Randka u Ciebie? Zaskocz ją kawą! - MrGentleman.pl

Kawa to idealny dodatek do rozmów. Umawiamy się na kawę z przyjaciółmi, wpadamy na kawę do najbliższej rodziny – czemu więc nie zaskoczyć umiejętnościami baristy podczas randki? Tylko jak wpasować się w preferencje wybranki i przygotować napój, który oczaruje ją smakiem?

Dlaczego kawa to dobry pomysł na randkę?

Randki nierzadko bywają stresującym doświadczeniem. Kawa może pomóc, gdyż pobudzi nas do działania, ułatwi koncentrację oraz zrelaksuje. W dodatku potrafi też poprawić humor, a to sprzyja podtrzymywaniu rozmowy i scalaniu relacji z innymi. W jaki sposób kawa wpływa na nasz humor? Okazuje się, że kofeina zawiera cząsteczki bardzo podobne składem do adenozyny. To związek chemiczny, który gromadzi się w mózgu, kiedy jesteśmy zmęczeni. Kofeina „udaje” adenozynę i blokuje receptory w mózgu odpowiedzialne za jej negatywne działanie – a my dzięki temu jesteśmy w doskonałym humorze. Kawa, jak powszechnie wiadomo, daje też niezły zastrzyk energii. Jeśli więc czeka cię randka tuż po pracy, masz za sobą nieprzespaną noc, imprezę albo wyjazd, jest to rozwiązanie wręcz idealne – ten gorący napój na pewno szybko postawi cię na nogi!

Aby kawa spełniła wszystkie swoje zadania, powinna zostać przygotowana w odpowiedni sposób, a proporcje kawy, mleka i pianki umiejętnie dopasowane do rodzaju napoju. Nie zapominajmy, jak ważny jest sam smak – w końcu picie kawy jest też przyjemnością!

Randka u Ciebie? Zaskocz ją kawą! - MrGentleman.pl

Kawa? Zrób ją w ekspresie ciśnieniowym

Dobry ekspres ciśnieniowy do kawy to gwarancja idealnego napoju. Jeśli wybierzemy urządzenie na kapsułki, będziemy mieć ułatwione zadanie. Nie będziemy musieli poświęcać dużo czasu na odmierzanie odpowiednich proporcji wszystkich składników – wystarczy odpowiednia kapsułka i wciśnięcie jednego przycisku, a wybrany napój zrobi się sam! Jeśli rozważamy zakup ekspresu, zwróćmy uwagę na urządzenie takie jak Piccolo XS – manualny ekspres do kawy na kapsułki NESCAFE® Dolce Gusto®. Ma bardzo nowoczesny styl i z pewnością będzie pasował do każdej kuchni, a przygotowana w nim kawa z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Warto także zainteresować się innymi ekspresami NESCAFE® Dolce Gusto®. Te kompaktowe ekspresy kapsułkowe zmieszczą się dosłownie w każdej kuchni. Co więcej, sprzęt taki jak expres do kawy Krups wyróżnia się niesamowitym designem. Jego nowoczesny styl urozmaici wnętrze twojej kuchni oraz pozwoli ci zabłysnąć przed wybranką, gdy okaże się, że robisz niesamowicie smaczną kawę i przy okazji masz wyrafinowany gust, który wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie!

One thought on “Randka u Ciebie? Zaskocz ją kawą!”

Dodaj komentarz