jak wybrać meskie okulary korekcyjne

Jeśli w dzieciństwie rodzice zmuszali Cię do noszenia „obciachowych” okularów korekcyjnych – to pamiętaj, że nie Ciebie pierwszego i nie Ciebie ostatniego spotkał taki los. Teraz masz pole do popisu i możesz sam decydować, w których czujesz się komfortowo. Design dzisiejszych męskich oprawek to wielka swoboda wyboru spośród setek modeli od uznanych firm optycznych specjalizujących się w tego typu usługach, a nawet od światowej klasy domów mody, takich  jak Gucci, Versace czy Chanel.

Zainteresowanie okularami korekcyjnymi z każdym rokiem wzrasta, co biorąc pod uwagę trendy modowe jeszcze sprzed kilku lat jest sytuacją do nie pomyślenia. W dzisiejszych czasach wielu fashionistów wybiera tzw. „zerówki”, które nie mają nic wspólnego z prozdrowotnymi właściwościami tradycyjnych okularów. Nawet wielcy zwolennicy soczewek powoli przekonują się do męskich okularów, które musisz wybrać zgodnie z kilkoma prostymi zasadami. Jeśli myślisz, że zakup okularów korekcyjnych czy też „zerówek” załatwisz od ręki, możesz być w totalnym błędzie. Zatem jak znaleźć odpowiednie dla siebie, męskie oprawki?

Grunt to czuć się komfortowo

Decydując się na zakup okularów korekcyjnych najważniejsze są oczywiście szkła i ich właściwości. To w kwestii zdrowia naszych oczu. Natomiast jeśli chodzi o wygląd oprawek i ich styl, sprawa jest dość otwarta. Choć przyjęło się, że przy wyborze oprawek należy kierować się kształtem twarzy czy też kolorem włosów czy oczu, warto nieco przymknąć na to oko. Każdy wyjątek jest potwierdzeniem zasady, dlatego jeśli posiadasz (lub myślisz, że posiadasz) okrągłą twarz, a w oko wpadły Ci równie okrąglutkie oprawy okularów – droga wolna. Najważniejsze, aby czuć się komfortowo nosząc oprawki, szczególnie gdy jest to wydatek dość kosztowny.

Po drugie, okulary korekcyjne oprócz tego, że są drogą inwestycją, mają służyć nam przez dłuższy czas, dlatego kierowanie się wyłącznie obecnymi trendami nie ma większego sensu. To wy będziecie nosił okulary i to wam powinny się podobać. Oczywiście jeśli ktoś służy Ci dobrą radą, cierpliwie wysłuchaj cennych wskazówek – może rzeczywiście pomogą Ci dobrać odpowiedni model męskich oprawek.

Komfort i wygoda noszenia okularów na co dzień

Decydując się na zakup nowych oprawek, trzeba również wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów technicznych, dzięki którym unikniesz nietrafionego zakupu. Jeśli jesteś okularnikiem od urodzenia doskonale wiesz, z czym się wiąże kilkunastogodzinne noszenie okularów na nosie. Odpowiedni model oprawek powinien idealnie „siedzieć” na Twoim nosie, dzięki czemu częste poprawianie pozycji okularów nie będzie konieczne. Niezwykle ważne są również zauszniki – ich rozmiar oraz kąt zgięcia.

Zbyt wąsko zagięte zauszniki to prosty przepis na uczucie dyskomfortu. Podobnie zresztą jak rozmiar szkieł w oprawkach – jeśli krawędzie oprawek będą przylegać bezpośrednio do powierzchni twarzy w okolicy policzków – efekt ciągle zaparowanych szkieł murowany.

Męskie oprawki a kształt twarzy i kolor włosów

Wybierając męskie oprawki zaleca się dobierać modele, które optycznie zmienią oblicze naszej twarzy. I tak dla posiadaczy okrągłej, owalnej twarzy poleca się opaski prostokątne lub w kształcie trapezu, twarzy prostokątnej oprawki podłużne, podobnie zresztą jak do twarzy trójkątnej, do której pasują również oprawki okrągłe.

Przyjęło się, że doboru oprawek nie powinniśmy opierać jedynie na kształcie twarzy. Do głosu dochodzi również włosów. Dlatego też blondynom poleca się oprawki w kolorze metalicznym, brunetom czerwone, niebieskie lub czarne, a rudowłosym oprawki miedziane.

2 thoughts on “Jak wybrać męskie okulary korekcyjne?”

Dodaj komentarz