Masaż klasyczny, gorącymi kamieniami, relaksacyjny

3 popularne rodzaje masażu – klasyczny, gorącymi kamieniami, relaksacyjny

Spis treści

Masaż zazwyczaj kojarzy się z zabiegiem, który ma działanie relaksujące oraz odprężające. Z pewnością pomaga w usunięciu napięcia mięśni, likwiduje zmęczenie i stres. Istnieją jednak różne rodzaje masażu. Niektóre zabiegi tego typu mogą mieć nawet działanie terapeutyczne, modelujące czy wręcz lecznicze. A już zwłaszcza wtedy, gdy są wykonywane przez wykwalifikowanego masażystę.

W dzisiejszych czasach na masaż najczęściej decydują się osoby, które każdego dnia zmagają się z mnóstwem obowiązków. Intensywny tryb życia nie tylko wywołuje stres oraz przyczynia się do powstania napięcia mięśniowego, ale też niekiedy wpływa na pogorszenie jakości snu, co w niektórych przypadkach może się skończyć bezsennością. W rezultacie, łatwo w takich okolicznościach o brak energii do tego, aby każdego dnia dawać z siebie 100%. Natomiast profesjonalnie wykonany masaż z pewnością pomaga szybciej wrócić na właściwe tory. Seria takich zabiegów w gabinecie zapewni również wymodelowanie sylwetki oraz poprawę kondycji skóry.

Zabieg w klasycznym wydaniu

Masaż klasyczny to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów tego typu. Może zostać wykonany zarówno na całym ciele, jak i w konkretnych obszarach, np. takich, w których występuje największe napięcie mięśniowe. Podczas masażu klasycznego stosowane są różne techniki, polegające m.in. na głaskaniu, rozcieraniu, oklepywaniu czy ugniataniu. Wiele też zależy od siły nacisku osoby, która przeprowadza zabieg, jak również od efektu, jaki ma zostać osiągnięty. Tego typu masaż może mieć działanie relaksacyjne lub pobudzające (przygotowujące wybrane mięśnie do większego wysiłku). Co więcej, zabieg wykonywany w gabinecie wpływa korzystnie na skórę. Usuwa martwy naskórek oraz zapewnia lepsze dotlenienie i nawilżenie, a w rezultacie – przywraca elastyczność i zdrowy wygląd.

Masaż z użyciem gorących kamieni

Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku tego masażu wykorzystuje się nie tylko dotyk, ale też kamienie podgrzane do odpowiedniej temperatury (najczęściej bazaltowe). Zabieg może zostać wykonany w celu rozluźnienia napiętych i obolałych mięśni, zlikwidowania stresu oraz zmęczenia. Wykazuje również działanie terapeutyczne, które wynika przede wszystkim z różnicy temperatur między rozgrzanymi kamieniami a wybranymi partiami ciała. Ten typ masażu wpływa korzystnie m.in. na funkcjonowanie układu krwionośnego – rozszerza naczynia krwionośne, ułatwia odpływ krwi żylnej, podwyższa puls i przyspiesza pracę serca. Pobudza też procesy odpowiedzialne za przemianę materii, co ma ogromne znaczenie w większości kuracji wyszczuplających. Ponadto, podobnie jak zabieg w „klasycznym wydaniu”, masaż gorącymi kamieniami poprawia kondycję skóry, a nawet wpływa na zmniejszenie cellulitu.

Masaż z użyciem gorących kamieni

Delikatne i spokojne techniki relaksacyjne

Masaż relaksacyjny można uznać za najdelikatniejszą odmianę wśród omawianych tu zabiegów. Najczęściej wykonuje się go w celu odprężenia i zregenerowania organizmu. W związku z tym, masażysta stosuje wtedy głównie spokojne techniki, m.in. głaskanie. Ruchy wykonywane przez osobę przeprowadzającą zabieg są również delikatne i powolne, co pozwala na stopniowe obniżenie napięcia mięśni, nerwów i tkanek. Ponadto, w uzyskaniu głębokiego efektu relaksacyjnego pomaga aromaterapia. W tego typu masażu często używa się olejków zapachowych, które dodatkowo sprzyjają wyciszeniu i wprowadzeniu w dobry nastrój. Co ciekawe, ten zabieg przyczynia się także do ustabilizowania gospodarki wodnej organizmu oraz sprawdza się w walce z bezsennością.


Źródło artykułu o różnych rodzajach masażu – gabinet Qclinique w Warszawie.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być