Co warto wiedzieć o wakacyjnych romansach?

Spis treści

wakacyjny romans

Miłość jest gorąca, lato upalne, a to oznacza, że może wyjść z tego tylko prawdziwie ogniste połączenie. Mowa tu, oczywiście, o wakacyjnych romansach. Dochodzi do nich najczęściej w wakacyjnych kurortach, gdzie granica między odpoczynkiem a imprezą jest dość cienka. Jeśli zastanawiasz się, czy taki romans ma szansę przerodzić się w związek i czy warto się angażować – zapraszam do lektury!

Wakacyjny romans – na czym polega?

Z pewnością widziałeś choć jeden odcinek słynnego programu Pamiętniki z wakacji. Ileż tam było awantur, romansów, zdrad i kłótni! I choć niekiedy sceny z telewizji wydają się absurdalne, tak naprawdę często zdarzają się w realnym życiu. Wakacyjny romans polega na nawiązaniu romantycznej relacji z drugą osobą w trakcie urlopu. Dochodzi do tego najczęściej w kurortach za granicą, ale zdarza się to także w imprezowych miastach np. nad polskim morzem. Samotni mężczyźni i samotne kobiety udają się na wakacje – czasami w grupach złożonych z singli, a niekiedy na własną rękę. Tam nawiązują nowe znajomości z innymi osobami i tworzą wyjazdowy związek, którego podstawowym filarem zwykle jest seks i wspólne imprezowanie.

Napisałem o samotnych osobach, ale trzeba jednak przyznać, że nie tylko takie ulegają wakacyjnej temperaturze. Niekiedy letnie romanse są też przejawami zdrady wobec partnera, który został w domu lub… w pokoju hotelowym. Zazwyczaj czas trwania takiej relacji wynosi tyle samo, ile wakacje. Często zdarza się, że osoby spotykające się gdzieś na greckiej wyspie czy na hiszpańskim wybrzeżu pochodzą z zupełnie innych części Polski, a nawet z innych krajów. Utrzymanie kontaktu po powrocie jest nie tylko utrudnione, ale też zwykle niechciane. Wakacyjny romans jest po to, by odbywał się na wakacjach i kropka.

Dlaczego wdajemy się w wakacyjne romanse?

Uwierz mi, wakacyjne romanse to zjawisko o ogromnej skali. Gdy pogrzebałem w sieci, szukając historii na ten temat, przekonałem się, jak wiele osób przeżywa takie szalone przygody podczas swoich urlopów. Co takiego dzieje się na wakacjach, że sprzyjają one przelotnym romansom? Na wakacje latamy zazwyczaj głównie po to, aby się zrelaksować. Wyczekiwany urlop, który zwykle ma miejsce raz do roku, pozwala odciąć się od codziennych obowiązków, przestać myśleć o pracy i problemach. Jeśli wybieramy wakacje all inclusive, wszechobecne drinki z palemkami dodatkowo rozładowują napięcie i pozwalają otworzyć się na nowe doświadczenia. Jeśli lecisz na wakacje samotnie lub w grupie znajomych, łatwo jest poznać nowych ludzi, którzy akurat przebywają w tym samym kurorcie czy chodzą do tych samych klubów w tym samym celu, co Ty.

Kiedy w grę wchodzi śmiałość pomieszana ze swobodą, alkoholem i ekscytacją z wakacji, może wydarzyć się naprawdę wiele. Wiesz, że wakacje trwają krótko, więc wszystko toczy się o wiele szybciej. Niekiedy partnerka poznana już pierwszego dnia okazuje się kochanką na cały wakacyjny tydzień. Właściwie nic Cię nie ogranicza – nie musisz martwić się tym, co powiedzą inni, jak zareagują znajomi czy jaki będzie to miało wpływ na Twoje życie. Urlop jest tu i teraz, a środowisko, które znasz, jest aktualnie w innej galaktyce. To właśnie dlatego tak często dochodzi do wakacyjnych love stories!

Gdzie poznać wakacyjną kochankę?

Jeśli planujesz wyruszyć na beztroski urlop i przeżyć wakacyjną miłość, musisz wiedzieć, gdzie poderwać kochankę. Może zdarzyć się tak, że znajdziesz swoją wakacyjną miłość np. w hotelu. Wtedy warto udać się na kolację do hotelowej restauracji, baru lub na organizowane wieczorami animacje, a być może uda Ci się poznać kogoś nowego. Na typowy podryw można wybrać się w imprezowe miejsca, typu pobliskie bary czy kluby. W klubach nocnych spotkasz całe mnóstwo potencjalnych partnerek, z którymi być może uda Ci się nawiązać relację. Pamiętaj o tym, aby się nie narzucać, jeśli druga osoba nie wyraża zainteresowania. Czasami wakacyjna atmosfera sprawia, że ludzie są zbyt nachalni, ale nic nie usprawiedliwia prostackiego zachowania.

Wady i zalety wakacyjnych romansów

Wakacyjny romans ma swoje zalety, ale też niesie ze sobą konsekwencje, na które trzeba uważać. Do korzyści z takich relacji można zaliczyć:

 • otwarcie się na nowe doświadczenia;
 • szansę na poznanie ciekawych osób, z którymi relacja być może przetrwa na dłużej;
 • zaspokojenie seksualne;
 • rozrywkę na licznych imprezach w ciepłym kraju;
 • spędzanie czasu na wakacjach z kimś, a nie samotnie;
 • wpływ na samoocenę i postrzeganie swojej atrakcyjności.

Trzeba jednak mimo wszystko uważać na rozczarowanie i konsekwencje. Oto kilka wad wakacyjnych romansów:

 • krótkotrwałość relacji, co wiąże się z ryzykiem złamanego serca;
 • brak możliwości dokładnego poznania drugiej osoby;
 • ryzyko zajścia w ciążę czy zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową;
 • zdrada (jeśli w romans angażuje się osoba w stałym związku);
 • możliwość trafienia na osobę o złych intencjach.

Wszystko jest dla ludzi i tak samo jest z płomiennymi romansami. Warto jednak przed zaangażowaniem się w taką relację, podejść do niej zdroworozsądkowo. Jeśli ma ona mieć charakter głównie seksualny, koniecznie zadbajcie o odpowiednie zabezpieczenie. Najlepiej już na samym początku powiedzieć sobie, czego oczekujecie od tej znajomości i ustalić pewne granice, szczególnie jeśli któraś ze stron szuka jedynie zabawy, a druga wielkiej miłości. Warto więc zdać sobie sprawę z potrzeb własnych oraz drugiej osoby.

13 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy