Cristiano Ronaldo w TOP10 strzelców

Cristiano Ronaldo, przez wielu uważany za jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów, od niedawna może poszczycić się kolejnym sporym osiągnięciem. Po ostatnim meczu towarzyskim ze Szwecją, w którym strzelił jedną bramkę, oraz meczu eliminacyjnym z Węgrami, w czasie którego piłka za jego sprawą wpadła do siatki przeciwników dwukrotnie, Portugalczyk dostał się do czołowej 10 najlepszych strzelców w meczach międzypaństwowych. Ma teraz na koncie 71 goli, co daje mu 9. miejsce w tym prestiżowym rankingu.

Jeden z czterech

Swoją pozycję dzieli z kilkoma innymi zawodnikami. Tyle samo bramek mają Madżid Abdullah, reprezentant Arabii Saudyjskiej do 1994 roku, Miroslav Klose, w barwach niemieckich grający do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku oraz Tajlandczyk Kiatisuk Senamuang, który skończył swoją karierę reprezentacyjną w 2007 roku.

Jeszcze wiele przed nim

Cristiano Ronaldo jest jedynym piłkarzem z całego zestawienia, który w swojej karierze może jeszcze sporo osiągnąć. Oprócz niego, dla swojej reprezentacji gra jeszcze Bashar Abdullah, 39 letni zawodnik z Kuwejtu, mający na swoim koncie 75 trafień. Do niego, jak i do Węgra Sandora Kocsisa, Portugalczykowi brakuje 4 bramek.

Młody i zdolny Cristiano Ronaldo

Ronaldo jest trzecim najlepszym Europejczykiem w historii pod względem strzelonych dla swojego kraju goli. Wyprzedzają go jedynie wspomniany Sandor Kocsis (75 bramek) oraz Węgier Ferenc Puskas (84 bramki).

W ciągu swojej kariery reprezentacyjnej, Cristiano trzykrotnie zdobył hat-tricka, raz strzelił 4 gole, a dwunastokrotnie ustrzelił w jednym meczu dublet.

Ranking najlepszych strzelców prezentuje się następująco:

1. Ali Daei (Iran) – 109 bramek
2. Ferenc Puskas (Węgry) – 84
3. Kunishige Kamamoto (Japonia) – 80
4. Hussein Saeed (Irak) – 78
5. Pele (Brazylia) – 77
6. Godfrey Chitalu (Zambia) – 76
7. Sandor Kocsis (Węgry) – 75; Bashar Abdullah (Kuwejt) – 75
8. Majed Abdullah (Arabia Saudyjska) – 71; Kiatisuk Senamuang (Tajlandia) – 71; Miroslav Klose (Niemcy) – 71; Cristiano Ronaldo (Portugalia) – 71

Cristiano Ronaldo ma wielką szansę, by dostać się do czołowej trójki we wspomnianym rankingu. By to osiągnąć, brakuje mu wyłącznie dziewięciu trafień. Kolejną szansę na powiększenie swojego dorobku będzie miał już w w czerwcu w meczu z Łotwą.

76 / 100

2 thoughts on “Cristiano Ronaldo w TOP10 strzelców”

Dodaj komentarz