mały ekspres do kawy

Zakup ekspresu do kawy to nie lada wyzwanie. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które onieśmielą nas swoimi funkcjami, jednak co jeśli dysponujemy małą przestrzenią i nasz nowy nabytek musi być kompaktowych rozmiarów? Przekonaj się, czy zakup niewielkiego ekspresu do kawy ma w ogóle sens.

Ciśnieniowy ekspres do kawy – czym kierować się przy wyborze?

Podczas porównywania ofert producentów ekspresów do kawy łatwo o zawrót głowy. Na początku warto odpowiedzieć sobie na proste pytanie – jak zamierzamy przyrządzać kawę? Wybieramy tradycyjną metodę przelewową czy może prosty i szybki sposób, taki który zapewnia ciśnieniowy ekspres do kawy?

Poza wyborem interesującego nas rodzaju sprzętu, musimy koniecznie zastanowić się nad najważniejszymi parametrami technicznymi oraz funkcjami urządzenia. Niektórym zależy na wbudowanym młynku do mielenia ziaren kawy, inni chcą uniknąć zbędnego bałaganu i preferują ekspresy kapsułkowe. Część kawoszy lubi uczestniczyć w każdym kroku parzenia kawy, a dla żyjących szybko liczy się ekspresowe przyrządzenie napoju.

mały ekspres do kawy

Ciśnieniowy ekspres do kawy – rozmiar ma znaczenie

Dochodzimy teraz do kluczowej kwestii, czyli rozmiarów ciśnieniowego ekspresu do kawy. Możemy zachwycać się nowoczesnymi funkcjami sprzętów, ale jeśli ogranicza nas przestrzeń niewielkiej kuchni, musimy wybrać urządzenie kompaktowe. Tu sprawdzą się najbardziej kapsułkowe ekspresy do kawy. Dlaczego?

Ich niewielkie rozmiary wpasują się nawet w najmniejsze kuchnie, takie jakie są np. w kawalerkach. Co ważne, mimo niedużych rozmiarów w żadnym stopniu nie ustępują funkcjonalnością swoim większym kolegom. Kawa przyrządzona przez jeden z mniejszych dostępnych na rynku modeli, czyli ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki Piccolo XS, jest równie smaczna, jak ta z kawiarni.

Mały ekspres do kawy – ciśnieniowy ekspres do kawy Piccolo XS

Przyjrzyjmy się zatem bliżej propozycji od NESCAFÉ® Dolce Gusto®. PiccoloXS ma kompaktowy, bardzo nowoczesny kształt. Ekspres został zaprojektowany tak, aby zmieścił się do każdej kuchni i jednocześnie parzył rewelacyjną kawę. To naprawdę dobry wybór, kiedy jesteśmy ograniczeni metrażem kuchni.

64 / 100

4 thoughts on “Czy mały ekspres do kawy poradzi sobie z Twoimi wymaganiami?”

Dodaj komentarz