zakola u mezczyzn jak je ukryc

Cofnięta linia włosów jest nazywana również wysokim czołem lub zakolami. W większości przypadków wypadanie włosów u mężczyzn jest dziedziczne i związane z hormonami. Testosteron, ten sam hormon, który powoduje wzrost mięśni i twardnienie penisa, może zrujnować włosy. Choroba, stres lub leki tylko u części facetów walczących z zakolami mogą być ich przyczyną.

Pamiętaj, że nawet jeśli jesteś w tej większości, nie ma powodu, aby składać broń. Zwykle wizyta u fryzjera i dobór odpowiedniej męskiej fryzury pomaga przywrócić bujność czupryny pomimo nadmiernego wypadania włosów. Nie musisz zaczesywać włosów, aby zasłonić łysinę. Istnieją przecież skuteczne sposoby na wypadanie włosów, o których ci dzisiaj trochę opowiem.

Wysokie czoło — najczęstsze przyczyny

Jak powstają zakola? Za cofającą się linię włosów odpowiada hormon — testosteron. Tak, ten sam hormon, który czyni cię męskim. Kontroluje Twoją seksualność, sprawia, że rosną mięśnie i kiełkuje owłosienie. Jednak w skórze głowy testosteron jest przekształcany w dihydrotestosteron (DHT), na który wrażliwie reagują cebulki włosów: faza wzrostu włosa ulega skróceniu i często zostaje później całkowicie wyłączona. Dochodzi do cofnięcia się linii włosów i tworzenia zakoli. To, że dzieje się tak u około połowy wszystkich mężczyzn i zakola w młodym wieku pojawiają się u nich często już od 20 roku życia, a u drugiej połowy nie, wynika z ich genów. Jednak cofająca się linia włosów może również wskazywać na chorobę, łysienie androgenowe może mieć również inne przyczyny. Tylko lekarz może powiedzieć, czy jesteś nią dotknięty. Dlatego warto udać się do eksperta w przypadku nagłego, silnego wypadania włosów. Wybierz dermatologa lub trychologa, który w razie potrzeby wdroży odpowiednie leczenie. Są też inne powody cofania się linii włosów, takie jak:

  • Stres — podczas gdy niektórzy przybierają na wadze, innym tworzą się w wyniku stresu zakola.

  • Choroby tarczycy — nadczynność i niedoczynność tarczycy często prowadzą do wypadania włosów i tworzenia zakoli.

  • Nieprawidłowo dobrane kosmetyki do skóry głowy — wiele produktów do włosów w dzisiejszych czasach zawiera ostre chemikalia, które podrażniają skórę głowy. W najgorszym przypadku uszkadzają cebulki włosów i włosy nie odrastają.

  • Nieodpowiednia dieta i głodówki — w niektórych dietach w krótkim czasie do organizmu dodaje się zbyt mało składników odżywczych. Konsekwencje: przerzedzenie włosów, łamliwe paznokcie i ziemista skóra.

  • Palenie — dym papierosowy wysusza włosy i sprawia, że stają się łamliwe. Dlatego należy trzymać się z daleka od szkodliwego dymu na świeżym powietrzu i samemu również nie palić.

Masz wysokie czoło i zakola? Te fryzury pomogą Ci je ukryć!

Utrata włosów i nadmierne wypadanie zwłaszcza u młodych mężczyzn rodzi wiele pytań o skuteczne sposoby na zakola, ale również o to, jaką wybrać fryzurę męską, aby z jednej strony mieć modną fryzurę, a z drugiej, aby nasze zakola się nie rzucały w oczy. Pomoże ci na pewno dobry fryzjer, który wie jakie fryzury dla osób z zakolami są najbardziej odpowiednie i niezależnie od twojej długości włosów czy posiadanej grzywki pomoże ci dobrać taką fryzurę, abyś wyglądał w niej dobrze, a twoje włosy były podatne na układanie. Oto kilka moich wskazówek, jakie fryzury dla mężczyzn z zakolami są odpowiednie:

Włosy średniej długości

Masz cofniętą linię włosów, ale reszta jest nadal w dobrej kondycji? Wtedy szkoda byłoby obciąć gęste włosy na bardzo krótko. Włosy, gdzie występują zakola, noś krótkie, a pośrodku głowy noś dłuższe. Sięgnij po produkty do stylizacji, zmierzwij włosy i pozwól im swobodnie opaść na czoło. Różne długości wizualnie zwiększają objętość — nawet w prześwitujących obszarach. Możesz także odwrócić uwagę od zakoli dzięki ekstrawaganckiemu wyborowi à la Elvis z lat sześćdziesiątych. A najlepsze jest to, że fryzura w tym stylu byłaby tylko w połowie tak fajna bez niewielkiej, cofniętej linii włosów. Za pomocą produktów do stylizacji utrwal tzw. pompadour, aby dobrze się trzymał.

Długie włosy

Z dumą nosisz długie włosy, ale zauważyłeś pierwsze oznaki tworzenia się zakoli? Nie ma problemu, tutaj też mam rozwiązanie. Zwiąż włosy w ciasny warkocz, aby skupić się na twarzy, a nie na cofającej się linii włosów. Możesz zdecydować się również na męski kok, w którym kilka kosmyków może opaść na zakola.

Łysy

Praktyczny, męski, seksowny: w dzisiejszych czasach faceci są dumni z tego, że są łysi. Aby ukryć cofającą się linię włosów łysa głowa jest problematyczna tylko dla mężczyzn o nierównym jej kształcie.

Jak układać włosy, aby ukryć zakola?

Wielu mężczyzn w młodym wieku ma cofającą się linię włosów. Dzięki doborowi odpowiedniej fryzury i stylizacji można jednak doskonale ukryć prześwity na głowie. Od czego zacząć? Najpierw podstawy: Jeśli to możliwe, zawsze używaj matowych produktów do stylizacji zamiast błyszczących, takich jak żel do włosów. Wszystko, co błyszczy, sprawia, że włosy wyglądają na cieńsze. Co dalej? Kolor włosów. Masz małe zakola i do tego zaczynasz martwić się o swoje pierwsze siwe włosy? Najlepiej je zafarbuj na swój naturalny kolor. Cięcie? Jeśli nosisz krótkie włosy, przejścia do jasnych obszarów na czole są znacznie mniej zauważalne. Jeśli masz już stosunkowo wysokie czoło i wydłużoną twarz, taka krótka fryzura będzie wyglądała dobrze. Ale uważaj: mężczyźni o bardzo jasnych włosach powinni wybrać inną fryzurę, ponieważ zbyt krótkie cięcie sprawia, że zaczyna prześwitywać im skóra głowy.

Co jeszcze możesz zrobić? Noś brodę. Broda zawsze będzie modna i jest szczególnie korzystna dla mężczyzn z cofniętą linią włosów, ponieważ zarost można wykorzystać do stworzenia nowego akcentu, który skutecznie odwróci uwagę od zakoli. Szczególnie mężczyźni o bardzo krótkich włosach czerpią korzyści z seksownego wyglądu brody. Ważne jest, aby była ona regularnie podcinana i pielęgnowana. Nie bój się trendy fryzur. Modne podcięcie to idealna fryzura na zakola. Boki są skrócone, a górny włos dłuższy. Kontrast automatycznie sprawia, że dłuższe włosy wydają się bardziej obszerne, co z kolei ukrywa prześwity.

Jak ograniczyć łysienie?

Najpierw zła wiadomość: wypadanie włosów jest w większości dziedziczne. Jeśli jest to wina genetyki, zwykle problem zaczyna się między 20 a 30 rokiem życia. Teraz dobra wiadomość: szybki postęp wypadania włosów można przynajmniej opóźnić, a w najlepszym przypadku zatrzymać. Nawet jeśli jest to trudne: nie pozwól, aby tworzące się zakola Cię stresowały — spowoduje to tylko większe wypadanie włosów, ponieważ stres może być również przyczyną tworzenia się zakoli. Dlaczego? Jeśli twoja skóra głowy jest bardzo napięta z jego powodu, do cebulek włosów nie są dostarczane wystarczające ilości składników odżywczych. Wypadanie włosów, które zaczyna się na czole, jest zwykle dziedziczne. Istnieją środki, które mogą przynajmniej zatrzymać postęp cofającej się linii włosów i wspierać produktywność nadal aktywnych cebulek włosów, na przykład szampon na zakola lub stosowanie wcierek, bądź olejku rycynowego na zakola. W większości przypadków musisz jednak codziennie nakładać produkty na skórę głowy. Jeśli przestaniesz ich używać, zakola znowu zaczną się pogłębiać.

Co jeszcze możesz zrobić? Zadbać o swoją dietę. Korzyści płynące ze zdrowej i zbilansowanej diety są dobrze znane. Ale: czy wiesz, że jedzenie również może mieć wpływ na wypadanie włosów? Aby cebulki włosów miały dostęp do składników odżywczych, muszą one zostać wchłonięte do organizmu przez pożywienie. Cynk, witaminy z grupy B i selen powinny być obecne w twojej diecie w wymaganych ilościach. W te składniki odżywcze bogate są na przykład orzechy, ale także większość warzyw i ryb. Nie wierz w magiczne tabletki na zakola, ponieważ tak naprawdę mogą one jedynie pomóc uzupełnić ci niedobory witamin, co możesz zrobić właśnie dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie. Przy okazji: nawet osoby z dziedziczną predyspozycją do zakoli powinny zwracać uwagę na swoją dietę i unikać stresu, ponieważ jedno i drugie może wpływać na cofającą się linię włosów niezależnie od genów.

W przypadku łysienia androgenowego często nie wystarczą jednak domowe sposoby. Zakola powstają na skutek uszkadzania mieszków włosowych przez testosteron, na skutek genetyczny, dlatego nie istnieje lek na zakola i porost włosów. W takiej sytuacji należy zdecydować się na profesjonalne zabiegi, które poprawią mikrokrążenie, takie jak masaż głowy, tyłu głowy i skroni specjalnym masażerem. Możliwe jest też zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, która stymuluje przepływ krwi w skórze, wspomagając zakorzenienie włosa i mikrokrążenie. Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jako metoda redukcji nadmiernego wypadania włosów, lub skorzystanie z lasera niskiej mocy powinny być metodami wypróbowanymi przez ciebie, zanim zdecydujesz się na zabieg przeszczepu włosów.

11 / 100

One thought on “Wysokie czoło i zakola u mężczyzn — jak je ukryć? Sprawdzone rady”

Dodaj komentarz