Pierwszy tatuaż – czy jesteś na niego gotowy?

tatuaże męskie 2020

Spis treści

Na przestrzeni kilku lat sztuka tatuażu w Polsce nabrała dużego tempa. Dla niektórych to chwilowa moda, dla innych pasja i miłość. Jeśli kiedykolwiek myślałaś/eś o trwałej ozdobie swojego ciała, ale nadal się wahasz, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Postaram się dziś przedstawić temat z perspektywy osoby posiadającej tatuaże. Zapraszam do lektury.

Chcesz zrobić tatuaż na swoim ciele, ale nadal pytasz: „Co ludzie powiedzą? Jak ja będę wyglądać na starość?” To pierwsze pytania, które decydują o tym, że nie jesteś gotowy na posiadanie tatuażu. A już na pewno na tatuaż w miejscu widocznym dla innych. Po co robić coś, co zamiast naszego zadowolenia będzie powodować stres? Posiadanie tatuażu w miejscu rzucającym się w oczy jest jednoznaczne z różnymi opiniami, również tymi negatywnymi. Nie tylko na temat samego posiadania owej ozdoby, ale również opinią na temat wzoru, wykonania czy miejsca. Ile ludzi, tyle opinii.

Tatuaże męskie 2020

Jeśli chociażby jedno z pytań, pomimo dużej chęci na tatuaż, nadal powstrzymuje Cię przed jego wykonaniem, warto zrobić na początek coś w miejscu widocznym tylko dla nas. To pomoże w decyzji czy faktycznie opinia innych jest dla nas ważniejsza niż chęć posiadania trwałego rysunku na ciele.

Każda osoba przed pierwszym wykonaniem tatuażu na swoim ciele ma mniejszą, lub większą obawę przed bólem z tym związanym. Niestety każdy tatuaż boli. Jednych mniej, drugich bardziej. Chcąc wykonać tatuaż trzeba się z tym liczyć. Oczywiście próg bólu u każdego będzie inny. Śmiało mogę stwierdzić, że dopóki nie przekonasz się na własnej skórze ile jesteś w stanie znieść, na próżno słuchać opinii innych. Osobiście jestem przykładem osoby drobnej i szczupłej, a z opowieści mojego tatuażysty wiem, że wytrzymała jestem o wiele bardziej niż nie jeden rosły facet. Moim zdaniem tak bardzo kocham tatuaże, że ból nie jest w stanie przeszkodzić mi w ich posiadaniu 🙂 Tak naprawdę tylko Ty sam/a możesz ocenić swoje możliwości. Żaden artysta nie zagwarantuje, że nic nie poczujesz, tak samo żaden nie zniesie płaczu na fotelu przez całą sesję. Warto się zastanowić czy pod tym względem też jesteś na to gotowy/a.

Pierwszy tatuaż powinien być przemyślany. Nie każdy uważa, że tak być powinno. Nie każdy też przywiązuje wagę do tego kto go wykona i gdzie. Ja pomimo wszystko namawiam znajomych i bliskich, aby dokładnie przemyśleli swój wzór i wtedy też zdecydowali kto i w jakim stylu powinien go wykonać. Obecnie na rynku jest mnóstwo zdolnych artystów specjalizujących się w różnych stylach, motywach. Warto rozejrzeć się w temacie przed decyzją, porozmawiać z artystą którego styl jest nam najbliższy, zasięgnąć opinii osób, które obracają się w temacie. Niech pierwszy wzór będzie dla nas czymś więcej niż chwilową fanaberią. Niech oznacza nie tylko modę, ale też wyraża nas. Czy to w miejscu widocznym dla wszystkich, czy w miejscu które widzimy tylko my. W dzisiejszych czasach nie sztuką jest posiadać tatuaż kolorowy czy czarno-biały. Sztuką jest posiadać tatuaż który ma dla nas szczególne znaczenie i możemy opowiedzieć o nim coś więcej niż „jest bo jest”.

Mam nadzieję, że tym tekstem chociaż trochę pomogłam zdecydować czy faktycznie tego typu ozdoba ciała jest dla was. Oczywiście jest jeszcze mnóstwo innych czynników, którymi możemy się kierować. Przede wszystkim pamiętajcie, że decyzja o tatuażu powinna należeć tylko do was. Jedyną osobą która może wyrazić swoje zdanie i której należy wysłuchać jest artysta, który zajmie się wykonaniem Twojego projektu. Jeżeli będzie to osoba znająca się na rzeczy zrobi wszystko żeby tatuaż był nie powtarzalny i nie pozwoli żeby po zakończeniu sesji klient wyszedł nie zadowolony. Nie oszczędzajcie na tatuażu! Musicie pamiętać, że dobrze wykonana praca kosztuje, a tatuażysta poświęca wam swój czas i talent. Ja ze swojego doświadczenia mogę jeszcze dodać, że ludzie bardzo pozytywnie podchodzą do moich „malowideł” na ciele, co bardzo mnie cieszy. Tolerancja w Polsce wzrasta i coraz częściej traktujemy tatuaże jak sztukę, co również jest dużym plusem. Decyzja ostateczna należy do was.

Powodzenia !

9 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy