytnego świata. Właściwie na każdym kroku możemy spotkać antyczne zabytki. Przykładem mogą być: Panteon, Forum Romanum czy Zamek Świętego Anioła. Dużą zaletą Rzymu jest fakt, że dolecimy tam tanimi liniami lotniczymi, co pozwala na stosunkowo tanie zorganizowanie wakacji z dziećmi, partnerką lub znajomymi.

Jednym z najpiękniejszych miejsc we Włoszech jest bez wątpienia Wenecja. Znajduje się ona w północnej części kraju. Miasto to słynie z pięknych kanałów, które możemy przemierzać na gondoli, podziwiając wąskie uliczki. Warto wybrać się również na zwiedzanie Piazza San Marco, czyli największego placu Wenecji oraz wizytówki miasta, czyli Bazyliki św. Marka. Wenecja słynie także z pięknych mostów. Warto tutaj wymienić, chociażby Most Rialto, który spina ze sobą obydwa brzegi Canale Grande czy słynny Most Westchnień, który znajduje się tuż za Pałacem Dożów.

Będąc na północy kraju, warto zabrać współtowarzyszy podróży do Mediolanu. Jest to miasto uważane za europejską stolicę mody. Symbolem miasta jest katedra, która uznawana jest za jedno z najciekawszych miejsc we Włoszech. Gotycka budowla jest jednym z największych kościołów w Europie. Tuż przed nią znajduje się słynny Piazza del Duomo, czyli plac katedralny. Jest to miejsce znane ze wszystkich pocztówek. Będąc w stolicy Lombardii, warto także zobaczyć Galerię Wiktora Emmanuela II oraz słynny obraz „Ostatnia Wieczerza” autorstwa Leonarda da Vinci.

Co jeszcze warto zobaczyć, jadąc do Włoch? Najpiękniejsze jeziora, plaże i wybrzeża

Włochy to kraj bogaty w malownicze jeziora. Największe w całych Włoszech jest jezioro Garda. Położone jest ono u podnóża Alp i słynie z wysokiej linii brzegowej. Drugim słynnym jeziorem jest Como. Oba miejsca odznaczają się malowniczymi widokami, a liczne biegnące wzdłuż nich trasy rowerowe są rajem dla osób aktywnych fizycznie. Godnym uwagi jest także jezioro Lago Maggiore. Włochy to bardzo górzyste państwo. Warto wybrać się również w Dolomity, które stanowią idealny cel pieszych wędrówek.

Otoczony ze wszystkich stron morzem kraj to również wspaniałe wybrzeża. Często stanowią one głównym cel podróży do Włoch. Jednym z najpiękniejszych jest Wybrzeże Amalfi. Według niektórych jest ona jednym z najpiękniejszych na świecie. Charakteryzuje je piękna, skalista linia brzegowa. Podobnym klimatem odznacza się położone w Ligurii Cinque Terre oraz zlokalizowany w Apulii Półwysep Gargano.

Włochy są wręcz idealnym miejscem na wakacje. Kraj ten bogaty jest w różnego rodzaju atrakcje, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele głównych atrakcji turystycznych jest obleganych, ale z łatwością można znaleźć miejsca, w których nie spotkamy tłumów turystów. Włochy to najpiękniejsze plaże, malownicze zatoki, wysokie góry i wspaniałe jeziora. Czyni to podróż do Italii idealnym sposobem na spędzenie wakacji.

11 / 100

Dodaj komentarz