Jak odnieść biznesowy sukces, nie rujnując związku?

Spis treści

sukces biznesowy

Czy można zostać biznesmenem i jednocześnie zbudować udany związek? Praca jest naturalnym i nieodłącznym elementem naszego życia, ale sukces w sferze zawodowej nie powinien stanowić naszego jedynego celu. Oprócz rozwijania swojej kariery warto zainwestować również w życie prywatne. Dowiedz się, co zrobić, aby połączyć dobre życie miłosne z sukcesem w biznesie.

Jak stworzyć udany związek? – ważne zasady wszystkich relacji

Udany związek to marzenie każdej pary, która decyduje się na wspólne życie. Chociaż zadowolenie ze związku jest kwestią mocno indywidualną i zależną od wielu czynników, warto wiedzieć, że istnieją pewne uniwersalne praktyki ułatwiające satysfakcjonujące pożycie. Pierwszą i podstawową zasadą udanej relacji jest wzajemny szacunek. Żadna ze stron związku nie powinna czuć się gorsza od partnera. Nie możesz więc deprecjonować swojej kobiety czy umniejszać znaczenia jej aktywności zawodowej bądź życiowej – nawet jeśli obowiązki partnerki są, obiektywnie rzecz biorąc, mniej wymagające od Twojej pracy. Poczucie własnej wartości oraz bycie docenionym to bardzo ważne aspekty w życiu każdego człowieka.

Kluczem do zdrowej relacji jest także jasna deklaracja oczekiwań wobec partnera. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta muszą określić swoje potrzeby. Warto więc rozmawiać o tym, co jest dla Was ważne i czego pragniecie od życia oraz jakie chcielibyście zrealizować plany. Wasze wizje przyszłości powinny być w miarę spójne. Oczywiście, nie musicie zgadzać się ze sobą, co do najmniejszego szczegółu wspólnego życia – od czegoś są w końcu kompromisy. Jeśli jednak Wasze pomysły na życie mocno się rozjeżdżają, musicie zastanowić się nad ich akuratnością.

Co jeszcze zrobić, aby związek nie tylko miał szansę przetrwania, ale i był owocny dla obojga? Ważne dla wspólnego życia jest jasny podział obowiązków. Wiadomo, że każdy ma swój cel życiowy lub zawodowy. Jednak pewne dążenia powinny być zespołowe. Zadbany dom i ogród, codzienny posiłek czy nawet dobrze odchowane dzieci to rzeczy, na których powinno zależeć obydwu stronom związku. Często zdarza się jednak, że dbanie o aspekty typowo życiowe zostaje zrzucone na głowę tylko jednej osoby – żony. Model związku, w którym facet zarabia, a kobieta zajmuje się domem, dawno odszedł do lamusa. Aby Wasze małżeństwo mogło rozwijać się w dobrym kierunku, musicie wypracować odpowiedni i równomiernie podzielony rozkład obowiązków.

Co jest dla Ciebie najważniejsze? – ustal swoje priorytety

Postawić na rozwój kariery czy zaangażować się związek? Takie i podobne pytania stawia sobie wielu ambitnych facetów. Nic dziwnego. Osiągnięcia zawodowe są przecież ważne dla każdego człowieka, ponieważ zapewniają one spełnienie w sferze zawodowej. To natomiast jest kluczem do dobrego zarobku, a także zaspokojenia potrzeby samorealizacji. Jednak warto pamiętać o tym, że praca nie powinna stanowić jedynego celu w życiu. Jeśli skupisz się tylko na pieniądzach i intensywnym wspinaniu po szczeblach kariery, łatwo popadniesz w pracoholizm.

Droga do sukcesu w pracy nie powinna całkowicie odbierać szans na prowadzenie satysfakcjonującego życia prywatnego. Jeśli zależy Ci na dobrym związku i relacjach z partnerką, musisz umieć ustalić swoje życiowe priorytety. Zastanów się, czy musisz brać kolejne nadgodziny i wracać do domu po nocach? Albo czy telefon z biura jest na tyle istotny, że trzeba odbierać go w domu, podczas randki lub na wakacyjnym wyjeździe? Czasami warto odpuścić zawodowe sprawy, żeby móc być wreszcie tu i teraz. Jeśli materialnie możesz pozwolić sobie na dobre życie, zastanów się nad tym, czy kolejne poświęcenia na rzecz pracy są warte swojej ceny.

Czas tylko dla Was – nie siedź ciągle w pracy

W całym zamieszaniu i dynamice codziennego życia warto pamiętać też o tym, żeby umieć dobrze dysponować czasem. Większość osób ma problemy z planowaniem i organizacją dnia pracy. Jeśli ta kwestia dotyczy także i Ciebie, musisz zacząć stosować pewną zasadę – grubą kreską oddziel czas aktywności zawodowej od czasu prywatnego.

Kiedy jesteś w związku, ważne jest, aby znaleźć czas tylko dla siebie nawzajem. W pracowitym tygodniu dobrze jest wyznaczyć dzień, w którym obydwoje wygospodarujecie wolne popołudnie lub wieczór. Zaplanujcie ten czas w miły sposób – pójdźcie na spacer, do kina czy do restauracji. A może najzwyczajniej w świecie poleniuchujcie razem w domu przy Netflixie? Po prostu zróbcie coś, co sprawi Wam przyjemność i zapewni chwilę wspólnego relaksu.

Pamiętaj jednak, że decyzja odnośnie do planowanej aktywności powinna uwzględniać zapatrywania oraz preferencje obydwu stron związku. Najlepiej wspólnie zaplanujcie wyjście i jego koncepcję, aby każdy z Was był szczerze zadowolony z chwil spędzonych razem. Fajne wyjście czy romantyczny wieczór zdecydowanie polepszą Waszą aktualną jakość życia, ponieważ pomogą w odstresowaniu, napełnią pozytywnymi emocjami oraz przyniosą chwilę wypoczynku czy radości. Spędzony razem czas stanowi kapitał, który regularnie należy wkładać w rozkwit związku. Uwierz mi, ta inwestycja naprawdę się opłaca!

16 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy