inkBOOK LUMOS – Nowy, świet(l)ny czytnik

Spis treści

inkBOOK LUMOS - Nowy, świet(l)ny czytnik

Arta Tech wprowadza na rynek  nowy model e-czytnika – inkBOOK LUMOS.  Nowy inkBOOK został wyposażony w dotykowy, bezpieczny dla oczu 6-cio calowy ekran, w technologii E-Ink Carta z regulowanym natężeniem i temperaturą światła.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które zaczynają swoją przygodę z czytnikami ebooków. Ekran czytnika posiada zestaw diod LED skierowanych bezpośrednio na tekst, a nie na oczy czytającego, jak w przypadku telefonu czy tabletu. Dla pełnej personalizacji, czytnik wyposażony został nie tylko w regulację natężenia światła ale też jego temperatury. Tym samym możliwe jest elastyczne dopasowanie oświetlenia do warunków otoczenia, a w konsekwencji zniwelowanie niekorzystnego wpływu światła niebieskiego na wzrok. Za sprawą tej funkcjonalności inkBOOk LUMOS rekomendowany jest również dzieciom i osobom starszym.

inkBOOK LUMOS

inkBOOK LUMOS to wydajność w każdej postaci

Czytnik waży 165 g przy wymiarach 159×114 mm i zawiera baterię o pojemności 2000 mAh, co pozwala na nawet miesięczne użytkowanie bez konieczności ładowania.

inkBOOK LUMOS funkcjonuje na systemie inkBOOK OS, kompatybilnym z systemem Android, dzięki czemu użytkownik może instalować w nim aplikacje od zewnętrznych dostawców, również za pośrednictwem wbudowanego łącza Wi-Fi. Dbałość o komfort użytkownika widoczna jest dodatkowo w projekcie obudowy, który zakłada także optymalne wpasowanie w dłoń użytkownika. Na czytniku będzie działać wiele znanych aplikacji, w tym między innymi aplikacje Amazon Kindle, e-Kiosk i Legimi.

inkBOOK LUMOS pojawi się w sklepach w sierpniu br., ale można go już kupić w przedsprzedaży prowadzonej przez sieć EuroRTVagd w cenie 399 PLN.

Więcej informacji: www.inkbook.pl.

inkBOOK LUMOS – dane techniczne

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy
Rozdzielczość: 167 dpi
Wymiary: 159 x 114 x 9 mm
Waga: 165 g
Pamięć wewnętrzna wystarcza na pomieszczenie 30.000 e-książek
Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer
Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0GHz
Kolor obudowy: Czarny, opalizujący
Złącza: microUSB, microSD
Wi- Fi: tak
Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa
Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf
Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji android, możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.
Sugerowana cena: 399 PLN

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy