Aplikacje na Androida

Próżno szukać osoby, która nie posiadałaby nowoczesnego smartfona z dostępem do internetu. Ba! Coraz więcej osób nie poprzestaje na jednym telefonie, nosząc przy sobie zarówno urządzenie prywatne, jak i służbowe. Jeśli właśnie kupiłeś telefon z popularnym systemem oprogramowania Android i nie wiesz, jakie aplikacje mobilne powinny znaleźć się w pamięci Twojego telefonu, prezentujemy kilka niezwykle przydatnych i prostych w użyciu aplikacji, które ułatwią Ci życie.

Social media

Aplikacje na Androida, które powinny znaleźć się w Twoim telefonie - MrGentleman.pl

Dzisiaj bez konta na jednym z portali społecznościowych to jak bez ręki. Jeżeli Twój nowy znajomy usłyszy, że nie masz konta na Facebooku, jego prawdopodobnie popuka się w czoło wyrażając swoją dezaprobatę. Obecnie miliardy użytkowników na całym świecie posiada profil na tej najpopularniejszej platformie społecznościowej, choćby w celu śledzenia ważnych momentów w życiu znajomych.

Instagram to druga po Facebooku aplikacja, która od momentu powstania cieszy się niesłabnącą popularnością. Instragram stał się jednak maszynką do zarabiania pieniędzy przez szeroko pojętych „influencerów” zbijających fortunę na lokowaniach produktów znanych marek. Instagram służy do przeglądania zdjęć oznaczanych hasztagami związanymi z publikacją. Jednak aplikacja nie samymi influencerami żyje. Miliony użytkowników prowadzi prywatne konta o skromnych zasięgach, które w dużej mierze służą do pochwalenia się zdjęciami z wakacji, modnym zegarkiem czy ślubem.

Wyniki sportowe

Niemal każdy mężczyzna interesuje się sportem. Może nie każdą jego dyscypliną, a głównie piłką nożną. Telefon każdego miłośnika ganiania za piłką po zielonej murawie nie może obejść się bez aplikacji, dzięki której w każdej chwili będzie na bieżąco z wynikami ulubionej drużyny czy reprezentacji narodowej. Niezwykle popularna jest aplikacje Flashscore i Livescore, które oprócz surowego wyniku oferują garść statystyk. Skład drużyny, celne strzały, ilość fauli – w aplikacji możemy zagłębić się niemal w każdy aspekt interesującego nas meczu.

Komunikatory

Aplikacje na Androida, które powinny znaleźć się w Twoim telefonie - MrGentleman.pl

Kto w dzisiejszych czasach nie zna Messengera, czyli aplikacji służącej do czatowania ze znajomymi z Facebooka? Niemal każdy dobrze rozpoznaje charakterystyczny dźwięk dla wiadomości przychodzących. Jednak mobilne komunikatory to nie tylko Messenger. Na nieco więcej uwagi zasługuje WhatsApp, który powoli staje się standardowym wyposażeniem każdego smartfona. Posiada bardzo przejrzysty interfejs i wiele funkcji pozwalających na swobodne komunikowanie się z przyjaciółmi czy rodziną, nawet za granicą.

Apka dla sportowych freaków

Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, a aktywność fizyczna nie jest Ci obca, w Twoim smartfonie nie może zabraknąć aplikacji Endomondo. Niezwykle prosta w obsłudze apka pozwala śledzić swoje postępy w biegu czy jeździe na rowerze, a dzięki dostępowi do GPS zapisuje pokonane trasy. Dodatkowo wskazuje takie parametry jak dystans, średnie tempo czy spalone kalorie.

Coś dla fanów muzyki

Aplikacje na Androida, które powinny znaleźć się w Twoim telefonie - MrGentleman.pl

Jeśli jadąc rano do pracy lub na uczelnię korzystasz z komunikacji miejskiej, w Twoich uszach niemal na pewno znajdują się słuchawki z ulubioną muzyką. Czasy, kiedy pliki z utworami pobierało się nielegalnie z internetu powoli przechodzą do historii. Obecnie wielką popularnością cieszą się serwisy streamingowie jak Spotify czy Tidal, które w podstawowej wersji oferują słuchanie muzyki całkowicie za darmo. Co ważne, aby słuchać ulubionych playlist należy mieć dostęp do internetu, chyba że chcemy wykupić wersję premium, której miesięczna subskrypcja kosztuje kilkanaście złotych.

W punkt

Do jednych z najbardziej popularnych aplikacji należy Jakdojadę. Dzięki tej apce w kilkanaście sekund możemy dowiedzieć się, z jakich autobusów czy tramwajów należy skorzystać, aby dostać się w określone miejsce. Aplikacja oferuje również aktualne rozkłady jazdy, a nawet możliwość kupienia biletu na komunikację miejską.

Jeśli jednak w Twoim garażu stoi samochód, powinieneś pobrać Yanosika. Aplikacja dobrze znana kierowcom szczególnie w większych miastach. Apka podaje informacje o aktualnej sytuacji na drogach, a także wyznacza trasy alternatywne.