10 powodów dla których mężczyzna powinien regularnie uprawiać seks

Spis treści

mężczyzna powinien regularnie uprawiać seks

Warto uprawiać seks. Jeśli kogoś należy przekonywać do seksu to damy Wam porcję solidnych argumentów. Przede wszystkim nie należy traktować seksu jako jednorazowej przyjemności, sposobu na powiększenie rodziny, wybryków dla małolatów albo niepotrzebnego zawracania głowy. Traktujmy seks jako solidną podstawę zdrowego ciała, duszy, relacji z innymi i z samym sobą. Przy tych wszystkich zasadach pamiętajmy, że seks to nie jest jednostronna zabawa. Traktujmy nasze partnerki dobrze, a odwdzięczą nam się niezapomnianą nocą. Teraz jednak skupmy się na tym, jakie skutki daje regularne uprawianie miłości.

1. Wzrost poczucia własnej wartości

Seks, a wysoka samoocena to ściśle zamknięty krąg. Im bardziej jesteśmy przekonani o własnej wartości, tym lepiej wykorzystujemy zbawienny wpływ seksu. Jeśli akceptujemy siebie i swoje ciało, możemy czerpać z seksu więcej przyjemności. Im więcej przyjemności wyciągniemy z sypialni, tym pewniej się czujemy przez resztę dnia. Regularne uprawianie seksu pozwala nam utrzymać naszą samoocenę na dobrym, wysokim poziomie.

2. Zmniejszona wrażliwość na stres

Stresują Cię publiczne wystąpienia i prezentacje? Denerwujesz się przed każdą rozmową z szefem? A może na co dzień pracujesz w stresujących warunkach? Zdecydowanie powinieneś zwiększyć dawkę seksu. Regularne stosunki zwiększają przyrost komórek w części mózgu odpowiedzialnej za regulowanie stresu, a tym samym pozwalają na lepsze radzenie sobie z nim. Stres sam w sobie nie zniknie, ale będziemy na niego przygotowani!

3. Poprawienie jakości snu

Orgazm to nie tylko szczytowanie, ale również błogie zasypianie. Zaraz po odbytym stosunku do organizmu wytwarzają się hormony prolaktyna oraz oksytocyna. O tym drugim hormonie słyszy się często, jednak w tym przypadku ważniejszy jest ten pierwszy – pozwala nam się wyciszyć i zapaść w głęboki sen. Co ciekawe, jeśli będziemy spać mało to może nam zabraknąć ochoty na seks! Wystarczy regularnie sypiać mniej niż 6 godzin dziennie by zaobserwować czterokrotny spadek seksualnych potrzeb!

4. Lepsza koncentracja oraz pamięć

Ponownie musimy się odwołać do orgazmu. Otóż okazuje się, że podczas szczytowania następuje gwałtowne dotlenienie komórek mózgowych. Mało tego, orgazm pobudza aktywność mózgu lepiej niż krzyżówki albo sudoku, które pobudzają go tylko w określonych obszarach. Najlepsze efekty, na koncentrację i pamięć, seks daje dopiero po 45 roku życia, jednak profilaktyka to również bardzo ważna sprawa.

5. Poprawienie kondycji ciała

Nie licząc szybkich numerków, seks zdecydowanie można zaliczyć jako trening na siłowni. Jest to aktywność na poziomie treningu na bieżni, przy czym skupiamy się na takich partiach ciała jak uda i plecy. Dodatkowo, sesja w łóżku pozwala nam spalić od 80 do 300 kalorii, zależnie od długości trwania treningu.

6. Naturalne łagodzenie bólu

Orgazm to niesamowita sprawa. Okazuje się, że jest on również najlepszym lekarstwem przeciwbólowym. Znowu do gry wchodzą hormony uwalniane podczas szczytowania. To właśnie one łagodzą wszelkie bóle. Zamiast unikać seksu z powodu migreny (co prawda częściej dotyczy to kobiet), potraktujmy to jako naturalne uśmierzanie bólu! Czy znacie przyjemniejszy lek?

7. Poprawienie stanu serca

Warto uprawiać seks minimum dwa razy w tygodniu, ponieważ zmniejszamy tym zagrożenie miażdżycą czy chorobą zakrzepową. Panowie, którzy utrzymują tę regularność, mają obniżony poziom aminokwasu zwanego homocysteiną. Nadmiar tego aminokwasu niekorzystanie wpływa na naczynia krwionośne, przez co zwiększa się ryzyko chorób serca. Wysoki poziom homocysteiny jest spowodowany złą dietą, ale również nadużywaniem alkoholu. Wniosek? Natura wiedziała co robi, tworząc nas podatniejszymi na seks po alkoholu.

8. Obniżone ciśnienie krwi

Zbliżenia intymne mają bardzo pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. I zdecydowanie nie należy tego bagatelizować, ponieważ nadciśnienie jest przyczyną zaburzeń erekcji! Leki na nadciśnienie tylko pogorszą stan Twojego libido. Zwłaszcza, że już jednorazowe niestanięcie na wysokości zadania jest wyjątkowo frustrujące. Zaburzenia erekcji to bardzo częsta przypadłość u mężczyzn, dlatego radzę nie liczyć, że Ciebie akurat ominie. Profilaktyka to podstawa do zdrowego życia. Całe szczęście, że w tym wypadku to uprawianie dużej ilości seksu.

9. Wzmocnienie systemu immunologicznego

Uprawiając seks zwiększasz ilość przeciwciał, które chronią Cię przed przeziębieniem bądź infekcją. Jednak nie należy wykorzystywać tego sposobu zbyt często do wzmocnienia swojego organizmu. Okazuje się, że miłosne treningi, już w ilości większej niż trzy razy w tygodniu, zmniejszają liczbę chroniących nasz organizm przeciwciał. Jak widać, umiar jest niezwykle ważny.

10. Zmniejszenie ryzyka raka prostaty

Regularny seks wpływa na prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych. W tym jednak przypadku, zdecydowanie należy iść na ilość. By zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty, należy doprowadzić do minimum dwudziestu… wytrysków w miesiącu. Ale co to dla nas, zdrowych mężczyzn!

24 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być