Spędzanie wolnego czasu „hobby wędkowanie”

Spis treści

Spędzanie wolnego czasu "hobby wędkowanie"

Wielkimi krokami zbliża się majówka więc, korzystając z tych wolnych dni i pięknej pogody, przydałoby się gdzieś pojechać, a nie siedzieć w domu, odstresować się, dotlenić a przy okazji wykorzystać pożytecznie czas. W Polsce już dużo pięknych miejsc, a jak mam jeszcze w aucie moje akcesoria wędkarskie to można połowić.

Jeśli mowa już o sprzęcie wędkarskim, to zawsze w bagażniku mam:

Wędki dwie. Pierwsza to wędka do łowienia gruntowego o większym ciężarze wyrzutu, a druga służy mi do wędkarstwa spławikowego, która jest dłuższa. Zapasowy kołowrotek, żyłki, ciężarki, siatkę na ryby, podbierak, scyzoryk, robaki, zestaw spławików, i jeden kołowrotek tak na w razie czego.

A gdzie na ryby ?

No właśnie z tym braniem ryb jest różnie. Są takie dni, że biorą, a takie dni, że nic nie złowimy lub jedną malutką płotkę a możemy używać jak najlepszy sprzęt wędkarski i mieć jak najlepsze akcesoria wędkarskie. Dlatego ja zwykle wybieram łowiska.

Jezioro Rumińskie

Bardzo lubić jeździć na Mazury i to jezioro właśnie jest na Warmii i Mazurach. Bardzo ładne miejsce, ciche i naprawdę można tu odpocząć i coś złowić. Powierzchnia jeziora to około 300 ha. Występuje tu: okoń, leszcz oraz płoć można spotkać też węgorza, sandacza oraz karpia. Warto wziąć ze sobą wędkę spławikową. Przynętę robaki najlepiej rozmiar sześć lub osiem.

Jeśli nie chce wracać do domu to, zatrzymuje się w Rybnie.

Jezioro Pamiątkowskie

Jest to jezioro rynnowe. Wkoło jest las. W okolicy są dwie wsie Przycławek i Pamiątkowo. Są tu dzikie plaże, osiedle letniskowe oraz parking. Znajduje się tu miejsce zwane Czarnym pomostem gdzie, jest to zakątek uwielbiany przez wędkarzy. Złowić tu można takie ryby jak: sum, karp oraz sandacza. Jezioro znajduje się w województwie: Wielkopolskim powiecie Szamotulskim. Tu zabieram ze sobą wszystkie akcesoria wędkarskie, a więc wędkę do połowu gruntowego, jak i spławikowego. Jako przynętę używam chleba lub rosówek wykopanych w ziemi nieopodal jeziora.

Rzeka Tanew

Rzeka Tanew to jedna z najurokliwszych rzek na Roztoczu. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i połów ryb. W górnym brzegu rzeki można złowić: pstrąga, łupienia. Natomiast w dolnym: okonia, miętusa, a nawet szczupaka. Tu używam wędki obydwu wędek. Przynęta robaki rozmiar sześć.

Rzeka znajduje się na Roztoczu, więc nie ma problemu ze znalezieniem miejsca noclegowego, ponieważ jest w tych rejonach ogromna baza noclegowa w zależności gdzie, chcemy łowić.

Jezioro Śniardwy

To jezioro można polecić każdemu, wędkarzowi. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Jezioro ma kamieniste dni i bardzo wiele zatoczek gdzie można połowić. Występują tam ryby drapieżne i z powodzeniem można wyciągnąć szczupaka. Baza noclegowa też jest niezła. Jezioro leży w województwie warmińsko-mazurskim. Uwielbiam łowić na wędkę spławikową, jako przynęty używam chleba, kaszy, robaków.

Jezioro Zegrzyńskie

Ten zbiornik wodny leży w centralnej Polsce. Wędkarze cenią sobie to łowisko rybne, ponieważ można tu spotkać: miętusa, okonia, węgorza, tołpygę, a także suma. Każdy sam wybiera jaką wędkę, ma ze sobą zabrać ja proferuję spławikową. Przynęta jak zwykle sprawdza się w postaci robaka.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że przeważnie na wszystkie łowiska potrzebne jest, nam zezwolenie na łowienie ryb gdzie przeważnie, można kupić w najbliższym sklepie wędkarskim.

Wędkowanie robi się coraz bardziej popularne. Wiele osób szuka sobie hobby na spędzenie wolnego czasu. A więc warto się zainteresować wędkami, akcesoriami wędkarskimi i wybrać się w ładną pogodę gdzieś nad wodę i spróbować coś złowić. Prawie zawsze jakaś ryba będzie miała branie. A złowione ryby zawsze można usmażyć lub dać zjeść kotu.

Dla mnie takie spędzanie wolnego czasu jest najlepszym relaksem i odpoczynkiem, a jeśli jeszcze mi ryba berze, to mam wielką satysfakcję i daje mi to wiele radości. W ten sposób uciekam od zgiełku miasta i całkowicie się resetuję. Naprawdę każdemu polecam tak spędzić swój wolny czas na wędkowaniu.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy