serial o superbohaterach

Serial The Boys to prawdziwy hit platformy Prime Video. Ekranizacja komiksu o superbohaterach zyskała znakomitą oglądalność już w 2019 r., kiedy wyszedł jej pierwszy sezon. Chłopaki do dziś mocno trzymają się w czołówce najlepszych produkcji spod znaku Amazon Studios. Serial opowiada nie tylko o nadprzyrodzonych herosach, ale także o społeczno-politycznych problemach rzeczywistego świata. Nie jest to jednak smutna czy dramatyczna opowieść, a satyra, w której wszystko obśmiano, jak należy.

The Boys – perełka serwisu Amazon Prime Video

The Boys to serial, który gości na platformie Amazon Prime Video już od 2019 roku. To właśnie wtedy wyszedł pierwszy sezon ekranizacji bazującej na komiksie o tej samej nazwie. Twórcami rysunkowej książki są Garth Ennis i Darick Robertson, a za sam serial odpowiadają Eric Kripke oraz Evan Goldberg.

W przeciągu 3 ostatnich lat powstały już trzy części ekranizacji. Serial doczekał się także kontynuacji w formie krótkometrażowej produkcji Rzeźnik: Krótki film czy spin-offa pod tytułem Chłopaki przedstawiają: Czyste zło. Dzisiaj jednak kilka słów o samym The Boys.

Ten amerykański serial to połączenie gatunków oscylujących na pograniczu akcji, Sci-Fi czy dramatu. Całość przypomina też inteligentną satyrę polityczno-społeczną. Zdaję sobie sprawę z tego, że brzmi to nieco zagmatwanie. Dlatego najpierw postaram się w skrócie odpowiedzieć na pytanie: o co w ogóle chodzi w fabule The Boys?.

Serial w głównej mierze opowiada o superbohaterach. Nie jest to jednak opowieść, która gloryfikuje ich moce czy uczynność. Twórcy The Boys przedstawiają nadprzyrodzonych ludzi w całkowicie innym świetle, niż miało to miejsce w dotychczasowych produkcjach. Przedstawiciele Siódemki – drużyny herosów, to egoistyczni celebryci, którzy bezpardonowo nadużywają swoich mocy. Dodatkowo są też mocno skorumpowani przez Vought International – ogromne korpo zarabiające na ich umiejętnościach.

W świecie podporządkowanym zepsutym gwiazdeczkom z bohaterskiej elity jest jednak grupa, która próbuje zatrzymać ich dominację. Ten zespół to nie kto inny, jak tytułowi The Boys czy jak kto woli Chłopaki. Są to samozwańczy obrońcy sprawiedliwości, którym przywodzi Billy Rzeźnik.

Lider grupy gardzi wszelkimi supermocami i dąży do tego, aby ściągnąć członków Siódemki na samo dno. Razem z resztą swojej drużyny, Billy szuka dowodów na przestępstwa, których dopuszczają się superbohaterowie. Czy uda im się ujawnić prawdę o Siódemce i zmusić CIA do ograniczenia ich możliwości? Nie będę spojlerował. Za to polecam obejrzeć i dowiedzieć się samemu.

Dlaczego warto obejrzeć The Boys?

Serial The Boys to naprawdę świetna produkcja, która zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu oglądalności na Amazon Prime Video. Jeśli jesteś fanem superbohaterskiej tematyki, to do Chłopaków powinna przekonać Cię rozbudowana gama postaci. W serialu znajdziesz persony o najróżniejszych mocach. Są tutaj bohaterowie posiadający nadprzyrodzoną siłę, umiejętność ultra szybkiego biegania, zdolność komunikowania się z podwodnym światem i wiele innych talentów.

Jednak kompetencje bohaterów to nie jedyny powód, dla którego warto obejrzeć The Boys. Serial stanowi również świetną satyrę współczesnego świata, dzięki czemu w niektórych fragmentach można się nieźle ubawić. Produkcja bierze na tapet różne aktualne kwestie społeczne. Niezależnie od tego, czy są one poważne, czy bardziej błahe, równo i umiejętnie po nich jedzie.

Neofaszyzm, mniejszości etniczne, napuszona samoakceptacja, żądza władzy czy wykorzystywanie mediów do robienia papki z mózgu – to tylko niektóre tematy, za pomocą których twórcy obśmiewają mechanizmy działania obecnego świata. Obiecuję Ci, że jest naprawdę ciekawie.

Jeśli dalej się wahasz, to mam w rękawie jeszcze jednego asa, który może zachęcić Cię do obejrzenia The Boys. Niezły poziom produkcji potwierdza to, że w zeszłym roku zdobyła ona Saturna w kategorii „Najlepszy serial opowiadający o superbohaterach”.

Dodatkowo warto też wspomnieć, że The Boys nie jest całkowicie dokładnym odwzorowaniem komiksu, na którym bazuje. W serialu jest sporo plot twistów, a także zmian w fabularnym świecie czy nawet w charakterze, płci oraz historii poszczególnych bohaterów. Produkcja miejscami całkiem mocno odbiega od oryginału, a więc nawet czytelnicy komiksu mogą poczuć zaskoczenie wynikające z nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Obsada serialu The Boys – kto wciela się w postacie Siódemki i tytułowych Chłopaków?

Serial The Boys oferuje nie tylko wciągającą fabułę, ale i znakomitą grę aktorską. Obsada produkcji jest dobrana naprawdę dobrze. Wszyscy artyści z powodzeniem oddają charakter swoich postaci. Oglądając kolejne odcinki, rzeczywiście można zacząć żywić prawdziwe emocje wobec ekranowych bohaterów. A wywołanie takiego wrażenia to nie lada umiejętność!

Kto odpowiada za wkurzenie, politowanie, rozbawienie i inne odczucia, których można doznać podczas seansu Chłopaków? W pierwszoplanowych rolach obsadzeni są między innymi:

 • Karl Urban (Billy Rzeźnik/William Butcher),

 • Jack Quaid (Hugh „Hughie” Campbell – najnowszy członek The Boys),

 • Antony Starr (Ojczyznosław/Homelander – lider Siódemki),

 • Erin Moriarty (Gwiezdna/Starlight – najnowsza i jedyna proludzka członkini Siódemki),

 • Tomer Capon (Francuz/Frenchie – członek Chłopaków, który zajmuje się militarną stroną grupy),

 • Jessie T. Usher (Pośpieszny/A-Train – członek Siódemki i najszybszy człowiek świata),

 • Dominique McElligott (Czuła Królowa/Queen Maeve – wypalona zawodowo weteranka Siódemki, która dawniej chciała chronić niewinnych),

 • Elisabeth Shue (Madelyn Stillwell – przebiegła wiceprezes Vought International),

 • Laz Alonso (Cycuś Glancuś/Mother’s Milk – członek Chłopaków),

 • Nathan Mitchell (Mroczny Cień/Black Noir – bezwzględny członek Siódemki, który ukrywa swoją twarz pod kostiumem),

 • Karen Fukuhara (Niewiasta/The Female – niema, ale niezwykle silna członkini Chłopaków),

 • Chace Crawford (Głęboki/The Deep – członek Siódemki, który czuje się wyalienowany z grupy).

Na ekranie dzieje się tyle, że wymienieni aktorzy to jedynie część obsady. Podczas seansu The Boys zobaczysz naprawdę wiele twarzy, które sprawią, że pokochasz lub znienawidzisz konkretnych bohaterów.

The Boys sezon 4 – czy będą nowe odcinki?

Obecnie serial The Boys składa się z trzech sezonów, które mają po 8 odcinków każdy. Ostatnia część produkcji ukazała się na platformie Amazon w czerwcu bieżącego roku. Serial od momentu swojego debiutu cieszył się dużym zainteresowaniem i dlatego też niedługo po wydaniu najnowszych odcinków, twórcy potwierdzili pracę nad kontynuacją Chłopaków.

Kiedy można spodziewać się kolejnego sezonu The Boys? Na razie nie ma jeszcze oficjalnej daty emisji czwartej części, ale podobno nagrywki mają trwać do końca 2022 roku. Oznacza to, że kontynuacja Chłopaków najprawdopodobniej pojawi się dopiero w drugim półroczu 2023. Jeśli jeszcze nie oglądałeś pozostałych sezonów, to masz czas na nadrobienie zaległości!

12 / 100

Dodaj komentarz