Jakich zasad warto się trzymać, aby kupić dobre ubezpieczenie samochodu przez internet? - MrGentleman.pl

Kupno ubezpieczenia samochodu przez Internet wiąże się z dużymi oszczędnościami. Odłożoną kwotę można zostawić na czarną godzinę, zainwestować bądź sprawić sobie przyjemność kupując przydatny gadżet do swojego samochodu. Zanim jednak zaoszczędzimy, warto poznać kilka ważnych zasad, które uchronią Cię przed niepotrzebnymi kosztami.

Zawsze sprawdzaj więcej niż jedną porównywarkę online

Zanim kupisz ubezpieczenie przez internet, z pewnością najpierw sprawdzisz polisy w porównywarce. Pojawiają się tam różne oferty, ponieważ tego typu aplikacje nie są w stanie uzyskać wycen od wszystkich firm. Nigdy nie zakładaj, że pierwszy wynik jest najlepszy, przyglądaj się różnym narzędziom, ich funkcjom i formularzom. Na ogół – im więcej opcji, tym lepsze narzędzie do szukania ubezpieczenia. 

Jeżeli szukasz dobrej porównywarki, to wart uwagi jest serwis ubezpieczeniowy z kalkulatorem ubezpieczeń i blogiem ubezpieczeniowym porownywarka-oc-ac.pl.

Najtańsze nie zawsze jest najlepsze

Bądź czujny, porównywarki będą starały Cię przekonać do kupna ubezpieczenia przez Internet, pokazując bardzo dużo niskich cen. Pamiętaj, że najtańsze polisy mogą mieć niską wartość lub nie będą gwarantować odpowiedniej dla Ciebie ochrony. Nigdy nie wybieraj oferty, która pojawia się na pierwszym miejscu. Cena może wydawać się niska, produkt atrakcyjny, ale najważniejsze jest to, czy zaspokoi Twoje potrzeby. Poza tym zdarza się, że cena podana w porównywarce lub na stronie ubezpieczyciela nie oddaje rzeczywistych kosztów.

Sprawdzaj dane przed zakupem polisy przez internetowej

Klikając daną ofertę w porównywarce, przechodzisz do strony ubezpieczyciela, za której pośrednictwem kupuje się ubezpieczenie przez internet. Bardzo ważne jest to, by przed zakupem ponownie sprawdzić, czy podane wcześniej dane są prawidłowe. Jeśli tego nie zrobisz, a błędne informacje zostaną przekazane ubezpieczycielowi, skończy się tym, że zapłacisz za nieaktualną polisę albo przepłacisz. Towarzystwa nie zawsze mają możliwość pełnej weryfikacji, dlatego to na ubezpieczonym spoczywa obowiązek podania prawdziwych informacji. W najgorszej sytuacji będziesz, gdy dojdzie do wypadku, a ubezpieczyciel udowodni Ci, że dane przekazane do wyliczenia składki były niezgodne z prawdą i przez to możesz stracić prawo do odszkodowania.

Jakich zasad warto się trzymać, aby kupić dobre ubezpieczenie samochodu przez internet? - MrGentleman.pl

Przeczytaj umowę

Przed ostatecznym zakupem polisy przez Internet musisz zapoznać się ze wszystkimi dokumentami – w szczególności z umową. Nieprzeczytanie umowy może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Jeśli ubezpieczyciel nie dostarczy warunków ubezpieczenia i umowy do zapoznania, nie kupuj polisy. Może się okazać, że warunki nie będą dla Ciebie odpowiednie albo pojawiły się błędy, które zaniżają lub zawyżają wysokość polisy. Trudno będzie się z wytłumaczyć z próby oszukania firmy ubezpieczeniowej. W najgorszej sytuacji możesz stracić prawo do odszkodowania lub ubezpieczyciel będzie się domagał zwrotu części lub całości poniesionych kosztów.

Nie daj się zmanipulować

Musisz ostrożnie podchodzić do dodatkowych opcji w ramach obowiązkowego ubezpieczenia. Wybieraj ochronę, która jest Ci naprawdę potrzebna. Przykładowo, po co masz kupować dodatkowy zakres ochrony typu AC, assistance itp. jeśli jeździsz autem sporadycznie i poruszasz się po mało ruchliwych drogach. Niektóre opcje są naprawdę przydatne, ale zdarzają się takie, z których nigdy nie skorzystasz.

Jakich zasad warto się trzymać, aby kupić dobre ubezpieczenie samochodu przez internet? - MrGentleman.pl

Nie wahaj się zrezygnować z umowy

Przywilejem klientów kupujących ubezpieczenie samochodu przez Internet jest możliwość wypowiedzenia umowy w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia. Czasami podejmujemy decyzje zbyt pochopnie, zwłaszcza jeśli chodzi o umowy zawierane na odległość. Nie musisz podawać przyczyn odstąpienia od umowy, ale pamiętaj, że musisz ponieść koszty za okres, w którym obowiązywała polisa. Musisz też jak najszybciej podpisać nową umowę, ponieważ zgodnie z prawem kierowcy nie mogą jeździć bez ważnego ubezpieczenia.

One thought on “Jakich zasad warto się trzymać, aby kupić dobre ubezpieczenie samochodu przez internet?”

Dodaj komentarz