Salvador Dali zostanie ojcem 30 lat po swojej śmierci?

Twój tata, ojciec, ojczym nie spełnia swojej roli? Zaniedbuje Cię, nie poświęca Ci uwagi, a co gorsza, nie ma wielkiego majątku? Nic straconego! Pewna tarocistka znalazła na to sposób! Wzięła na cel jednego z najwybitniejszych, a przynajmniej jednego z najbardziej znanych malarzy na świecie! Zapewne podjęcie decyzji o wyborze celu ułatwiło jej bezdzietność malarza oraz fakt, że jej matka była gosposią w jego domu. Oczywiście, kobieta zarzeka się, że wcale nie chodzi o fortunę pozostawioną po malarzu! Jedni z nudów idą na imprezę, a drudzy sądzą się o ekshumację zwłok. Bo czemu nie!

Salvador Dali będzie aż tak ekscentryczny?

Salvadora Dali kojarzą nawet dzieci w podstawówce. Jego obrazy przewijają się przez karty podręczników z racji swojej wyjątkowości. Nie trzeba fascynować się sztuką, by znać to nazwisko. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że malarz zmarł w 1989 roku, nie zostawiając potomka, a fortunę przekazując hiszpańskiemu rządowi. Na jego dziedzictwo połasiła się córka gosposi Salvadora. Stwierdziła, że może być jego nieślubną córką. Ambitna kobieta nazywa się Pilar Abel Martinez i od dziesięciu lat walczy z sądem o swoje prawa, pomimo tego, że dwukrotne nieoficjalne testy wykazały, że nie może być córką mistrza.

https://www.facebook.com/SalvadorDaliPage/photos/a.403295316041.195779.15650321041/10155572529061042/?type=3

Walczy o majątek wart 300 milionów dolarów

Pierwszy wynik dała analiza sondy nosowej do której podłączony był Salvador Dali podczas hospitalizacji w 1984 roku. Wyniki nie były jednoznaczne, jednak to wystarczyło by niedoszła córka walczyła dalej. Skontaktowała się z biografem mistrza, który wysłał te same próbki do francuskiego laboratorium w Paryżu. Efektem tych badań był negatywny wynik, o czym lekarz tamtejszego instytutu poinformował zainteresowaną osobiście. Kobieta nie uznała tych informacji. W roku 2015 poszła do sądu z niejednoznacznymi wynikami pierwszego testu. Po dwóch latach walki, sąd przychylił się do prośby tarocistki by otworzyć grób malarza. Teraz zmarłego od 30 lat Dalego czeka test na ojcostwo. Ciekawe, czy się stresuje.

Hiszpanie szykują się do ekshumacji zwłok wielkiego artysty, a reszta świata wstrzymuje oddech.

https://www.facebook.com/SalvadorDaliPage/posts/10155596575101042

70 / 100

3 thoughts on “Salvador Dali zostanie ojcem 30 lat po swojej śmierci?”

  1. Swoich rodziców jestem pewna, ale jakąś, choćby nawet małą fortuną bym nie pogardziła, więc trzeba podpytać babcię, czy się nie obracała w jakichś ciekawych kręgach 😀
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz