Waporyzacja – czym jest i jak wybrać dobry waporyzator

Spis treści

Inhalacja bezdymna, waporyzacja, vaporizer – te pojęcia nadal pozostają dla wielu niezrozumiałe, jednak zmienia to się w bardzo szybkim tempie. Temat odparowania aktywnych substancji z ziół staje się coraz bardziej nośny i zyskuje grono zwolenników. Co warto wiedzieć na temat waporyzacji zanim się ją zastosuje i jak dobrać odpowiedni waporyzator? Podpowiadamy.

Waporyzacja ziół i jej korzyści

Waporyzacja polega na podgrzaniu ziół do takiej temperatury, w której dochodzi do odparowania z nich substancji aktywnych. W ten sposób powstaje para, która zostaje wykorzystana do wykonania inhalacji. Dlaczego to rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników? W dużej mierze powodem tego jest unikanie dymu dzięki temu, że zioła nie zostają spalane. Trzeba wiedzieć, że żaden dym nie jest zdrowy dla naszych dróg oddechowych, nawet ten powstały na skutek palenia ziół. Ale to nie koniec korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie waporyzacji.

Wśród kolejnych zalet wymienia się także to, iż jest ona znacznie bardziej wydajną drogą do wydobycia z ziół substancji aktywnych niż przy paleniu. W drugim przypadku znaczna ich część po prostu ulega zniszczeniu za co odpowiada zbyt wysoka temperatura.

Oprócz walorów zdrowotnych przyczyniamy się także do dobrej kondycji naszego portfela, a więc oszczędności finansowych. Jeśli skutkiem waporyzacji, jest większa wydajność ziół, to siłą rzeczy po prostu zmniejszymy częstotliwość ich kupowania.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że waporyzacja w starciu z paleniem wygrywa także pod względem dyskrecji. Powstała na jej skutek para ma o wiele mniej intensywny aromat, a poza tym znika on także o wiele szybciej.

Waporyzacja - czym jest i jak wybrać dobry waporyzator - MrGentleman.pl

Waporyzator – jak odparować zioła i który wybrać?

Waporyzator jest urządzeniem dzięki któremu waporyzacja w ogóle ma rację bytu. Aby była ona skuteczna należy bezwzględnie zadbać o odpowiednią temperaturę, a do tego potrzebne jest dobrze dobrane urządzenie. Pod pojęciem odpowiednia kryje się zarówno odpowiednio wysoka, aby rozpocząć parowanie substancji aktywnych i jednocześnie na tyle niska, aby zioła się nie zapaliły (niedopuszczenie do powstania dymu). Zadaniem waporyzatora jest wytworzenie takiej temperatury, ale aby tak się stało, należy postawić na właściwy model. Jaki więc?

Na rynku jest bardzo dużo waporyzatorów do wyboru zarówno tych z górnej, jak i dolnej półki cenowej. Aby jednak mieć pewność, że urządzenie spełni swoją funkcję i jednocześnie będzie w pełni bezpieczne, warto wybrać model wykonany z dobrej jakości materiałów. Przede wszystkim ich zadaniem jest zapewnienie ochrony przed działaniem wysokich temperatur. Jeśli się o takie nie zatroszczymy, wówczas możemy przyczynić się do powstania problemów zdrowotnych.

Do wyboru mamy waporyzatory stacjonarne oraz przenośne. Zaletą pierwszych jest niewątpliwie duża moc, a poza tym wydajność. Para jest w nich zdecydowanie lepszej jakości niż w przypadku mobilnych modeli. Ważne jest także to, że może z nich korzystać kilka osób, a ponadto fakt iż nie musimy ich ładować. Z kolei waporyzatory przenośne są bardzo wygodne przez swoją mobilność i niewątpliwie dyskretne. Ponadto nie mają dużych gabarytów.

Wybierając waporyzator zwróćmy uwagę na jego zakres regulacji temperatury, a ponadto czas nagrzewania. Nie bez znaczenia pozostaje także pojemność komory oraz metoda inhalacji. Nie bez znaczenia pozostaje również to, czy wyposażony jest w automatyczne wyłączanie. To świetna opcja dla zapominalskich.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być