Sterydy Anaboliczne: Przyrost masy mięśniowej a skutki uboczne dopingu

Sterydy

Spis treści

Wiele osób uważa, że najlepsze sterydy w świecie kulturystyki to te, które pozwalają osiągnąć jak najwięcej masy mięśniowej w jak najkrótszym czasie. Okazuje się jednak, że wbrew obiegowej opinii, sterydy nie zawsze służą pasjonatom sportów sylwetkowych do zbudowania jak najpotężniejszego ciała. Dowiedz się, jak działają sterydy na mięśnie i dlaczego setki tysięcy osób na całym świecie decyduje się na zażycie dopingu, aby wspomóc swój rozwój fizyczny.

Dlaczego ludzie sięgają po sterydy anaboliczne? Przyrost masy mięśniowej i skutki uboczne

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie każdy, kto uczestniczy w sportach siłowych na poziomie profesjonalnym lub jest amatorem z długim stażem na siłowni, prawdopodobnie zna kogoś, kto miał do czynienia ze sterydami. Jedni zgłębiają wiedzę na ich temat, inni poprawiają z pomocą dopingu swoje wyniki, a jeszcze inni zajmują się ich produkcją oraz dystrybucją. Ludzie bardzo błędnie wychodzą z założenia, że sterydy to zło wcielone i należy ich unikać niczym ognia. W niektórych grupach społecznych zażywanie sterydów bardzo często porównywane jest do stosowania narkotyków w celach rekreacyjnych. Jest to bardzo błędny pogląd na grupę środków chemicznych tak rozległych, jeżeli chodzi o zastosowanie i ich przeznaczenie. Nie możemy mimo wszystko zaprzeczyć popularności, którą został owiany doping. Na niektórych siłowniach sterydy są niemal tak powszechne, jak białko oraz suplementy z witaminami i kreatyną. Coraz szersza grupa ludzi interesuje się tymi środkami zarówno wśród osób początkujących, jak i tych, którzy mają za sobą kilka lat ćwiczeń. Uważamy zatem, że jest to dobry moment na to, aby rozjaśnić kilka obiektywnych kwestii na temat dopingu. To prawda, że sterydy mogą zapewnić użytkownikom imponujący wzrost mięśni w krótkim czasie. Mogą także znacznie poprawić wyniki sportowe o liczby, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia dla osób ćwiczących naturalnie. Nie zawsze jednak sytuacja jest czarna lub biała. Dla niektórych osób doping oznacza utrzymanie szczupłej, wysportowanej sylwetki. Istnieją sterydy, które pomagają spalać tłuszcz, na co wiele osób spoza świata sportu nie zwraca uwagi. Praktyczny problem polega na tym, że środków dopingujących jest na tyle dużo, że większość adeptów siłowni nie ma pojęcia, za co się zabrać. Spróbujemy zatem uchylić rąbka tajemnicy o środkach dopingujących i powiemy sobie o tym jakie sterydy na początek będą najlepsze.

Oświadczenie dotyczące stosowania sterydów anabolicznych: Czym są i jak działają?

Informacje, które zamierzam przedstawić w poniższym artykule, służą jedynie celom edukacyjnym. Nie zachęcam nikogo do zażywania dopingu ani żadnych innych substancji chemicznych, które mogłyby wywołać negatywny wpływ na ludzki organizm. Zachęcam jedynie do świadomego i otwartego myślenia. Warto mieć również na uwadze to, że silne sterydy anaboliczne mogą być nieodpowiednie dla wielu osób. Najczęściej są przepisywane na receptę, a stosowane w nieodpowiedni sposób potrafią wywołać wiele skutków ubocznych. Głównym problemem związanym ze sterydami w dzisiejszych czasach jest powszechny brak wiedzy na ich temat i bezpodstawne demonizowanie. Dlatego też razem przyjrzymy się niektórym popularnym środkom dopingującym i powiem Ci o tym, w jaki sposób należy je zażywać oraz jakich efektów można się spodziewać.

Czy możemy wyszczególnić najlepsze rodzaje sterydów anaboliczno-androgennych w dziedzinie dopingu?

Sterydy są rodzajem syntetycznych środków stworzonych w laboratorium. W większości przypadków ich zastosowanie miało swoje korzenie w medycynie. Zwykle nie spotkamy dwóch różnych sterydów, które będą działały tak samo, dlatego też wszystkie odmiany będą miały zupełnie odmienny od siebie profil. Przekłada się to zazwyczaj na bardzo zróżnicowane działanie i ewentualne skutki uboczne w świecie dopingu. Początkowo większość sterydów została stworzona na podstawie działania męskiego hormonu, którym jest testosteron. Z historii dopingu wiemy, że miały naśladować testosteron w mniejszym lub większym stopniu. Testosteron to dominujący hormon męski. Jest niezwykle androgenny i ma działanie anaboliczne. Jeżeli wytłumaczymy fachową nomenklaturę, oznacza to, że testosteron odgrywa bardzo ważną rolę podczas budowy tkanki w ludzkim ciele i jej naprawy. Sterydy anaboliczne są grupą, która odnosi się przede wszystkim do wzrostu tkanek w ciele i naprawy mięśni. Przypominamy jednak o tym, że wszystkie sterydy można modyfikować w taki sposób, aby miały one bardzo odmienne działanie. To właśnie możliwość modyfikacji ich działania sprawia, że mamy na dzisiejszym rynku tak ogromną ilość środku dopingujących do wyboru.

Dlatego też powstaje wiele dylematów dotyczących tego, jakie sterydy na masę zapewnią najlepsze rezultaty. Innych z kolei interesuje to jakie brać sterydy na rzeźbę. Każdy pasjonat aktywności fizycznej może mieć odmienne cele, jeżeli chodzi o jego wymarzoną sylwetkę. Jedne środki dopingujące mogą mieć niezwykle inwazyjne działanie i pozwolą rozbudować sylwetkę nawet o dodatkowe 15 kilogramów masy. Istnieją również łagodne środki, które nie będą miały dużego wpływu na możliwości osoby ćwiczącej. Sterydy o łagodnym profilu będą zwykle przyspieszały metabolizm i umożliwią pozyskanie energii z tkanki tłuszczowej podczas odtłuszczania sylwetki. Każda osoba zainteresowana tym, jak schudnąć biorąc sterydy, powinna odpuścić sobie silne środki i dać szansę łagodnemu dopingowi.

Kilka słów na temat syntetycznego testosteronu

Testosteron jest prawdziwym królem wśród środków dopingujących. Z całą pewnością trudno byłoby nam go pominąć, jeśli chcemy dobrze zagłębić się w temat. To właśnie od testosteronu wywodzą się wszystkie inne sterydy. Wiele osób w świecie sportu na poziomie profesjonalnym nie wyobraża sobie tego, aby ułożyć cykl sterydowy bez uwzględnienia syntetycznego testosteronu. Niezależnie od tego, czy danej osobie zależy na tym, aby drastycznie zwiększyć masę swojego ciała, czy też wyciąć kilka kilogramów i stracić tłuszcz z brzucha, odpowiednio wykorzystany testosteron pozwala przyspieszyć dążenie do celu sylwetkowego. Testosteron jest też bardzo często stosowany w cyklach osób starszych, po 30 lub nawet 40 roku życia. Jeżeli nie wiesz jakie sterydy po 40 roku życia wybrać, testosteron prawdopodobnie będzie jednym z bardziej racjonalnych wyborów. Jest tak z uwagi na to, że to właśnie tego hormonu brakuje niektórym mężczyznom, gdy odczują efekty starzenia. Dla profesjonalnych kulturystów testosteron bywa absolutną podstawą cyklu.

Wielu chemików tłumaczy obecność łańcucha testosteronów w sterydach porównując środki dopingowe do olejków z aromatem. Każdy olejek musi mieć swoją bazę, do której będziemy dodawali inne substancje zapachowe, aby otrzymać różnorodny efekt. W taki sam sposób działa tworzenie syntetycznych środków dopingujących. W tym przypadku bazą dla substratu jest testosteron. Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, co oferuje testosteron, trzeba przede wszystkim uwzględnić, jakich efektów dana osoba będzie oczekiwała po cyklu sterydowym. Istnieje wiele rodzajów cykli sterydowych. Niektóre mają jedynie delikatnie wspomóc rozwój na siłowni. Inne osoby przygotowują się do profesjonalnych zawodów kulturystycznych i układają swój cykl za pośrednictwem kilku środków dopingowych jednocześnie. Tego rodzaju cykle nazywamy cyklami łączonymi. Możemy śmiało stwierdzić, że większość osób bazuje na testosteronie z uwagi na to, że steryd ten pozwala użytkownikom zachować relatywnie dobre samopoczucie na cyklu, a mimo to oferuje oszałamiająco wysoki wzrost masy.

Jak wygląda dawkowanie? Testosteron jest środkiem, który wymaga bezpośredniej iniekcji, dlatego też na początek powinniśmy zapytać o to, jak wstrzykiwać sterydy. Jeżeli jednak jesteśmy zaznajomieni z „bhp” dotyczącym zastrzyków środków dopingujących, omówmy dawki zażywane podczas cyklu z testosteronem. Najpopularniejsza dawka to 500 mg co tydzień. W niektórych przypadkach użytkownicy z nieco większym stażem wykorzystują 600 mg tygodniowo. Jest to ilość, która pozwala uzyskać zadowalające efekty. Dodatkowo przy tej dawce, łatwo kontrolować ewentualne efekty uboczne, które mogą wystąpić na cyklu sterydowym. Jest to z całą pewnością ilość dostateczna dla przeciętnej osoby ćwiczącej. Zastrzyki wykonywane są z częstotliwością dwóch na tydzień. Dlatego też rozpisana dawka musi zostać podzielona na dwie partie. Cykle trwają w zależności od wagi i celu, który założył sobie sam użytkownik, jednak zazwyczaj nie schodzi się poniżej 10 tygodni. Odradza się jednak stosować steryd dłużej niż przez 12 tygodni.

Anadrol – Mniej znany steryd anaboliczny na masę mięśniową

Z naszej wiedzy wynika, że anadrol to jeden z mniej znanych sterydów. Nie jesteśmy jednak pewni co do tego, dlaczego tak jest. Jeżeli zwrócimy uwagę na to, ile kosztują sterydy, anadrol prezentuje się naprawdę obiecująco na naszej liście. Środek ten pomimo zadowalających efektów nie opróżni portfela w odróżnieniu od niektórych cykli sterydowych połączonych z lekami niezbędnymi do przeprowadzenia odbloku. Mimo wszystko biorąc pod uwagę to, jak długo działają sterydy po odstawieniu, terapia posterydowa będzie konieczna nawet po anadrolu, który nie jest aż tak inwazyjnym środkiem, jak syntetyczny testosteron. Mimo wszystko anadrol jest jednym z najlepszych środków, który użytkownicy mogą zażyć w celu zwiększenia masy mięśniowej. Dlatego też ciężko o to, aby nie znalazł się na naszej liście. Anadrol sprawdza się w zastosowaniu profesjonalnym, jak i podczas rozbudowywania mięśni przez amatorów, co czyni go naprawdę wszechstronnym środkiem dopingowym. Niektórzy ludzie donoszą zaskakujące wieści na temat anadrolu. Niejednokrotnie słyszeliśmy o tym, że komuś udało się zdobyć nawet 8 kilogramów masy mięśniowej w trakcie jednego cyklu z anadrolem.

Warto wspomnieć o tym, że steryd ten jest jednym z naprawdę niewielu środków, które są do tej pory używane w celu leczenia atrofii mięśni. Anadrol dosadnie udowadnia nam, że sterydy są w dzisiejszym świecie wykorzystywane nie tylko do budowania sylwetki przypominającej ciało Hulka z popularnych komiksów. Potrafią również ratować ludzkie życie w przypadkach skrajnego niedożywienia, gdy organizm zaczyna trawić własną masę mięśniową w celu pozyskania kalorii. Jeżeli jednak chodzi o świat kulturystyki, anadrol przyjmowany jest w odróżnieniu od innych popularnych środkó na masę w formie doustnej, co pozwala uniknąć kontrowersyjnych zastrzyków. Należy jednak mieć na uwadze, że ma to swoje wady i zalety. Anadrol jako steryd doustny ma bezpośredni wpływ na wątrobę. Może to doprowadzić do powikłań, które odcisną się trwale na zdrowiu. Jeżeli chcemy wiedzieć jak rozpoznać że ktoś bierze sterydy, problemy z wątrobą połączone z ogromną masą mięśniową, prawdopodobnie będą jednym z najczęstszych powiązań.

Sterydy takie jak anadrol wymagają zażywania suplementów ochronnych, które będą wspierały pracę wątroby. Innym aspektem, który warto poruszyć, jest to, że anadrol może prowadzić do lekkiej aromatyzacji, co zwykle wywołuje ginekomastię u mężczyzn. Innymi skutkami ubocznymi, które występują rzadziej, są kłopoty ze snem i bóle głowy.

Na koniec pozostaje nam uwzględnić kwestie związaną z dawkowaniem sterydu. Doustny środek nieco ułatwia samą aplikację. Jeżeli chodzi o częstotliwość, będzie to jedna tabletka na tydzień. Początkowo tygodniowa dawka powinna wynosić 50 mg. W drugim tygodniu cyklu dawka powinna jednak zostać zwiększona. Od drugiego tygodnia cyklu, zazwyczaj większość użytkowników zażywa 100 mg rano i wieczorem raz na tydzień. Sam cykl nie powinien trwać mniej niż miesiąc, aby efekty był zadowalające. Górna granica wynosi 6 tygodni. Przypominamy również o tym, że jest to środek wymagający od użytkownika terapii posterydowej, która pozwoli zregenerować wątrobę i przywrócić organizm do czasu sprzed zażywania środków dopingujących.

Deca Durabolin – Drugi z najpopularniejszych sterydów Anabolicznych na Rynku po Testosteronie

Deca Durabolin, czyli steryd potocznie nazywany w Polsce deka, jest środkiem, który cieszy się niezwykle dużą popularnością. Możemy go spokojnie porównać do testosteronu, jeżeli chodzi o rozpoznawalność w świecie kulturystyki. Jeżeli ktoś dopiero rozgląda się za dopingiem i nie wie gdzie kupić sterydy, deka prawdopodobnie zaoszczędzi mu czasu na poszukiwaniach, ponieważ niezwykle łatwo ją znaleźć. Jest to środek, który świetnie sprawdza się, gdy zależy nam na stworzeniu umięśnionej i zarazem beztłuszczowej sylwetki. Dla wielu osób niezwykle zaskakujące jest to, że deka w odróżnieniu od innych popularnych środków dopingujących nie aromatyzuje. Skutki uboczne w postaci ginekomastii są w tym przypadku niezwykle rzadkie. Istnieje jednak inny skutek uboczny, który w oczach wielu sportowców dyskwalifikuje ten steryd. Jest nim wywołanie impotencji w przypadku zażywania zbyt dużych dawek deki. Steryd ten nie nadaje się też do stosowania przez płeć żeńską.

Sam steryd jest wstrzykiwany, a dawki są bardzo różne, co wywołuje wiele kontrowersji. Dawka musi być indywidualnie dopasowana do zapotrzebowania użytkownika, aby mógł on odnieść zamierzony efekt i nie narazić się na skutki uboczne. Z uwagi na to, jak długo sterydy utrzymują się w organizmie, tak efektywny środek, jak deka nie powinien być stosowany w dawkach większych od 200 mg na tydzień w przypadku amatorów.

Dianabol: Skuteczny steryd anaboliczny na przyrost masy mięśniowej i rzeźbę

Dianabol to kolejna z pozycji, która jest faworyzowana przez wielu kulturystów. Dianabol należy do doustnych środków dopingujących. Uważamy, że sprawdza się w cyklach, które przewidują łączenie sterydów, ponieważ sprzyja wzrostowi beztłuszczowej masy mięśniowej. Oprócz samej budowy masy dianabol promuje wzrost poziomu energii i wydajność mięśni. W momencie, w którym pasjonaci sportów siłowych poszukują sposobu na dostarczenie sobie większej dawki energii podczas treningów przy równoczesnym pokonywaniu coraz wyższych wyników, dianabol sprawdzi się idealnie. Steryd ten znacznie przyspiesza syntezę białek w organizmie za sprawą czego na cyklu, możemy spożywać o wiele więcej białka i spodziewać się, że nasz organizm je przyswoi. Dzięki temu regeneracja po treningu będzie o wiele krótsza i będziemy mogli liczyć na niezwykle dynamiczną poprawę sylwetki. Podsumowując efekty, których możemy się spodziewać. Cykl z dianabolem to głównie szybszy przyrost mięśni, więcej energii podczas wysiłku fizycznego i mniej zakwasów.

Nasza lista zawierająca jedne z najpopularniejszych środków dopingujących pozwoli przybliżyć potencjalne działanie oraz niebezpieczeństwo związane ze sterydami dla szerszego grona odbiorców. Słowem zakończenia, pragniemy również zwrócić uwagę na to, aby każda osoba wzięła pod uwagę kilka istotnych aspektów, zanim zdecyduje się na wejście w cykl.

Warto pamiętać:

  • środki dopingujące kupujemy jedynie z pewnego źródła

  • sprawdzamy jak długo sterydy utrzymują się w organizmie po zakończeniu cyklu

  • szczegółowo zapoznajemy się z terapią posterydową, która pomoże organizmowi wrócić do dawnej kondycji

16 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być