Simp - Co to znaczy?

SIMP to coraz popularniejsze określenie na pewną grupę mężczyzn. Kim są SIMP i co ich charakteryzuje? Może nam się to określenie kojarzyć negatywnie, bo głównie w takim kontekście jest wykorzystywane, ale nie oznacza to, że mężczyźni przejawiające zachowanie typowe dla SIMPa będą koniecznie sami w sobie złymi czy negatywnymi postaciami.

Kim jest SIMP?

SIMP to dość nowe określenie oznaczające mężczyznę, który jest zafascynowany kobietami, ale nie supermodelkami czy genialnymi naukowczyniami, a zupełnie zwykłymi, wręcz przeciętnymi dziewczynami, które spokojnie mogłyby chodzić z nim do szkoły czy do pracy.

SIPM – co to znaczy?

SIMP  to internetowy, slangowy angielski termin określający naiwniaka w relacjach z kobietami nieprzeceniającego przeciętną kobietę i stawiającego ją na piedestale –  pochodzi od skrótu S.I.M.P.  – „Somebody Idolizes Mediocre Pussy” co w wolnym tłumaczeniu po Polsku brzmi: „Ktoś idealizujący przeciętne laski”. SIMP  okazuje nadmierną sympatię i uwagę innej osobie, zazwyczaj komuś, kto nie odwzajemnia tych samych uczuć. Odbywa się to zwykle na tle seksualnym.

SIMPy ubóstwiają kobiety, zwykłe, wręcz przeciętnie, które możemy spotkać w każdej kawiarni czy na ulicy. Choć wydawać by się mogło, że takie osoby to wspaniali ludzie, dostrzegający piękno w normalnych osobach, niepodążających za wygórowanymi ideałami, SIMPy dużo bardziej szkodzą kobietą, niż pomagają w czymkolwiek. Wbrew pozorom nie jest to po prostu ktoś zakochany czy osoba potrafiąca dostrzec piękno w każdej napotkanej dziewczynie. Ci ludzie są przeważnie gotowi zrobić wszystko, żeby tylko zostać zauważonymi przez obiekt swoich „westchnień”. Nie chodzi jednak o miłość, ale o czystą fascynację i podziw dla drugiej osoby. To wręcz ubóstwienie kogoś, tylko i wyłącznie dlatego, że jest kobietą.

Skąd się wzięli i co za nimi stoi?

SIMP to następstwo globalizacji. Z jednej strony dostęp do nagich ciał idealnie wyglądających kobiet, a z drugiej coraz większe wycofanie społeczne spowodowało, że młodym ludziom coraz trudniej wejść w relacje romantyczne. Nieśmiałość, rozliczne lęki społeczne i brak tematów do rozmów zmuszają takie osoby do pozostania w cieniu swoich pragnień. Przez to idealizują każdą kobietę, która okaże im choć odrobinę zainteresowania bądź chociaż będzie dla nich dostępna. To rozpaczliwa potrzeba kontaktu z płcią przeciwną stoi za powstaniem wielu stron internetowych oferujących zupełnie zwykłym ludziom udostępnianie swoich nagich zdjęć nieznajomym za pieniądze. Jak się okazuje, takie biznesy mają się naprawdę świetnie, a napędzają je głównie SIMPy.

Cechy typowego SIMPa

SIMP to z pozoru dżentelmen, jednak różni się od niego znacznie. SIMP stwarza z kobiety centrum swojego życia, a czasami zajmuje nią całą swoją przestrzeń. Jest gotowy rzucić wszystko i zrobić o cokolwiek go poprosi. W ten sposób z czasem przestaje dbać o swoje własne potrzeby i pragnienia, a w pełni skupia się na konkretnej kobiecie. Nie służy mu to jednak najlepiej i rzadko kiedy w zamian może liczyć na związek, czy nawet na szacunek, bo wiele kobiet takiego mężczyznę chętnie wykorzysta, będzie traktowała go z wyższością i wyraźnie będzie dawała mu do zrozumienia, że nie ma u niej szans, a ona okazuje mu litość, przyjaźniąc się z nim.

Ubóstwienie zwykłych kobiet

SIMP to osoba, która zrobi wszystko, byleby tylko zostać zauważoną. Robiąc to często, wyzbywają się jakiejkolwiek godności, przez co zamiast podziwu i szacunku, budzą u kobiet odrazę czy wywołują ich śmiech. Wiele dziewczyn jest w stanie wykorzystać mężczyzn, którzy okazują im większe niż do tej pory zainteresowanie i są gotowe zranić ich, gdy tylko nadarzy się ku temu możliwość. Przez to, że skupiają się na kobietach przeciętnych, gdy zostaną odrzuceni, będą mieli przeczucie, że nie nadają się do żadnej relacji i nigdy nie znajdą miłości, co tylko zapędza ich w jeszcze mocniejszą gloryfikację kobiet, które według nich są dla nich niedostępne, mimo że nic na to nie wskazuje.

SIMP buduje poczucie wyższości u kobiet

Kobiety lubią być ubóstwiane dlatego mężczyźni, którzy okazują swoim partnerką regularne zainteresowanie, cieszą się większą sympatią. Ważne jest jednak to, jak traktujemy drugą osobę. SIMPy nie tylko ubóstwiają, ale także wynoszą ponad siebie kobietę, przez co dają jej do zrozumienia, że jest od nich lepsza. Jeśli w jej życiu jest wielu mężczyzn o podobnym podejściu, zaczyna w to wierzyć, a w konsekwencji zachowywać się tak, jakby naprawdę była lepsza. To oczywiście dodatkowo utrudnia SIMPowi zbudowanie zdrowej relacji z daną dziewczyną, ponieważ będzie ona skłonniejsza do pomiatania nim i może doprowadzić do powstania toksycznego związku.

Podział na mężczyzn i kobiety

Takie ubóstwianie kobiet z czasem może doprowadzić do całkowitego podziału na mężczyzn i kobiety w ramach osobnych klas społecznych. Normą stanie się, że kobieta powinna być traktowana lepiej, niż mężczyzna, tylko dlatego, że ma biust czy jest bardziej delikatna niż płeć przeciwna. Takie rozwiązanie może się na początku wydawać dla kobiet bardzo wygodne, jednak długofalowo prowadzi ono do całkowitego wypaczenia rozumienia istoty relacji romantycznej, zakładania rodziny czy chociaż współpracy na równym poziomie obu płci. Konsekwencją będzie narastająca frustracja kobiet z powodu braku „prawdziwie męskiego” mężczyzny i rozkwitu konfliktu „klas” między kobietami a mężczyznami.

16 / 100

One thought on “Kim jest SIMP i jak to zjawisko wpływa na kobiety?”

Dodaj komentarz