Krem do twarzy dla mężczyzn. Jak dobrać krem do rodzaju cery?

Spis treści

Krem do twarzy dla faceta

Wybór kremu nawilżającego nie zawsze jest łatwy, jeśli jesteś mężczyzną, a wszystkie wpisy na blogach na ten temat spychają Cię na dalszy plan, zwracając się głównie do kobiet. Jednak jeśli chodzi o nawilżanie twarzy, mężczyźni mają bardzo specyficzne potrzeby. Przedstawiamy porady, jak wybrać odpowiedni krem do twarzy dla Twojego stylu życia i rodzaju skóry.

Określ typ swojej skóry

Przede wszystkim, aby wybrać najlepszy krem do twarzy dla mężczyzn, musisz określić swój typ skóry. Dzieje się tak dlatego, że typ Twojej skóry określi Twoje potrzeby w zakresie nawilżania i pielęgnacji. Oczywiste jest, że skóra tłusta, która ma tendencję do błyszczenia się, nie ma takich samych potrzeb jak skóra sucha, która cierpi z powodu poważnego braku nawilżenia.

Różne typy skóry u mężczyzn

Chociaż każdy typ skóry jest unikalny, istnieje 5 głównych rodzin o ściśle określonych cechach. Oto 5 najczęściej występujących typów skóry u mężczyzn.

Skóra sucha

Skóra sucha to skóra, której brakuje wilgoci. W niektórych miejscach matowa i szorstka, stanowi źródło dyskomfortu skóry, jest napięta i pozbawiona elastyczności. Co jest odpowiedzialne? Brak sebum (substancji lipidowej naturalnie produkowanej przez skórę i tworzącej warstwę ochronną). Obecne w zbyt małej ilości, sebum nie spełnia już swojej ochronnej roli, nie zatrzymuje wody w skórze, spada tempo nawilżania, co prowadzi do suchości skóry.

Skóra tłusta

Skóra tłusta charakteryzuje się nadprodukcją sebum, co nadaje skórze twarzy błyszczący, wręcz tłusty wygląd. Skóra tłusta jest również bardziej podatna na powstawanie niedoskonałości (pryszcze, zaskórniki itp.) z powodu nadmiernie rozszerzonych porów.

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa to skóra nadreaktywna, która nie toleruje czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, zimno, zanieczyszczenie środowiska czy zbyt agresywne produkty kosmetyczne. Delikatna, wrażliwa skóra łatwo ulega podrażnieniom lub przegrzaniu i czerwieni się przy najmniejszej okazji.

Skóra normalna

Nie czujesz się zaniepokojony żadnym z wyżej wymienionych problemów? Prawdopodobnie jesteś jedną z niewielu szczęśliwców, którzy mają normalną skórę. Ani zbyt sucha, ani zbyt tłusta, normalna skóra nie reaguje przesadnie na każdą zewnętrzną agresję, nie czerwieni się (lub prawie wcale) z powodu zimna i nie błyszczy się w środku dnia. Krótko mówiąc, jest to skóra, którą wszyscy chcielibyśmy mieć! Uważaj, to, że mówi się, że skóra jest „normalna”, nie oznacza, że nie wymaga pielęgnacji. Codzienne nawilżanie pozostaje kluczem do zachowania pięknej skóry.

Skóra mieszana

Czy Twoje policzki mają wszystkie cechy cery normalnej lub suchej, ale Twoja strefa T (czoło – nos – broda) ma tendencję do błyszczenia się w ciągu dnia? Masz skórę mieszaną i nie jesteś sama, ponieważ skóra mieszana jest najczęściej występującym typem skóry wśród dorosłych.

Należy zauważyć, że jedna osoba może mieć kombinację różnych typów skóry. Na przykład, możesz mieć skórę suchą i wrażliwą lub normalną i suchą.

Najlepsze produkty do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn w zależności od typu skóry

męski krem do twarzy

Nie sposób nie podkreślić, że codzienne stosowanie nawilżającego kremu do twarzy jest niezbędnym krokiem w ochronie Twojej skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, oznakami zmęczenia i starzenia się. Musisz wybrać odpowiedni krem!

Najlepszy krem na dzień do cery suchej

Jak już zauważyliśmy, skóra sucha bardzo potrzebuje nawilżenia. Osoby o tym typie cery muszą sięgnąć po bogatsze kremy, które intensywnie odżywią naskórek i zapobiegną jego odwodnieniu dzięki obecności w ich recepturze nawilżających składników aktywnych.

Najlepszy krem do twarzy dla skóry tłustej

Wbrew powszechnej opinii, skóra tłusta również potrzebuje nawilżenia. Jeśli masz skórę tłustą, najlepiej sięgnąć po produkty o lekkiej konsystencji. Bardziej płynne, szybko przenikają przez naskórek, nie dodając smaru do smaru. Produkty do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn przeznaczone do skóry tłustej zawierają zazwyczaj składniki matujące, które zmniejszają błyszczenie się skóry oraz substancje regulujące, które działają bezpośrednio na sebum, ograniczając jego produkcję.

Najlepszy krem nawilżający dla mężczyzn o wrażliwej skórze

Główną wadą skóry wrażliwej jest to, że nie toleruje ona zbyt wiele, stąd konieczność zapewnienia jej odpowiedniej pielęgnacji z zastosowaniem preparatów o wysokiej tolerancji. Celem pielęgnacji skóry wrażliwej jest nawilżanie skóry przy jednoczesnym wzmacnianiu jej naturalnych mechanizmów obronnych, aby lepiej opierała się negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych.

Najlepszy krem do twarzy dla cery normalnej

Chociaż nie ma z nią szczególnych problemów, skóra normalna, tak jak każda inna skóra, wymaga codziennego nawilżania. W tym celu należy wybrać krem nawilżająco-ochronny, który utrzyma poziom nawilżenia skóry na normalnym poziomie i ochroni ją przed codziennymi czynnikami, takimi jak zanieczyszczenia czy golenie.

Najlepszy krem do twarzy dla cery mieszanej

Jak sama nazwa wskazuje, skóra mieszana łączy w sobie dwie cechy: suchą na policzkach i bardziej tłustą w strefie T. Aby nawilżać ją każdego dnia, należy więc wybrać konkretny produkt pielęgnacyjny, ani zbyt odżywczy, aby nie przetłuszczać skóry, ani zbyt lekki, aby wystarczająco nawilżyć suche obszary.

Krem do twarzy dla mężczyzn: jak go stosować?

Krem do twarzy lub krem na dzień dla mężczyzn powinien być stosowany codziennie rano na idealnie czystą skórę. W tym celu oczyść twarz męskim preparatem do oczyszczania twarzy, dostosowanym do Twojego typu skóry. Delikatnie osuszyć czystym ręcznikiem. Niewielką ilość kremu nawilżającego nałóż na twarz opuszkami palców, okrężnymi ruchami wmasowując krem w skórę. Aby dopełnić codziennej pielęgnacji, zastosuj krem do konturowania oczu.

66 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być