czytnik ebooków inkBOOK EXPLORE

Z końcem czerwca br. ruszyła przedsprzedaż nowego modelu czytnika ebooków: inkBOOK EXPLORE od Arta Tech, wrocławskiego producenta urządzeń opartych o technologię e-papieru. Nowy czytnik został wyposażony w większy, 8-calowy ekran z regulowanym doświetleniem, ułatwiający przeglądanie obrazów, tabel i wykresów.

Wielkość i możliwość personalizacji ustawień ekranu to największe atuty inkBOOK EXPLORE. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy wyświetlacz E Ink Carta HD o przekątnej 7,8 cala i rozdzielczości 1872 x 1404 px. Nowością jest, że w inkBOOK EXPLORE możemy regulować nie tylko natężenie światła (co jest już standardem w czytnikach z wyższej półki), ale i jego barwę, co pozwala na niemal nieograniczoną personalizację doświetlenia – dla jeszcze większej wygody czytania.

inkBOOK EXPLORE, czytnik na 8 – większy ekran, większe możliwości

Bardzo dobra widoczność szczegółów, wysoki kontrast i brak ghostingu sprawiają, że użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie np. komiksy czy mangę z zachowaniem wysokiego komfortu obcowania z tekstem i obrazem. Wielkość ekranu pozytywnie wpływa również na przeglądanie tabel i zestawień.

inkBOOK EXPLORE - większe możliwości - MrGentleman.pl

inkBOOK EXPLORE, podobnie jak pozostałe produkty Arta Tech, oparty jest na systemie Android, który daje możliwość uzyskania osobistego charakteru ustawień. Czytnik jest kompatybilny z aplikacjami funkcjonującymi w tym systemie, umożliwiając instalację tych wybranych.

Wrocławski producent planuje rozpocząć regularną sprzedaż modelu EXPLORE tego lata. Więcej informacji: www.inkbook.pl.

Ekran: E Ink Carta, 7,8 cala, dotykowy
Rozdzielczość: 1872 x 1404 px
Wymiary: 192 x 140 x 9 mm
Waga: 242 g
Pamięć wewnętrzna: 8 GB,
RAM: 1 GB,
Bateria: 3000 mAhLi-ION Polymer
Procesor: i.MX6SL (z wbudowanym kontrolerem E Ink)
Kolor obudowy: Czarny
Złącza: microUSB, microSD
Wi- Fi: tak
Bluetooth: tak
Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa
Wspierane formaty: Y epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf
Dodatkowe funkcje: Możliwość instalowania aplikacji, możliwość zmiany wyglądu tekstu, programowalne przyciski, dodawanie zakładek, notatek, zmiana tapety i wygaszacza
Sugerowana cena: 999 zł

5 thoughts on “inkBOOK EXPLORE – większe możliwości”

  1. I nikt jeszcze porządnej recenzji nie zrobił… choć już jest XII 2018. To jest już podejrzane. Czy czytnik jest wart tych pieniędzy? czy działa jak obiecują w reklamówkach?
    Z powodu braku informacji z niezależnych źródeł, zainteresowałem się produktami konkurencji…

    1. Dużo pozytywnych opinii w internecie znajdziesz. Jak dla mnie jak najbardziej wart tych pieniadzy, mimo że nie jest najtanszy. Czytniki są dość popularne wsrod moich znajomych, wiec troche się ich przewinęło przez moje ręce, lubimy sie sprzeczać o to, który najlepszy. No i jak dla mnie explore wygrywa. Ekran jest niesamowity, co szczególnie widać przy komiksach, których ja czytam od groma

  2. Bardzo przyjazny czytnik, kupiłem córce, też lubi komiksy, ale nie tylko i od razu przypadł jej do gustu. Niby 11 letnia dziewczynka, a to urządzenie od razu było dla niej bardzo proste w obsłudze. Nawet widziałem, że teraz sobie już poustawiała wszystko pod siebie. Więc chyba dobry dla starszych i młodszych. Teraz jeszcze żona chce żebym i jej kupił.

Dodaj komentarz