walka z podbrodkiem

Drugi podbródek to zmora wielu osób, nie tylko tych otyłych. Fałdki na szyi tworzą się również ze względu na wiotczenie skóry, czyli naturalne następstwo upływu lat. Są jednak sposoby na to, aby pozbyć się drugiej brody. Nie trzeba od razu sięgać po medycynę estetyczną – wystarczą różnorodne ćwiczenia na podbródek. One naprawdę działają, to nie ściema. Wystarczy kilka minut dziennie, aby usprawnić mięśnie twarzy i unieść brodę. Poznaj łatwe sposoby na pozbycie się drugiego podbródka.

Drugi podbródek – przyczyny powstawania

Drugi podbródek to nic innego jak płaty skóry, które w formie fałdek gromadzą się w okolicach szyi. Co odpowiada za powstanie drugiego podbródka? Ta mało estetyczna broda zazwyczaj kojarzona jest z niezdrowym trybem życia i jedzeniem tuczących potraw. Rzeczywiście taki sposób funkcjonowania ma wpływ na tworzenie się drugiej brody. Jednak nie jest to jedyny czynnik generujący szyjne fałdki.

Drugi podbródek to problem, który dotyczy nie tylko osób otyłych. Obecność zwielokrotnionego podbródka może wynikać z wielu różnych przyczyn. Na powstawanie ponadprogramowych podbródków wpływają m.in. uwarunkowania genetyczne, problemy hormonalne czy nawet nieodpowiednia postawa ciała.

Na co dzień zapewne nie zwracasz na to uwagi, ale pomyśl, ile razy zginasz szyję, żeby popatrzeć w telefon? Na pewno dużo, a to przecież nie jedyna sytuacja, a w której używasz swojego karku. Zresztą na podbródek może wpływać też postawa przyjmowana w trakcie snu, a tej nawet pomimo szczerych chęci, nie jesteś w stanie kontrolować w stu procentach.

Druga broda może również pojawiać się u osób z zespołem jelita drażliwego albo problemami z tarczycą. Jednak warto też pamiętać o tym, że nadprogramowy podbródek nie zawsze musi wiązać się z chorobą czy niezdrowym stylem życia. Tak naprawdę przy odpowiednim ułożeniu szyi, praktycznie każdy może doszukać się fałdek pod brodą.

Obecność podbródków wynika z tego, że skóra szyi oraz twarzy jest bardzo delikatna i szybko traci jędrność. Dodatkowo wraz z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za odpowiednie nawodnienie skóry. Wszystkie te czynniki zaczynają nasilać się już po 30. roku życia. Można więc powiedzieć, że zwisające fałdki są naturalną oznaką starzenia.

Czy ćwiczenia na podwójny podbródek działają?

Drugi podbródek nie jest zły czy groźny w kontekście zdrowotnym. Fałdki na szyi są jednak mało estetyczne i dlatego warto coś z nimi robić. Nie musisz od razu wykonywać jakichś zabiegów czy próbować medycyny estetycznej – no bez przesady. Drugi podbródek można zredukować przy pomocy regularnych ćwiczeń mięśni twarzy.

Czy ćwiczenia na podwójny podbródek naprawdę działają? Otóż tak. Nie jest to jakieś tam przypadkowe wyginanie twarzy, a specjalne ruchy, które służą wzmocnieniu mięśni i poprawie jędrności w obszarze szyi. Dodatkowo ćwiczenia pobudzają krążenie, a także usprawniają regenerację skóry.

Połączenie tych wszystkich korzyści prowadzi do naturalnego uniesienia brody oraz eliminacji zbędnych fałdek. Pamiętaj, że najlepsze efekty ćwiczeń na podbródek uzyskasz dzięki regularności. Trening podbródka należy wykonywać raz lub nawet dwa razy dziennie. Cały rytuał powinien trwać kilka minut. Jeśli będziesz systematyczny, to z pewnością wysmuklisz okolice szyi i zobaczysz poprawę w elastyczności skóry.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? – skuteczne ćwiczenia

Ćwiczenia na pozbycie się drugiego podbródka przybierają różne formy. Fałdki można wyeliminować dzięki odpowiednim ruchom głowy, żuchwy oraz szyi. Nie są to wcale skomplikowane działania, a więc każdy na spokojnie da radę je wykonać.

Kilkuminutowy trening podbródka warto zacząć od wolnych obrotów głowy w prawo i w lewo. Następnie można przejść do ruchów w górę oraz na dół. Przy wykonywaniu tych ćwiczeń skup się na napięciu mięśni szyi – inaczej ich nie wzmocnisz.

Kolejne ćwiczenia mogą brzmieć trochę śmiesznie, ale naprawdę potrafią zdziałać cuda. Przykładowa praktyka, która eliminuje drugi podbródek, opiera się na jak najdalszym wysuwaniu języka. Serio, nie kituję. W trakcie ćwiczenia połóż język na brodzie i pulsującymi ruchami przesuwaj go coraz bardziej do przodu. Całość wykonuj przez kilka sekund i powtórz 20-30 razy.

Następne ćwiczenie bazuje na odwrotnym ruchu języka. Tym razem nie wysuwasz go, tylko chowasz. Połóż dłoń tuż pod szczęką, a następnie zamknij usta i zacznij cofać język w głąb jamy ustnej. Przy wykonywaniu tej czynności powinieneś czuć ruch mięśni twarzy.

Podczas treningu podbródka możesz też poćwiczyć całowanie z… sufitem. Już tłumaczę, o co mi chodzi. Na fałdki z szyi dobrze działa aktywność, podczas której odchylasz głowę do góry, a następnie układasz usta, jak do pocałunku. Udając, że dajesz buziaka sufitowi, będziesz naprzemiennie rozluźniał i napinał mięśnie podbródka, a także szyi. Te ruchy mogą przynieść naprawdę świetne skutki.

Do efektywnych ćwiczeń na drugi podbródek należy również zaciskanie warg po wcześniejszym ułożeniu ich w dzióbek. Stwórz z ust prostą i cienką linię, a następnie wytrzymaj w takiej pozycji przez kilka sekund. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia z pewnością poczujesz pracę brody.

Wśród aktywności ujędrniających okolicę szyi warto wyróżnić też ćwiczenie, do którego musisz przygotować się w następujący sposób:

  • składasz dłonie jak do modlitwy,

  • odginasz kciuki i układasz je na podbródku,

  • lekko przyciskasz palce do brody.

W takiej pozycji zacznij poruszać żuchwą w górę i dół. Dla najlepszego efektu w każdej z pozycji warto wytrzymać kilka sekund. Cały zabieg powtórz około 10 razy.

Oprócz czynności związanych z ruchami twarzy oraz jej okolic, do codziennych treningów podbródka warto wdrożyć też ćwiczenia emisyjne. Polegają one na głośnym i wyraźnym wypowiadaniu samogłosek (a,e,i,o,u,y). Podczas wymawiania liter pamiętaj o szerokim otwieraniu ust.

Czy masaż twarzy może zlikwidować drugi podbródek?

Ćwiczenia na podbródek możesz uzupełnić o masaż twarzy, który również potrafi zdziałać cuda przy fałdkach szyjnych. Jak go wykonywać? Do masażu twarzy często wykorzystuje się gadżety typu rollery, ale wcale nie musisz kupować od razu jakichś specjalnych zestawów pielęgnacyjnych. Na spokojnie możesz wymasować się także swoimi własnymi rękami.

Automasaż składa się z wielu sekwencji, które można wykonywać pojedynczo albo w grupach. Najprostszym rodzajem masażu jest naprzemienne przesuwanie dłońmi wzdłuż szyi. Pamiętaj tylko, aby robić to od dołu do góry! W końcu podbródek ma się unieść, a nie sfałdować gdzieś u podstawy karku.

Innym sposobem na masaż antypodbródkowy jest delikatne naciąganie skóry szyi do tyłu. Aby wykonać tę czynność, połóż czubki palców w okolicy krtani, a następnie przesuń dłońmi w poprzek szyi, w stronę karku.

Kolejny sposób na pozbycie się drugiego podbródka polega na oklepywaniu go wierzchnią stroną dłoni. Zanim zaczniesz to robić, wysuń dolną szczękę do przodu i unieś głowę do góry. Następnie przystąp do lekkiego uderzania fałdek. Zabieg ten pomoże rozbić złogi tłuszczu oraz pobudzi układ limfatyczny.

Aby pozbyć się nadprogramowego podbródka, możesz także wykonywać okrężne ruchy w okolicy szczęki. Wykorzystaj do tego dwa palce – wskazujący oraz środkowy. Najlepiej jest wprowadzić tę czynność do codziennej rutyny poprzez masaż przy nakładaniu kremu na twarz.

Oprócz masowania skóry możesz również ją podszczypywać. Zabieg ten pobudza krążenie, a więc dobrze jest włączyć go do codziennej rutyny. Warto szczypać skórę po masażu lub podczas porannego czy wieczornego mycia twarzy. Pamiętaj, żeby robić to lekko. Nie chodzi przecież o sprawianie sobie bólu, a o zaktywizowanie komórek naskórka do pracy.

17 / 100

Dodaj komentarz