Tinder to nie wszystko! Jak jeszcze możesz znaleźć miłość online?

Spis treści

Tindera chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa działa niemal na całym świecie. Osoby pragnące miłości często szukają nowych rozwiązań, bo Tinder, mimo swojej popularności, nieco odchodzi już do lamusa, a przynajmniej nie kojarzy się zbytnio z romantyzmem. Dowiedz się, gdzie jeszcze możesz znaleźć swoją drugą połówkę!

 

 

Badoo – największa konkurencja Tindera

Badoo to ogromnie popularna aplikacja, z której korzystają osoby w różnym wieku. Jej zaletą jest fakt, że można jasno określić w profilu to, czego się oczekuje. Na Tinderze niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w których jedna osoba szuka miłości na całe życie, a jej rozmówca towarzystwa na jedną noc. Apka pozwala nowo poznanym osobom nie tylko na czatowanie, ale także rozmowy z kamerką.

Ciekawą opcją są klipy, czyli możliwość nagrania krótkich filmików z odpowiedziami na randomowe pytania. Użytkownicy mogą je zobaczyć, dzięki czemu są w stanie lepiej Cię poznać. Nagrania wpływają także na wiarygodność, która na Badoo i tak jest duża, ponieważ trzeba przejść kilkustopniowy proces weryfikacji, aby mieć konto w serwisie.

W trosce o komfortowe użytkowanie aplikacji ma ona specjalne systemy, które blokują nieprzyjemne wiadomości czy zamazują zdjęcia miejsc intymnych. Dopiero gdy użytkownik wyrazi zgodę na zobaczenie fotki penisa czy innej części ciała, będzie mógł ją wyświetlić. Na Badoo da się wykupić program Premium, który daje możliwość m.in. podglądania, kto polajkował Twój profil.

Bumble – zegar tyka…

Bumble to aplikacja nie tylko dla szukających miłości, ale też innych relacji. Użytkownik określa na początku, czy chodzi mu o głębokie uczucie, czy jedynie koleżeńską znajomość lub relacje biznesowe. To będzie opcja dla Ciebie, jeśli jesteś nieśmiały. Na Bumble jest taka zasada, że to kobieta musi napisać do faceta jako pierwsza. Od sparowania ma na to jedynie 24 h, więc zegar cały czas tyka, ale przynajmniej nie czeka się długo na to, jaką podejmie decyzję.

W Bumble możesz podłączyć do konta swój profil na Instagramie oraz Spotify. Muzyka to dobry temat do pierwszych wspólnych rozmów. Apka jest bezpłatna, ale da się wykupić usługę Bumble Boost, dzięki której można np. cofnąć odrzucenie któregoś kandydata, gdy niechcący zrobi się swipe w lewo. Kto wie, może w ten sposób da się uratować kontakt z tą jedyną?

happn – a może się już widzieliśmy?

happn to aplikacja o ciekawej koncepcji, która pozwala na poznanie osób, z którymi już gdzieś można się było spotkać. Z pomocą lokalizacji oprogramowanie proponuje użytkownikom kandydatów, z którymi przebywali np. na tej samej imprezie, w kawiarni czy w centrum handlowym. Być może już widziałeś swoją wybrankę? happn pomoże Ci ją odnaleźć, jeśli odwiedzacie te same miejsca.

Nie musisz się martwić o niebezpiecznych stalkerów, ponieważ happn nie pokaże nikomu dokładnie, gdzie przebywasz aktualnie. Da się tu przeglądać profile użytkowników i dawać im lajki, których nie widzą, dopóki ich nie odwzajemnią. Sprawdzenie profili, od których otrzymało się polubienie, jest możliwe tylko w płatnej wersji apki. happn cechuje się też krótkimi wiadomościami FlashNote, które można komuś wysłać po wzajemnym dopasowaniu.

Jakie są zalety szukania miłości online?

Zaletą aplikacji randkowych jest to, że każdy ma duży wybór partnerów. Nie trzeba iść do klubu czy kawiarni i poznawać akurat tych ludzi, którzy też postanowili się tam wybrać. Na apce masz dostęp do wszystkich zainteresowanych ze swojej okolicy. Wiesz, że również szukają nowych znajomości. Internet pozwala na większą śmiałość i zdecydowanie łatwiej jest do kogoś napisać za pośrednictwem aplikacji, niż zagadać na żywo.

Zaletą, ale równocześnie dla niektórych wadą, może być to, że nie każdy szuka na apkach miłości na całe życie. Dla sporej części osób jest to metoda na znalezienie partnera lub partnerki jedynie do seksu. I jest to jak najbardziej okej, ale warto od razu zakomunikować to na swoim profilu. W tym właśnie dobrze wypada Bumble. Poza tym randkowanie online to po prostu szansa na poznanie świetnych ludzi, których normalnie nie spotkałoby się w życiu codziennym. Chyba każdy z nas zna jakąś parę, która poznała się właśnie w sieci i tworzy świetny związek. To może spotkać i Ciebie!

Aplikacje randkowe – kilka porad

Podczas przeglądania kolejnych profili pojawiających się na ekranie nie patrz tylko na zdjęcia. Zaglądaj do opisów i sprawdzaj, co dana osoba ma coś do powiedzenia. Może się zdarzyć, że zdjęcie na pierwszy rzut oka Cię nie zachwyci, ale za nim stoi osoba, która tak samo, jak Ty kocha kawę speciality, filmy Marvela czy oglądanie koszykówki po nocach.

Stwórz swój profil tak, aby coś o Tobie mówił. Zawrzyj w opisie coś, co wyróżnia Cię na tle innych. Może to być np. nietypowe zainteresowanie. Napisz, czego szukasz na aplikacji i jeśli to możliwe, podłącz swój profil na Instagramie czy Spotify. Nie szczędź słów w swoim bio. Kto ma to przeczytać, z pewnością przeczyta. Być może miłość jest tuż za rogiem!

8 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Jak zostać trenerem personalnym?

Chcesz zostać trenerem personalnym? Kluczem do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie okaże się zdobycie wiedzy z zakresu fitness oraz uzyskanie