3 biografie, które każdy mężczyzna powinien przeczytać

Spis treści

3 biografie warte przeczytania

Jedne z najczęściej wymienianych cech idealnego mężczyzny to męskość, honor, zaradność, troskliwość, stanowczość oraz upór w dążeniu do celu. Poniższe biografie opisują osoby, które te cechy z pewnością posiadają. Te pozycje nie tylko stanowią świetną rozrywkę na pochmurne dni, ale zmieniają także sposób myślenia czytelnika. Trzy historie z pozoru zupełnie różnych osób, które po prostu należy przeczytać. Każda z tych książek zawiera przesłanie, życiową lekcję, która na długo zostanie w pamięci odbiorcy.

Jakub Błaszczykowski & Małgorzata Domagalik – „Kuba”

Jakub Błaszczykowski i Małgorzata Domagalik – „Kuba
Jakub Błaszczykowski i Małgorzata Domagalik – „Kuba”

Z powodu ogromnej tragedii w dzieciństwie, Jakub Błaszczykowski niechętnie mówił o swojej przeszłości. Tym razem za namową Małgorzaty Domagalik, postanawia otworzyć się i opowiedzieć o swoim życiu. W przejmująco szczerych wyznaniach, poznajemy życie Kuby, które z pozoru usłane różami, okazuje się być bardzo trudne. Wspomina o swoich kłopotach w okresie dorastania, śmierci mamy, ale również o swojej krętej drodze na szczyt kariery. Ujmuje nas jego szczerość, choć da się zauważyć, że dzieciństwo odcisnęło na nim straszne piętno. Mimo tego nie poddał się, a wszystkie przeciwności losu ukształtowały jego niezłomny charakter, który pokazuje w każdym meczu.

Biografia została napisana w formie wywiadu rzeki, swobodny styl z pewnością pomoże nam w odbiorze książki. Spora czcionka, dużo zdjęć oraz fascynujące historie, okraszone nutą humoru – to wszystko sprawia, że od książki nie idzie się oderwać.

Jakub Błaszczykowski – człowiek, którego upór w dążeniu do celu i stanowczość, zaprowadziły na największe stadiony świata.

Chris Kyle – „Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach armii amerykańskiej”

Snajper Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii. Outlet - Książki
Chris Kyle – „Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach armii amerykańskiej”

Chris Kyle był skromnym człowiekiem pochodzący z Teksasu, patriotą, którego marzeniem było wstąpienie do amerykańskiego wojska. Odrzucony przez Marynarkę, zdecydował się wstąpić do mało znanego wtedy oddziału SEALS. Książka opowiada o jego doświadczeniach na polu bitwy, które były dla niego ważne, rozpoczynając od szkoleń, kończąc na relacji z misji w Iraku. Chris nie bał się mówić wprost o sytuacji w wojsku, ubolewał nad tym, że jest ono przesiąknięte polityką. Wszystko opisał ze swojej perspektywy – perspektywy dobrego człowieka, który przestrzegał zasady Bóg, rodzina, ojczyzna. Warto przeczytać, choćby tylko dlatego, aby nabyć szacunku dla osób walczących za swoją ojczyznę. Wiele ciekawych informacji i anegdot, często różniących się od oficjalnych stanowisk rządu czy mediów.

Książka powstała we współpracy z Jimem DeFelicem i Scottem McEwenem.

Z przykrością informuje, że autor książki Chris Kyle, został zastrzelony 2 lutego 2013 roku, przez byłego żołnierza cierpiącego na uraz powojenny. Kolejny powód, aby przeczytać tę biografię i okazać mu szacunek, poprzez przybliżenie sobie jego historii.

Chris Kyle – człowiek, którego męstwo i honor sprawiło, że dla przyjaciół stał się „Legendą”, a dla wrogów „Diabłem”.

James Bowen – „Kot Bob i ja – jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy”

Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy
James Bowen – „Kot Bob i ja – jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy”

Ta książka nie znalazła się tutaj przez przypadek. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie banalnej książki dla dzieci, o człowieku i kocie, którzy wspólnie przeżywają zabawne przygody. Nic bardziej mylnego. „Kot Bob i ja” to historia James Bowna, muzyka, leczącego się z uzależnienia od narkotyków. Pewnego dnia na klatce schodowej swojego socjalnego mieszkania spotyka rudego kota. Początkowo nie chce zaprzątać sobie nim uwagi, ale gdy zwierzę nie opuszcza go na krok, ustępuje i przygarnia go do siebie. Za ten dobroduszny gest kot odwdzięczył się Jamesowi najlepiej jak potrafił. Bowen zarabiał grając na ulicach, niestety, ludzie nie darzyli go sympatią, nie uznając tego za prawdziwą pracę. Dopiero kot Bob, którego James zabierał ze sobą, sprawił, że stał się on wreszcie „widzialny” dla ludzi. Bob przyciągał mieszkańców, dzięki czemu ludzie zaczęli interesować się także grającym na ulicy muzykiem. Kot sprawił, że jego pan wyszedł na prostą i odnalazł swoją drogę w życiu. W książce zawarte są wszystkie zdarzenia, które sprawiły, że człowiek i kocur stali się oddanymi przyjaciółmi. Poruszająca biografia, której z pewnością należy poświęcić uwagę.

James Bowen – zaradny i troskliwy mieszkaniec Londynu, który otrzymał nagrodę za okazaną kotu dobroć.

Miłego czytania!

Te i inne recenzje znajdziecie na moim blogu książkowym, którego prowadzę z pasją i zaangażowaniem. Będę wdzięczny za odwiedziny.

78 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy