skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem to rozrywka dla naprawdę odważnych osób. Nie każdy jest gotowy wznieść się na kilka tysięcy metrów i skoczyć w przepaść bez oglądania się za siebie. Wielu facetów pragnie jednak adrenaliny i takie atrakcje potrafią ją zapewnić. Dziś opowiem Ci o tym, jak przygotować się do skoku ze spadochronem i czy w ogóle warto zdecydować się na taką przygodę. Zapraszam!

Na czym polega skok ze spadochronem? Krok po kroku

Najpopularniejszą formą skoków ze spadochronem dla osób, które nie robią tego na co dzień, jest skok w tandemie. Oznacza to, że osoba skacząca jest przymocowana do doświadczonego instruktora, który steruje spadochronem. Aby zrealizować skok, należy znaleźć miejsce, gdzie organizuje się tego typu atrakcje i umówić się na konkretny termin. Uwierz mi, że jest ich sporo!

Na miejscu trzeba pojawić się nieco wcześniej. Zwykle jest to godzina przed planowanym rozpoczęciem lotu. Uczestnik musi wziąć udział w szkoleniu, podczas którego instruktor objaśni mu przebieg całego wydarzenia krok po kroku. Przedstawi też zasady bezpieczeństwa i opowie, jak zachowywać się w trakcie. Po szkoleniu osoba skacząca musi założyć odpowiedni sprzęt, a następnie wejść do samolotu.

Awionetka wzniesie się szybko na odpowiednią wysokość. Najczęściej jest to kilka tysięcy kilometrów. To już wtedy emocje nabierają prawdziwego rozpędu. Finał następuje w chwili, kiedy drzwi samolotu otwierają się i trzeba zrobić ten kluczowy krok, po którym rozpocznie się spadanie. Skok w tandemie wymaga właściwie jedynie odwagi i otwarcia się na przeżycie. Rozłożeniem spadochronu w trakcie lotu zajmuje się instruktor.

Skok ze spadochronem – co ubrać?

Podstawową zasadą, jeśli chodzi o ubiór podczas skoku, jest wygoda. Najlepiej sprawdzą się spodnie dresowe albo w przypadku kobiet – legginsy. Na górę warto założyć longsleeve, ponieważ nawet podczas upału na zewnątrz w czasie skoku będzie dość zimno. W chłodne dni najlepiej sprawdzi się bluza. Czasami uczestnicy otrzymują także specjalne kombinezony, które mają chronić ich przed zimnem. Bardzo ważne jest sporotwe obuwie, które dobrze trzyma się stopy. Trzeba je solidnie zapiąć lub zawiązać. Co ważne, musisz pozbyć się wszelkich dodatków w postaci biżuterii, zegarka czy okularów.

Jak odpowiednio się przygotować na skok ze spadochronem?

Na skok ze spadochronem nie trzeba się jakoś szczegółowo przygotowywać, bo dla zwykłego uczestnika nie ma w tym nic trudnego. Najważniejsze jest to, aby być pewnym, że naprawdę się tego chce, żeby nie stchórzyć już na pokładzie awionetki. Należy się odpowiednio ubrać i przyjechać na szkolenie na czas. Dodatkowo nie warto być głodnym, ale najlepiej nie jeść tuż przed rozpoczęciem przygody, bo mogłoby się to źle skończyć.

O czym warto pamiętać przed takim przeżyciem?

Przed zapisaniem się na skok ze spadochronem należy pamiętać o tym, że nie jest to rozrywka ani dla dzieci, ani dla osób z nadwagą. Zwykle maksymalna masa ciała uczestnika może wynosić 100-110 kilogramów. Trzeba mieć także ponad 130 centymetrów wzrostu. Warto pamiętać o zasadach objaśnianych podczas instruktażu przed lotem, które dotyczą m.in. technik oddychania w trakcie lotu.

Człowiek spada z awionetki z prędkością nawet 200 km/h, więc trzeba mieć na uwadze, że odczucia są naprawdę solidne. Silny powiew powietrza czuć dosłownie na całym ciele, a patrzenie na świat jest możliwe dzięki specjalnym okularom ochronnym. Swobodne spadanie trwa zaledwie (a może aż) niecałą minutę. Pamiętaj, aby nie dodawać sobie odwagi żadnym alkoholem ani innymi substancjami.

Czy skok ze spadochronem to dobry pomysł?

Skok ze spadochronem to niezaprzeczalnie jedno z najbardziej nieziemskich przeżyć w życiu każdego, kto się na to odważy. Zdecydowanie warto spróbować swoich sił w przestworzach, aby doświadczyć adrenaliny i przełamać własne bariery. Skok w tandemie to niewątpliwie wyjście ze swojej strefy komfortu oraz porządny zastrzyk pozytywnej energii.

Sporo osób boi się, że spadochron się nie otworzy albo stanie się inne nieszczęście, ale nie trzeba nad tym wiele myśleć. Skok w tandemie to gwarancja użycia dwóch spadochronów i w razie awarii jednego z nich instruktor zawsze może otworzyć drugi. Takie przeżycie to coś, czego nie da się porównać do żadnej innej, ziemskiej atrakcji. Nie doświadczysz takich emocji nigdzie indziej – gwarantuję.

Skok ze spadochronem to doskonały pomysł na prezent dla osób odważnych i niebojących się nowych wyzwań. To idealna rozrywka dla facetów np. podczas wyjazdu kawalerskiego (przed rozpoczęciem imprezy). Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, z pewnością znajdziesz gdzieś w okolicy ośrodek, w którym możesz skorzystać z tej atrakcji. Daj mi koniecznie znać w komentarzu, czy planujesz taki skok lub może masz go już za sobą.

8 / 100

Dodaj komentarz