Kolczyki u mężczyzn – HIT czy KIT?

Spis treści

moda meska

Kolczyki to coś zarezerwowanego jedynie dla kobiet? Absolutnie nie! Jeśli uważasz, że nie wygląda to zbyt męsko, to pomyśl o Davidzie Beckhamie, Johnnym Deppie czy Lennym Kravitzu. Na ich uszach często można zobaczyć połyskujące diamenty i nie tylko. Czas zatem uświadomić sobie, że kolczyki u faceta to normalna rzecz. Zgromadziłem dla Ciebie kilka informacji o męskim piercingu. Mam nadzieję, że okażą się pomocne!

Czy mężczyźni mogą nosić kolczyki?

Założę się, że domyślasz się mojej odpowiedzi na to pytanie. Tak, mężczyźni mogą nosić kolczyki i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli ktoś tego nie akceptuje, to jest to najwyraźniej kłopot tej osoby, ale z pewnością nie tego, kto dba o swój wygląd i styl poprzez zakładanie biżuterii. Piercing daje mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o miejsca do przekłucia, dzięki czemu da się idealnie podkreślić swój indywidualizm za pomocą cyrkonii, brylantu czy metalu.

Najpopularniejsze miejsca na kolczyk u faceta

  • Ucho – zdecydowanie najbardziej popularne miejsce na kolczyk, a nawet kilka. Najczęściej spotyka się kolczyki w płatku ucha (jeden lub dwa), ale niektórzy robią sobie jeszcze dziurki w chrząstkach. Ta druga opcja jest nieco bardziej bolesna, ale biżuteria w górnej części ucha prezentuje się świetnie. Płatek ucha ma to do siebie, że można na nim zaczepić kolczyki o różnych kształtach – zarówno małe i klasyczne, jak i większe o nietypowym designie;

  • Brew – mogłoby się wydawać, że moda na kolczyki w brwiach minęła w pierwszej dekadzie XXI wieku i po części trzeba się z tym zgodzić. Nie zmienia to jednak faktu, że moda pozostaje modą i lubi powracać. W ostatnich latach obserwuje się wzrost popularności kolczyków w brwiach, więc jeśli takie miejsce Ci odpowiada – rób dziurkę jak najszybciej, to jeszcze wyprzedzisz wielką falę trendu;

  • Nos – kolczyk w nosie można umieścić albo na nozdrzu, albo w przegrodzie. Drugi z nich nazywa się septum i zwykle ma kształt małej podkowy, której ramiona zwisają po obu stronach przegrody. Na nozdrzu często umieszcza się małe modele na sztyft lub delikatne kółka;

  • Warga – z tym miejscem jest podobnie jak z brwią. Kiedyś niemal każdy marzył o piercingu na ustach, a później moda znacząco zgasła. Gdy obserwuję, jak wszystko teraz powraca, to wiem, że kolczyki w wargach to tylko kwestia czasu;

  • Sutek – na koniec wersja dla najodważniejszych, czyli kolczyk w brodawce. Zwykle zakłada się tam tzw. sztangi lub kółka. To kolczyk niewidoczny na co dzień dla innych ludzi, ale robi wrażenie np. na plaży czy… w sypialni.

Jakie kolczyki dla mężczyzny? Ponadczasowe modele

Najpopularniejszym modelem kolczyków zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, są sztyfty. Część ozdobna jest przyczepiona do cienkiego „patyczka”, który wkłada się w dziurkę i zatyka z tyłu, aby nie wypadł. Na drugim miejscu uplasowałbym kółka, czyli okrągłe kolczyki z łatwym zapięciem. Zwykle w jednym miejscu są jakby przecięte i po włożeniu jednego z końców do dziurki, drugi wkłada się do wnętrza nieco szerszej strony kółka. Może brzmi nieco skomplikowanie, ale uwierz mi, że gdy to zobaczysz – okaże się banalnie proste.

Poza tym można nosić jeszcze m.in. kolczyki wiszące zapinane na tzw. bigle. Takie modele wybiera się najczęściej na specjalne okazje i mogą one nadać ekstrawagancji całej stylizacji. Osoby lubiące wyraziste dodatki często stawiają też na stożki, czyli kolczyki skonstruowane tak, że wyglądają, jakby ucho było przebite małym kołkiem. Jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonuje się kolczyki, to najlepiej sięgać po te wysokiej jakości, odporne np. na rdzewienie. Należą do nich złoto, srebro czy stal chirurgiczna.

Gdzie zrobić kolczyk i ile to kosztuje?

Przed zrobieniem kolczyka bardzo ważne jest to, aby wybrać do tego odpowiednie miejsce. Takimi zabiegami powinny zajmować się jedynie wykwalifikowane osoby pracujące w salonach piercingu. Poszukaj takich usługodawców w swoim mieście i koniecznie przeczytaj jak najwięcej opinii o danym miejscu. Zwróć uwagę na metodę, jaką wykonuje się przekłucia w wybranym salonie. Do robienia dziurek powinno się używać igły, a nie żadnych maszynek.

Dobry piercer ma także ceny odpowiadające jakości jego usług. Mogą się one różnić w zależności m.in. od lokalizacji salonu, ale musisz się przygotować na pewien wydatek. Za przekłucie ucha, nosa czy brwi zapłacisz nawet 150 złotych. Gdy wybierasz doświadczoną osobę, masz pewność, że wykona swoją pracę z zachowaniem standardów higieny i wszystko przebiegnie bezpiecznie. Pamiętaj, aby po zrobieniu kolczyka stosować się do zasad pielęgnacyjnych.

Jaką biżuterię dobrać do kolczyków?

Kolczyki to tylko jeden element biżuterii. Zawsze można zaszaleć bardziej i założyć na siebie znacznie więcej elementów. Warto wziąć pod uwagę naszyjniki, nieśmiertelniki, bransoletki, a także supermodne w ostatnim czasie sygnety. Te ostatnie królują nawet w sieciówkach, więc nie musisz wydawać tysięcy na złoty sygnet, aby urozmaicić swoją stylizację.

Kolczyki dla mężczyzn to w końcu HIT czy KIT? Moim zdaniem zdecydowanie HIT, bo dzięki nim można wyróżnić się z tłumu, łatwo dopasować modele do wielu stylizacji, a ponadto świadczą one o wyczuciu stylu. Jeśli zastanawiasz się nad przekłuciem, to polecam! Zawsze możesz przestać nosić kolczyk, jeśli nie będzie Ci odpowiadać. Dziurka się zrośnie i wszystko wróci do tego, jak było przed przebiciem.

16 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy