Co zabrać ze sobą w podróż biznesową?

wyjazd sluzbowy co zabrać

Spis treści

Globalizacja rynków biznesowych otwiera przed nami nowe ścieżki kariery. Nierzadko musimy jednak ciężko pracować na to, aby wyrobić sobie renomę w środowisku, w którym na co dzień się obracamy. Podróże biznesowe stały się więc punktem harmonogramu większości z nas, jednak nie zawsze wiemy, jak się do niej przygotować. Bo przecież kto z nas lubi ślęczeć przed pustą walizką i zastanawiać się, co powinno się w niej znaleźć? No chyba, że mamy kochającą żonę czy dziewczynę, która zrobi to za nas. Ale…nie bądźmy tacy panowie, samodzielność, to ważna rzecz.

Jednak nasza rola nie powinna ograniczać się tutaj do zwykłego „podawacza”. Tylko my wiemy, co będzie nam potrzebne w podróży biznesowej, ale czasem nie sposób spamiętać, czego ostatnim razem nie mieliśmy ze sobą, a bardzo by nam się to przydało. Dlatego śpieszymy z pomocą i podpowiadamy, co powinno się znaleźć w męskiej walizce na wyjazd służbowy.

Porządna walizka biznesowa – bez niej ani rusz

Przygotowywanie się do podróży biznesowej powinniśmy rozpocząć od przyjrzenia się bliżej kondycji naszej walizki. To w końcu w niej chcemy pomieścić nie tylko swoje misternie komponowane stylizacje na kolacje z nowymi kontrahentami, ale również sprzęt technologiczny niezbędny do przeprowadzenia pomyślnych negocjacji. Dlatego też przed wyjazdem warto rzucić okiem na naszą starą walizkę. Jeśli nie spełnia wymagań ani pod względem technicznym, ani estetycznym, warto wybrać się do sklepu po nowiusieńką towarzyszkę podróży.

Warto, by miała cztery kółka łożyskowe z silikonu lub kauczku, dzięki czemu manewrowanie nowym sprzętem pójdzie jak po maśle. Mile widziany jest również wytrzymały materiał oraz dobrze zorganizowane wnętrze walizki. Kieszenie na laptopa, dokumenty czy inne gadżety pomogą nam w szybkim odnalezieniu się w zawartości naszej walizki.

Gadżety elektroniczne

Dzisiejsze realia biznesowe i marketingowe znacznie odbiegają od tych znanych jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie spotkania biznesowe z udziałem sprzętów zaawansowanych technologiczne to powszechna praktyka, która znacznie ułatwia sprawne przeprowadzanie ważnych eventów biznesowych. Dlatego w męskiej walizce na wyjazd służbowy nie powinno zabraknąć kompaktowego notebooka czy tabletu, dzięki któremu przedstawimy naszą koncepcję działań biznesowych w postaci zdjęć, wykresów czy grafik komputerowych grupie potencjalnych klientów czy inwestorów. Nie można oczywiście zapomnieć o smartfonie, jednak chyba o jego obecności nie trzeba nikomu przypominać. Warto również wziąć ze sobą słuchawki – wyciszenie się przed być może spotkaniem ważącym na dalszych losach w biznesie może okazać się nieocenione.

delegacja

Organizer na dokumenty

Nie wszystko da się spakować w pliku multimedialnym, a dokumenty w wersji papierowej w dalszym ciągu są niezwykle istotną częścią każdego spotkania „na szczycie”. Dlatego warto pokazać się z dobrej strony i błysnąć poważnym podejściem do tematu. Organizer na dokumenty pomoże nam zebrać w jednym miejscu wszystkie istotne „papierki” i uporządkować je według swojego, klarownego systemu. Takim oto sposobem usprawnimy swoją pracę, a zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na bardziej produktywne czynności.

Podróżny zestaw naprawczy

Nigdy nie wiadomo, co nas czeka w podróży biznesowej, dlatego warto być gotowym na każdą ewentualność. Przenośny zestaw do szycia przyda się, kiedy za mocno pociągniemy za guzik lub rozprujemy sobie spodnie na wystającym gwoździu. Dobrze mieć przy sobie również apteczkę, plaster na otarcia czy lek przeciwbólowy już niejednemu aspirującemu biznesmenowi uratowały życie.

Garderoba biznesowa i nie tylko

Oczywiście znaczną część walizki zajmą nam same ubrania. Jak wiadomo, w wielu firmach i przedsiębiorstwach obowiązuje ścisły business code, dlatego elegancka garderoba po prostu musi znaleźć się w naszej walizce lub pokrowcu na garnitur. Jednak nie samą pracą człowiek żyje, a after party po prelekcjach czy prezentacjach jest wyśmienitą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Dlatego przyda się także nieco bardziej smart-casualowy ootfit. Jednak dresy raczej powinniśmy zostawić w czeluściach naszej domowej garderoby.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy